Knihy
E-knihy
16,58 €

Bežná cena Bežne 17,40 €

Zľava 5%
platí do 21. 2. 2019

Dodanie môže trvať viac ako tri týždne

Odporúčané tituly a kolekcie

16,58 €

Viac o knihe

Publikácia monografického charakteru rozširuje pravidlá navrhovania spriahnutých oceľobetónových nosných konštrukcií - relatívne inovatívneho a významného segmentu pozemného ako aj inžinierskeho staviteľstva. Aktualizuje existujúce postupy na základe nových informácii a výstupov nielen z nášho výskumu. Obsahuje celkom štyri časti. Výberu materiálov, prvkom spriahnutia a reologickým efektom sa venuje prvá časť. Nasleduje detailnejší rozbor postupov súvisiacich s namáhaním na únavu konštrukčnej ocele, výstuže a betónu v spriahnutých nosných elementoch. Teoretický a experimentálny výskum nosných systémov zo zabetónovaných nosníkov a z neho plynúce výsledky sú náplňou tretej kapitoly. Záverečná časť sa zaoberá oceľobetónovými prevažne tlačenými prvkami prenášajúcimi značné vnútorné sily. Teóriu dopĺňajú tiež praktické aplikácie ilustrujúce súčasne uplatnenie. Svojím spracovaním táto publikácia monografického charakteru poslúži študentom stavebných fakúlt. No môže byť užitočná aj záujemcom z projekčnej a výrobnej stavebnej praxe.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Spriahnuté oceľobetónové konštrukcie - Ján Bujňák, Jaroslav Odrobiňák, Vincent Kvočáki, Viktória Kožlejová
Moc faktov - Hans Rosling, Ola Rosling, Anna Rosling Rönnlund
31,73 €
Ušetríte 4,57 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Väzba
pevná väzba
ISBN
9788055415154
Naše katalógové číslo
536499
Rozmer
170×240 mm
Rok vydania
2019
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
EDIS

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Kúpte spolu
Spriahnuté oceľobetónové konštrukcie - Ján Bujňák, Jaroslav Odrobiňák, Vincent Kvočáki, Viktória Kožlejová
Moc faktov - Hans Rosling, Ola Rosling, Anna Rosling Rönnlund
31,73 €
Ušetríte 4,57 €

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev