popis
Červený kapitán
Cerveny kapitan (Dominik Dan)

Červený kapitán   

Dominik Dán  ·  Vydavateľstvo: Slovart, 2007
Edícia: Slovenské TOP krimi   Séria: Krimi Dominika Dána (diel 6 z vydaných 23)  
Bežná cena: 12,95 €
Naša cena: 12,92 €
Poštovné zadarmo nad 49 €! Objednajte si tovar spolu nad 49 € a poštovné zaplatíme za vás! (viac info)
Posielame do 4 dní.

Informácie o dostupnosti   Pozrieť, v ktorých kníhkupectvách máme na sklade

Detaily

 • 400 strán
 • pevná väzba
 • slovenský jazyk
Viac podrobností

O knihe

Tento titul je v ponuke aj ako elektronická verzia Červený kapitán
Tento titul je v ponuke aj v brožovanej väzbe

Z nášho blogu:
Detektívka Dominika Dána Červený kapitán sa dočkala sfilmovania a vy môžete byť pri tom!


Pri rekonštrukcii starého cintorína v centre Nášho Mesta vykopú robotníci truhlu s pozostatkami bývalého kostolníka z kostola svätej Barbory. Nešetrným zaobchádzaním sa truhla náhodou otvorí a chlapi zistia, že v lebke je zatlčený klinec. Na miesto záhadného nálezu privolajú začínajúceho detektíva z oddelenia vrážd Richarda Krauza a jeho staršieho kolegu Eduarda Burgera. Onedlho zistia, že o odhalenie skutočnej príčiny smrti nebohého kostolníka nemá záujem ani cirkev, ani vyššie miesta... Začnú rozmotávať klbko záhad zapadaných prachom a vôbec netušia, že sa nechtiac dostanú na stopu najväčšej záhady, akú kedy na oddelení vrážd riešili...

Tento titul si môžete objednať aj s podpisom autora alebo v s filmovou obálkou a tiež ukážkami z filmu.

Tu si môžete vypočuť ukážku z knihy, ktorú načítal Boris Farkaš:

Ak máte radšej film, 10. marca 2016 prišla do našich kín filmová adaptácia tejto slovenskej detektívky. Tu si môžete pozrieť vynikajúci trailer a navnadiť sa...

Autorove tituly (knižky, okrem výnimiek, nie je nutné čítať v danom poradí - každá z nich ponúka plnohodnotný zážitok :))

Podrobnosti

 • Počet strán: 400 strán
 • Väzba: pevná väzba
 • Rozmer: 130×200 mm
 • Hmotnosť: 420 g
 • Jazyk: slovenský jazyk
 • ISBN: 9788080854409
 • Rok vydania: 2007
 • Naše katalógové číslo: 40496
 • Filmové spracovanie:
  Červený kapitán DVD
  Červený kapitán Blu-ray

Vydavateľstvo Slovart pôsobí na slovenskom knižnom trhu od roku 1991. Od začiatku sa snaží prinášať čitateľom knihy, v ktorých rovnako dôležitú úlohu zohráva obsah i forma, teda v ktorých sa kvalitný a náročný obsah spája s polygraficky i výtvarne bezchybnou formou. Prináša na knižný trh hodnotné knihy popredných slovenských i svetových spisovateľov, monografie špičkových výtvarných umelcov i modernú literatúru pre deti a mládež. Nechce sa stať najväčším vydavateľstvom na Slovensku, no chce byť vydavateľstvom najlepších kníh.

Vydavateľstvo vzniklo roku 1991 ako dcérska spoločnosť „účastinnej spoločnosti pre zahraničný obchod Slovart“, ktorá existovala od roku 1970. V čase vzniku sa vydavateľstvo zameriavalo na vývoz kníh do zahraničia, neskôr postupne na vydávanie kníh v slovenčine a češtine.

Pri knihách človek vopred nevie, čo to všetko prinesie. Vo vydavateľstve Slovart však pracujú ľudia, ktorí majú radi knižky, preto si vyberajú podľa toho, čo pokladajú za dobré a samozrejme, že pritom ešte uvažujú aj o tom, čo si kúpi niekto iný.

A na ktorú knihu sú vo vydavateľstve Slovart najviac hrdí ?

"Určite tých kníh, na ktoré sme právom hrdí, bude dosť za viac ako 21 rokov fungovania vydavateľstva. Pre vydavateľstvo je najkrajší moment vymyslieť si knihu, nájsť na ňu správnych autorov, dať jej dokonalú formu, a potom zožať s knihou úspech. To je zhmotnenie vydavateľského remesla."

Viac informácií Pomôžte nám doplniť informácie o knihe

Poslať doplňujúce údaje o knihe

Máte o knihe viac informácii ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácii na našich stránkach.

Kniha: Červený kapitánZdieľať

Recenzie, kritiky

Ukážka z knihy

Dominik Dán: Červený kapitán

Váhavo vošiel. Teplota prudko poklesla, v priechode bol celodenný tieň a prievan... a príjemné kamenné vlhko. Na pravej strane našiel masívne drevené dvere a za nimi točité schodisko, asi prístup do bytov. Na konci priechodu bol dvor. Krauz zamieril tam, ale skôr ako si stihol prezrieť potencionálnu únikovú trasu, dvere sa otvorili a oslovil ho muž s jazvou na nose.
„No? Kto ste?“
Krauz mu tvrdo pozrel do očí. Červený kapitán. Konečne! Ani nevedel, či sa má tešiť, alebo...
„Krauz! Richard Krauz...“
„Tu nie! Oproti je krčma...“ a zabuchol.
Krauz si sadol k stolu priamo na námestí. Od okoloidúcich ho oddeľovali prenosné črepníky s tujami. Dovnútra nechcel ísť, bolo plno a... okrem toho, nepoznal to tu, radšej zvolil otvorený priestor. Objednal si pivo a čakal. Nie dlho. Stihol si iba uvedomiť, že Milučký ani nebol prekvapený, akoby s jeho návštevou počítal... potom sa zjavil v priechode a opatrne prešiel námestím.
„Dobrá voľba... veľa únikových ciest... to vám chválim...“ a...

Čo si myslíme my

Barbora Smolková - Kníhkupec - brigádnik
17.04.2016

Nepatrím k milovníkom detektívkam-knihám, ale predtým ako som sa chystala pozrieť si film, som si chcela prečítať knihu. Na moje počudovanie som ju prečítala veľmi rýchlo, tak povediac jedným dychom...
Rozpad Československa, rok 1992, odhalovanie praktík ŠTB, súvislosti Cirkvi s templármi..
Všetko výborne zakomponované do prípadu vraždy umučeného kostolníka, ktorý riešia detektív Krauz a ďalší z oddelenia vrážd.Postupne odhaľujú rôzne skutočnosti súvisiace s prípadom, veľakrát v ohrození svojich životov, avšak pátrajú ďalej.
Zaujímavé dejové zvraty plné napätia, opisy "bez servítky" , morbídny humor detektívov a príbeh odohrávajúci sa v uliciach Nášho Mesta... Odporúčam.

Viac hodnotení od ľudí z Martinusu
Michal Benc - Kníhkupec
31.10.2015

Začnem tým pozitívnym. Táto kniha patrí určite medzi tie lepšie Dánovky. Má rýchly a pútavý dej, čitateľa vtiahne a núti čítať ďalej. Medzi negatíva by som zaradil trošku spackaný záver. Osobne nemám rád obsiahle opisy a radšej uprednostním rýchly dej, ale v tomto prípade to bolo krátke už aj na mňa. Kľudne by som prijal 1-2 strany navyše a trošku prepracovanejšie ukončenie. Inak zvyšok knihy bol po tejto stránke výborný. A teraz k samotnému deju. Detektívi vyšetrujú niekoľko rokov starú vraždu, nakoľko zhoda okolností spôsobila, že sa na svetlo sveta dostala kostra s klincom v lebke. Postupne sa zisťuje, že ide pravdepodobne o obeť vyšetrovacích metód bývalého režimu a tak je zo všetkých strán snaha prípad ututlať a uzavrieť ako nevyriešený. Detektívom ide niekoľkokrát bezprostredne o život a dej je mimoriadne napínavý. Čo mi v ňom trošku vadilo, bolo mystické pozadie príbehu, ktoré síce nebolo zlé, dokonca bolo veľmi dobre spracované, ale nemôžem si pomôcť, nesmierne mi to pripomínalo Dana Browna a jeho najúspešnejšiu detektívku – Da Vinciho kód.

Viac

Hodnotenia čitateľov (hodnotilo 90 ľudí)

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Najnovšie recenzie
Názor čitateľa moja škoda, ešte som sa do nej nestihla...
Přečetla jsem tuto Dánovu knihu,stejně jako další...
Prekvapenie Na začiatok sa musím priznať, že je to moja prvá kniha...
Upozornenie pre čitateľov! Niektoré recenzie prezrádzajú aj dôležité momenty deja. Aby sme vám nepokazili prekvapenia a pôžitok pri čítaní, text týchto príspevkov je automaticky skrytý a označený červeným pásikom. Ak si želáte, môžete si ho sami zobraziť.

Najlepšie recenzie Všetky recenzie (104)

Michal Hason
Michal Hason
01.03.2016
Overený nákup Reagovať
Rozmer / väzba / mini písmo!

Kniha je super.

Len chcem upozorniť na brožovanú väzbu, menší rozmer knihy ako štandardná "Dánovka" a ťažko čitateľné mini písmo :-(

Ak by som to bol tušil, tak si kúpim pevnú väzbu.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (10)   nie (2)  
Nahlásiť recenziu
Adriana Vančová
Adriana Vančová
26.12.2007
Overený nákup Reagovať
Kniha na jeden hlt

WOW, nič lepšie som nemohla dnes urobiť, ako pustiť sa do čítania Červeného kapitána. Zhltla som ju na počkanie. Už pri Cele číslo 17 som sa skvele bavila, ale toto bolo super. Rodina v tranze na mňa pozerala, prečo sa v istým okamihoch smejem ako nepríčetná a inokedy zachmúrene obraciam stránky za stránkou, ale fakt som sa nevedela odtrhnúť. Som rada, že som ju dcére darovala pod stromček a dovolila mi ju prečítať skôr ako po nej siahla. VRELO odporúčam :-))))

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (4)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
ozzyy
ozzyy
15.10.2009
Reagovať
Dánova najlepšia kniha?

Pravdepodobne najlepšia dánovka zo všetkých... Ale ony sú v podstate najlepšie všetky. :) Ja tiež partím k ľuďom, čo príliš neholdujú detektívnym románom a to práve z toho dôvodu, že mi skoro všetky pripadajú neautentické a len ťažko uveriteľné. Jednoducho je to všetko dopredu také predžuté a pekne naservírované. Nie však u Dána. Ten si ma práve získal svojou autenticitou a neprikrášlenosťou. Spústa zločineckej brutality na jednej strane. Spústa oplzlých a sprostých slov, veľká dávka infantilného a morbídneho humoru na strane kriminalistov, toto sú práve atribúty, ktoré uňho dokážem oceniť. Presne takto sa správajú ľudia denno denne vystavení veciam, o ktorých nemá bežný smrtelník (našťastie) ani potuchy. Presne takto sa bráni človek enormnému psychickému tlaku, pokiaľ nechce skončiť po pár rokoch na psychiatrii, prípadne s prechľastaným organizmom. :) Viem sám veľmi dobre, o čom hovorím, pretože som v podobne psychicky náročnom prostredí pár rokov pracoval. V porovnaní s Dánom mi takmer všetci autori detektívnych románov pripadajú ako treťotriedni babráci, aj keď je pravda, že príliš do hĺbky daný žáner "načítaný" nemám. Už sa neviem dočkať Muchy. :)

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (4)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
ozzy
ozzy
06.02.2010
Reagovať
Názor čitateľa

Tak som si ju prečítal ešte raz a vychádza mi to tak, že je to hádam ešte lepšie ako prvý raz. Porovnávanie s Da Vinciho kódom len preto, že do príbehu Dán vmontoval templárov (mimochodom ich história je tu podaná oveľa hlbšie než v tom Hnedého "veľdiele"), je nezmysel. Aj keby to bola celá fikcia, Dánovi očividne išlo o niečo iné a síce o ukázanie prstom na svine (a ich praktiky), čo sme tu mali a čo nám tu v podstate dodnes zostali a vykapú najskôr až s posledným komunistickým pamätníkom, ako autor aj sám trefne hovorí. No a porovnávanie s Profesionálmi (aj s tými zajraničnými), je už podľa mňa načisto mimo kýbel. :) Sám autor sa o podobných seriáloch vyjadril, že kriminalistickému remeslu robia skôr medvediu službu než osoh. Dej samotný ma v jeho románoch až tak nezaujíma (aj keď v tomto prípade je nadmieru vydarený), ja v prvom rade oceňujem to, že autor dokáže presne pomenovať a popísať prostredie, v ktorom sa kriminalisti pohybujú, s čím prichádzajú do styku a čomu sa skutočne oplatí uveriť. Tak, a zasa sme pri svinstve (aj z dôb minulých, aj z dôb súčasných). :)

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (4)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Milan
Milan
10.05.2008
Reagovať
Vyborne

Knihu som precital za 2x4 hodiny, ono ked sa do toho clovek zacita, zacne si vsetko predstavovat (Nase Mesto, tvare, udalosti, ...), tak ho to tak chyti, ze nechce prestat. Kniha je sice fikcia, ale mnohe historicke udalosti jej dodavaju nadych skutocna, fikciu vsak stale pripominaju vymyslene mena a najma nazov mesta. Mne osobne sa najma pacil lahky styl, ktorym je kniha pisana a necakane zvraty a zapletky. Na druhej strane mi trochu vadi obrovska konspiracia, ktoru Dan vyrobil (posobi ako z dobrodruzneho romanu, ako sa postavy v knihe nechavaju niekolkokrat pocut) a najma postava super-detektiva Krauza, ktoreho hobby su prave tie veci, ktore su mu potrebne pri rieseni pripadu a ma vzdy to stastie, ze nejaka "nahodna" udalost ho zachrani z maleru. AJ napriek tomu je to vsak kniha, ktoru vrelo odporucam.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (2)   nie (0)  
Ďalej odporúčam: Michael Palmer - Cez mŕtvoly
Nahlásiť recenziu
Denisa Dzurillová
Denisa Dzurillová
20.06.2016
Overený nákup Reagovať
Prekvapenie

Na začiatok sa musím priznať, že je to moja prvá kniha od Dominika Dána. Pri objednávaní tejto knihy som trochu váhala, ale teraz viem, že lepšie som ani spraviť nemohla. Je naozaj zážitok čítať ju, nedá sa od nej odtrhnúť. Dej je skvelý, napínavý a všetko tak reálne opísané, že človek si to musí predstaviť. Som rada, že som si najprv prečítala knihu ako pozrela film. Červeného kapitána odporúčam na čítanie každému. A ja si idem objednať ďalšie ;)

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (2)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Dalibor Cako
Dalibor Cako
26.05.2016
Overený nákup Reagovať
Červený kapitán

Po knihe som siahol najmä kvôli námetu. Nález lebky s klincom sa totiž v Bratislave skutočne stal, ale bolo to ešte za hlbokého socializmu a na inom mieste. Preto som bol zvedavý, čo autor vymyslel. Je to zaujímavá konšpirácia, veľakrát som sa pristihol, že si na "tieto veci" a udalosti spomínam a dávajú mi súvis s tým, čím sme si od nežnej prešli. Mená postáv boli ľahko dešifrovateľné. Miestami mi to pripomínalo "Dánovku". Výborné čítanie na jeden hlt

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (1)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Peter Švajda
Peter Švajda
06.06.2016
Overený nákup Reagovať
Výborné čítanie

Kniha, ktorú som prečítal na jeden dúšok, nedalo sa od nej odtrhnúť. Živo som si vedel predstaviť scény, ulice, miesta z "Nášho mesta". Autor ma nesklamal a povedal by som, že touto knižkou posunul svoju latku znova o stupienok vyššie. Teším sa na novú knižku v mesiaci jún.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (1)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Gabriela Krausová
Gabriela Krausová
29.07.2016
Reagovať

Přečetla jsem tuto Dánovu knihu,stejně jako další 4,které jsem si současně objednala každou za jediný den. Více snad nemusím dodávat. Vážně uvažuji o dokoupení všech knih tohoto současného vynikajícího slovenského spisovatele

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (1)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Deni
Deni
24.04.2016
Reagovať
Červený kapitán

Musím povedať, že začiatok knihy ma veľmi zaujal, stred som nejako "pretrpela" a koniec to znova zachránil :) Na môj vkus trocha veľa opisovania dejín a pod. Ale v konečnom dôsledku, po jej dočítaní som sa zamyslela nad tým, ako brutálne a do detailov bol celý príbeh premyslený, ako boli jednotlivé postavy dokonalo popretkávané a zapadali do deja (aj keď som sa časom v nich už trošku strácala, kto s kým a pod.:)). Knihu a príbeh hodnotím celkovo pozitívne, samozrejme nesmel chýbať ani klasický humor policajtov, ktorý bol naozaj skvelý a veľakrát som sa naozaj pobavila, čo len celkový dojem z krimi príbehu dokresľuje :)

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (1)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu

Odporúčania

Prostitútka
Naša cena: 9,70 € (ušetríte 11%)
Piaty román autorky bestselleru Zlatokopka zachytáva netradičný príbeh mladej ženy, ktorá bola odjakživa terčom posmechu vďaka svojmu výzoru a...
Posledný prípad kapitána Čontoša
Naša cena: 6,50 € (ušetríte 24%)
Kniha víťaza súťaže detektívka 2014 Detektívny prípad, ktorý sa začína dvojnásobnou vraždou, sa síce odohráva v hlavnom meste, no mohol sa stať...
Zlatokopka
Naša cena: 9,70 € (ušetríte 11%)
V klenotníctve predávala diamantové šperky - najčastejšie zlatokopkám, ktoré prichádzali v sprievode svojich partnerov. Po čase sa sama stala...
Zlatokopka 2
Naša cena: 9,84 € (ušetríte 10%)
Jedna z najočakávanejších kníh tohto roku. Autorka Lucia Sasková ňou nadväzuje na svoj najúspešnejší román spred dvoch rokov. Zlatokopka sa v...

Ďalšie knihy zo série Krimi Dominika Dána

Nežná fatamorgána
Naša cena: 11,53 € (ušetríte 11%)
Smrť na druhom brehu
Naša cena: 10,36 € (ušetríte 20%)
Beštia
Naša cena: 12,30 € (ušetríte 5%)
Krv nie je voda
Naša cena: 11,53 € (ušetríte 11%)
Smrť na druhom brehu
Naša cena: 8,90 € (ušetríte 31%)
Nehanebné neviniatko
Naša cena: 12,30 € (ušetríte 5%)
Neprehliadnite: náš tip!
Červený kapitán
+
Krv nie je voda
Kúpte si titul
Červený kapitán

spolu s titulom
Krv nie je voda
Spolu iba za 24,45 €
(ušetríte 1,45 €)
Kúpiť spolu
Moja knižnica
Prihláste sa a môžete ihneď začať hodnotiť knihy jediným klikom a vytvoriť si u nás vlastnú knižnicu!
Čo je moja knižnica?
Ďalšie knihy z tejto oblasti
Nesmieš ma milovať 2: Prekliaty tanzanit
Monika Wurm
Naša cena: 9,59 €
Prostitútka
Lucia Sasková
Naša cena: 9,70 €
Čierna hra: Vláda mafie
Jozef Karika
Naša cena: 13,26 €
V tieni mafie
Jozef Karika
Naša cena: 9,70 €
V tieni mafie II - Čas dravcov
Jozef Karika
Naša cena: 8,81 €
Keď láska zabíja
Adriana Macháčová
Naša cena: 8,81 €
Ďalšie knihy od autora
Naša cena: 11,69 €
Naša cena: 12,70 €
Naša cena: 12,92 €
Naša cena: 12,30 €
Naša cena: 12,30 €
Naša cena: 11,53 €
Naša cena: 12,92 €
Naša cena: 12,30 €
Naša cena: 12,92 €
Naša cena: 12,30 €
všetky knihy
Najpredávanejšie knihy za posledných 14 dní
V ľudskej koži
Jørgen Brekke
Naša cena: 11,01 €
Tajný život stromov
Peter Wohlleben
Naša cena: 10,97 €
Pablo Escobar
Mark Bowden
Naša cena: 11,82 €
Kniha radosti
Dalajlama, Desmond Tutu, Douglas Abrams
Naša cena: 10,97 €
Si ako slnko
Táňa Keleová-Vasilková
Naša cena: 8,72 €Kompilátor je autor kníh z cudzích citátov, aforista je autor citátov z cudzích kníh. (Wiesław Brudziňski)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinus.sk darovali už 333 735,09 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička