Knihy
E-knihy

Revolúcia a kontrarevolúcia

Filozofia politiky - politika bez filozofie, evolúcia pokrytectva a pretvárky

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
5-6 hodín čítania
Vydavateľstvo
Peter Ponický, 2018

Dvadsiate storočie je zrejme možné charakterizovať ako storočie revolúcií a vojen a to aj napriek tomu, že druhá polovica predchádzajúceho storočia bola obdobím mieru a vízie úspešného a kľudného života. Oba tieto extrémy však...

Čítaj viac

15,50 €

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

15,50 €

Viac o e-knihe

Dvadsiate storočie je zrejme možné charakterizovať ako storočie revolúcií a vojen a to aj napriek tomu, že druhá polovica predchádzajúceho storočia bola obdobím mieru a vízie úspešného a kľudného života.
Oba tieto extrémy však vzišli z prehnaných ambícií štátov i jednotlivcov v prospech imperiálneho rozširovania alebo pri obrane proti nemu. Prehnaný optimizmus politických vodcov bez rešpektovania či vytvárania spoločenských súvislostí spojených s výraznými ekonomickými, sociálnymi a štrukturálnymi zmenami, vygeneroval extrémne riešenia.
Ani naša ľudská podstata sa nevymyká prírode, teda jej fyzike a preto extrémna akcia vyvolá extrémnu reakciu. Takéto postupy devastovali nie len ľudí a ich vzťahy ale aj prírodu s jej tzv. biodiverzitou a pôvodnú reprodukčnú schopnosť, teda udržateľnosť biotopu prívetivého pre človeka.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Revolúcia a kontrarevolúcia - Peter Ponický Lošonci
Sestry - Bernard Minier
25,19 €
Ušetríte 6,80 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
380
Vydavateľstvo
Peter Ponický
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
309866
Rok vydania
2018

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

Kúpte spolu
Revolúcia a kontrarevolúcia - Peter Ponický Lošonci
Sestry - Bernard Minier
25,19 €
Ušetríte 6,80 €

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia