Knihy
E-knihy

Vladimír Kompánek: Rozpomínanie - Remembering

Vydavateľstvo
Galéria Nedbalka, 2018

Kompánkove diela v zbierke Galérie Nedbalka sú ukážkou jeho obľúbených námetov od zasnežených dediniek a fašiangových sprievodov až po únosy, milujúce sa dvojice a modelky v maliarovom ateliéri...

Čítaj viac

15,25 €

Bežná cena Bežne 16,00 €

Ušetríte 5%

Posielame do týždňa

Odporúčané tituly a kolekcie

15,25 €

Viac o knihe

Kompánkove diela v zbierke Galérie Nedbalka sú ukážkou jeho obľúbených námetov od zasnežených dediniek a fašiangových sprievodov až po únosy, milujúce sa dvojice a modelky v maliarovom ateliéri. Či už sa v zemitých farbách pred naším zrakom rozprestrie známa dedinka, alebo sa roztancujú masky, príbehy vyrozprávané vlastnou umeleckou rečou sú zrozumiteľné a nesmrteľné. Katalóg k výstave podáva Kompánkovu tvorbu ako rozpomínanie, ktoré je kľúčom k výberu tém a k spôsobu zachytenia skutočnosti pretavenej do výtvarnej skratky.

Vladimír Kompánek sa narodil 28. októbra 1927 v Rajci. Študoval na Slovenskej vysokej škole technickej v Bratislave na oddelení kreslenia a maľovania u prof. Gustáva Mallého, Jána Mudrocha a Kolomana Sokola. V roku 1949 nastúpil na novozaloženú Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave (prof. Dezider Milly a Jozef Kostka). Ako jeden zo zakladateľov Skupiny Mikuláša Galandu nadviazal vo výtvarnom prejave na dielo najprogresívnejších umelcov slovenskej výtvarnej moderny. Kompánek uvedomelo razil cestu modernému umeniu, pričom dokázal pravdivo čerpať z vlastných koreňov – rajeckých, národných aj ľudských.

Publikácia slúži ako katalóg k výstave v Galérii Nedbalka.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Vladimír Kompánek: Rozpomínanie - Remembering - Lucia Žilíková
Grófov syn - Kristína Brestenská
27,54 €
Ušetríte 1,36 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
72
Hmotnosť
600 g
Rok vydania
2018
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský, anglický
Vydavateľstvo
Galéria Nedbalka
Rozmer
238×283 mm
ISBN
9788089784110
Naše katalógové číslo
305278

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Kúpte spolu
Vladimír Kompánek: Rozpomínanie - Remembering - Lucia Žilíková
Grófov syn - Kristína Brestenská
27,54 €
Ušetríte 1,36 €

„Prevratné myšlienky ku mne vždy prišli v knihách.“

Bell Hooks