Knihy
E-knihy

Podvojné účtovníctvo podnikateľov 2018

Sedemnáste vydanie, doplnené a aktualizované k 1.1.2018

Ceniga, 2018
Vydavateľstvo
Ceniga, 2018

Vážení čitatelia, dostáva sa Vám do rúk sedemnáste vydanie praktickej príručky PODVOJNÉ ÚČTOVNÍCTVO PODNIKATEĽOV, aktualizované a doplnené k 1.1.2018. Základ publikácie tvorí Opatrenie MF SR zo 16. decembra 2002, číslo 23054/2002-92 v znení...

Čítaj viac

25,30 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Vážení čitatelia,
dostáva sa Vám do rúk sedemnáste vydanie praktickej príručky „PODVOJNÉ ÚČTOVNÍCTVO PODNIKATEĽOV“, aktualizované a doplnené k 1.1.2018.

Základ publikácie tvorí Opatrenie MF SR zo 16. decembra 2002, číslo 23054/2002-92 v znení neskorších predpisov (ďalej len „opatrenie“), ktorým sa ustanovujú podrobnosti o postupoch účtovania a rámcovej účtovej osnove pre podnikateľov účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva. Opatrenie je v úplnom znení obsiahnuté v časti „Postupy účtovania“ a od ostatného textu sa odlišuje typom písma „kurzívou“. Jednotlivé ustanovenia sú prevzaté a usporiadané v príručke v poradí za sebou, avšak v niektorých prípadoch sú začlenené podľa ich vecného obsahu k príslušným syntetickým účtom rámcovej účtovej osnovy.

Opatrenie je v príručke doplnené podrobnejším výkladom obsahovej náplne jednotlivých účtov, vo vybraných prípadoch priamo z príslušných ustanovení nadväzujúcich právnych predpisov, napr. Obchodného zákonníka, Zákona o štátnom podniku, Stavebného zákona, Zákona o dani z príjmov, Zákonníka práce, z odbornej literatúry, ako aj z osobných praktických skúseností.

Publikácia tiež obsahuje súvzťažné účtovanie pri všetkých účtoch rámcovej účtovej osnovy a v poslednej časti niektoré príklady účtovania. Svojím zameraním má charakter príručky - pomôcky. Verím, že bude dobrým pomocníkom pre každého, kto vedie podvojné účtovníctvo pre podnikateľov, alebo koho zaujímajú informácie z podvojného účtovníctva.

Ďakujem za Vašu priazeň, pripomienky a námety.
Ing. Anna Cenigová
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
650
Hmotnosť
630 g
Rok vydania
2018
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ceniga
Rozmer
148×208 mm
ISBN
9788096994694
Naše katalógové číslo
301986

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

5 hodnotení

4
1
0
0
0

Ján Pivarník
27.10.2018
Podvojné účtovníctvo podnikateľov
S knihou Ing. Cenigovej som veľmi spokojný. Už mám tretie vydanie tejto knihy,
po odbornej stránke pomáha veľa účtovníkom, zrozumiteľne vysvetľuje predmetné
veci. Pomôže začiatočníkom aj pokročilým účtovníkom.
Čítaj viac
Martin Mrmus
Martin Mrmus
2.3.2018
TOP kniha medzi účtovnými publikáciami! Odporúčam každému, nielen začiatočníkovi, ale aj pokročilému účtovníkovi. Zrozumiteľne vysvetľuje množstvo účtovných prípadov, s ktorými sa človek stretne. Už veľakrát zachránila život v zložitých situáciách.
Čítaj viac

Čítaj viac

„Bojte sa človeka, ktorý prečítal iba jednu knihu.“

Denis Diderot