Knihy
E-knihy

Zákon o regulácii v sieťových odvetviach

Komentár

Vydavateľstvo
Wolters Kluwer, 2017

Regulácia v sieťových odvetviach je súbor detailných, často pomerne technických noriem, ktorý tzv. ex ante spôsobom upravuje fungovanie podnikateľskej činnosti a pravidiel na trhu v určitom hospodárskom odvetví závislom od významnej infraštruktúry...

Čítaj viac

53,94 €

Bežná cena Bežne 56,60 €

Ušetríte 5%

Posielame do štyroch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

53,94 €

Viac o knihe

Regulácia v sieťových odvetviach je súbor detailných, často pomerne technických noriem, ktorý tzv. ex ante spôsobom upravuje fungovanie podnikateľskej činnosti a pravidiel na trhu v určitom hospodárskom odvetví závislom od významnej infraštruktúry. Priebežne sa mení, aby sa adaptovala najmä na zmeny na trhu, na zmeny spoločenských pomerov a na rozvoj technológií. Regulácia sa tiež priebežne spresňuje tak, že ex post zistené porušenia alebo zneužitia „sivej oblasti“ existujúcej regulácie sa zhmotňujú do ďalších detailnejších ex ante pravidiel. Zmeny a spresnenia prichádzajú najmä zo strany Európskej únie, ale aj zo strany národných zákonodarcov a nezávislých regulátorov.
V Slovenskej republike v podstate absentuje odborná právnická literatúra zameriavajúca sa na túto problematiku. Cieľom tohto komentára k zákonu o regulácii v sieťových odvetviach je preto aspoň čiastočne vyplniť existujúce vákuum v rámci odbornej literatúry a vzbudiť väčší záujem o túto problematiku.

Komentár obsahuje okrem komentovaných ustanovení zákona aj teoretickú časť, rozdelenú na štyri kapitoly. V prvej kapitole autori vysvetľujú niektoré charakteristické vlastnosti sieťových odvetví odôvodňujúce potrebu ich regulácie, vznik a význam sektorového regulátora, ako aj vzťah regulácie a súťažného práva. V druhej sa venujú právnej úprave a vybraným otázkam regulácie v sieťových odvetviach Slovenskej republiky približujú základy regulácie sieťových odvetví v domácich podmienkach. V tretej kapitole sa zameriavajú na energetické odvetvia regulované právom Európskej únie. Vo štvrtej kapitole sa venujú najdiskutovanejšej oblasti regulácie, a to cenovej regulácii.Publikácia obsahuje očíslovanie jednotlivých odsekov, ktoré slúžia na jednoduchšie zorientovanie sa v texte vďaka vecnému registru.
Publikácia je určená tak odbornej, ako aj laickej verejnosti.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Zákon o regulácii v sieťových odvetviach - Peter Ikrényi, Matúš Ľahký, Roman Prekop
Manažment a sieťové podnikanie vo vedomostnej ekonomike - Kolektív autorov
70,36 €
Ušetríte 3,47 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
592
Hmotnosť
870 g
Rok vydania
2017
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Wolters Kluwer
Rozmer
148×210 mm
ISBN
9788081687310
Naše katalógové číslo
292977

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Kúpte spolu
Zákon o regulácii v sieťových odvetviach - Peter Ikrényi, Matúš Ľahký, Roman Prekop
Manažment a sieťové podnikanie vo vedomostnej ekonomike - Kolektív autorov
70,36 €
Ušetríte 3,47 €

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth