Knihy
E-knihy

Ráno neplačem

Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ, 2017

Tridsaťpäťročná výtvarníčka Martina, ktorá žije s dcérou v bratislavskej Petržalke, svoju rodinu nevidela už niekoľko rokov. Pozvanie na svadbu, ktoré jedného dňa nájde v poštovej schránke, rozkrúti kolotoč spomienok...

Čítaj viac

10,36 €

Bežná cena Bežne 10,90 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Tridsaťpäťročná výtvarníčka Martina, ktorá žije s dcérou v bratislavskej Petržalke, svoju rodinu nevidela už niekoľko rokov. Pozvanie na svadbu, ktoré jedného dňa nájde v poštovej schránke, rozkrúti kolotoč spomienok. Detstvo na strednom Slovensku, poznačené vážnou chorobou brata a starej matky, prvá láska, zrada najbližšej priateľky, tragické udalosti v rodine, manželstvo s nemilovaným mužom a vášnivý zakázaný vzťah. Má alebo nemá ísť na svadbu v rodnom meste? Čo ak sa tam stretne s mužom, ktorého kedysi nadovšetko milovala?
Čítaj viac
Kúpte spolu
Ráno neplačem - Katarína Gillerová
Dotkni sa ma, láska - Katarína Gillerová
20,72 €
Ušetríte 1,08 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
288
Hmotnosť
390 g
Rok vydania
2017
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ
Rozmer
140×210 mm
ISBN
9788022019880
Naše katalógové číslo
278844

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,6 / 5

78 hodnotení

60
10
7
0
1

Katarína Caletková
Katarína Caletková
3. 9. 2017
Výborná
Už som dávno nečítala takú dobrú knihu.Zaujímavý dej,príbeh emotívny, nenáročný ,núti Vás premýšľať,čo bude ďalej.Určite táto kniha stojí za prečítanie.Neľutujem kúpu.
Čítaj viac
Sandrika d.
Sandrika d.
17. 6. 2014
Ráno nelačem
Rozprávačkou príbehu je hlavná hrdinka Martina. V knihe sa striedajú opisy prítomnosti a minulosti. Najprv som myslela, že nebudem vedieť či čítam to, čo už bolo, na čo hlavná postava spomína a to, čo práve prežíva, ale nebolo tomu tak, vždy som vedela či čítam udaolsti súčastné, ale tie, ktoré Martina už prežila. V knihe je viacero postáv, ale nevadilo mi to, dalo sa ľahko zapamätať a zorientovať sa kto je kto. Kniha sa mi páčila, možno som čakala že Martina zostane s niekým iným.
Čítaj viac
Sandrika d.
17. 6. 2014
Ráno nelačem
Rozprávačkou príbehu je hlavná hrdinka Martina. V knihe sa striedajú opisy prítomnosti a minulosti. Najprv som myslela, že nebudem vedieť či čítam to, čo už bolo, na čo hlavná postava spomína a to, čo práve prežíva, ale nebolo tomu tak, vždy som vedela či čítam udaolsti súčastné, ale tie, ktoré Martina už prežila. V knihe je viacero postáv, ale nevadilo mi to, dalo sa ľahko zapamätať a zorientovať sa kto je kto. Kniha sa mi páčila, možno som čakala že Martina zostane s niekým iným.
Čítaj viac
Slávka
15. 10. 2008
PRIEMER
Nie som žiaden literárny kritik, ani odborník na literatúru, som iba obyčajná čitateľka, ktorá má od dobrej knihy určité očakávania. Bohužiaľ, táto knižka moje očakávania nesplnila. Neviem, či som taká náročná, alebo čím to je, že sa nestotožňujem s recenziami väčšiny čitateliek. Ja dávam prednosť hlbokému príbehu s nazretím do vnútra aktérov pred zauzleným (až „preuzleným“) opisom množstva príbehov, vďaka ktorým si neviem vybaviť takmer žiaden z nich, dokonca ani mená ich nositeľov. Pri čítaní románov väčšiny nových slovenských autoriek mám pocit, že mnohé z nich (aj pani Gillerová) vedia perom narábať veľmi dobre, na písanie majú talent, dokonca dar, ibaže im chýba ten hlboký psychologický rozmer, ktorý robí spisovateľa osobnosťou. Keby ho mali, určite by nevymýšľali naivné, niekedy až trápne a ich talentovaného pera nehodné zápletky (ktorými však možno pritiahnu menej náročné čitateľky). Okrem negatívnej kritiky musím však pochváliť mimoriadne bohatý jazyk pani Gillerovej, vďaka nej som oprášila mnohé slová, na ktoré už slovenčina pomaly zabúda. Taktiež sa mi páčilo, hlavne zo začiatku knihy, ako dokázala pôsobivým opisom prírody navodiť atmosféru a vtiahnuť nás tak do hlbšieho precítenia deja. Ku koncu už asi nemala čas na vytváranie atmosféry pre množstvo príbehov, ktoré musela nejako ukončiť. Môj záver: po prečítaní dobrej knihy mám ešte dlho na pamäti nielen hlavných hrdinov, ich konanie, činy a celý príbeh, ale zvyčajne aj množstvo myšlienok, ktoré ma oslovili a neschádzajú mi z mysle. Po dočítaní a zatvorení knihy Ráno neplačem som zabudla na takmer všetko, čo v nej bolo a nemám pocit, že by som sa k nej chcela ešte niekedy vrátiť.
Čítaj viac
Radka Grígerová
Radka Grígerová
25. 3. 2008
som nadšená
podobne ako aj predchádzajúce knihy, ktoré som od Kataríny Gillerovej čítala, aj táto zanechala vo mne úžasný pocit, prečítala som ju za 1 deň, (mohla som si to dovoliť cez veľkonočné sviatky). Zaujalo ma, ako dokázala preplies osudy množstva postáv a v konečnom dôsledku dala odpoveď na všetky záhady v deji.
Čítaj viac
zuzana
8. 8. 2007
zuzana
Túto knižku som kúpila mamine k vianociam, na odporúčanie mojej kolegnky. Neskôr som si ju aj ja prečítala a bola som uchvátená. Prikláňám sa už k ostatným názorom ktoré som si na knižky pani autorky prečítala. Píše krásne, pútavo a ralisticky. Vždy ked mám rozčítanú knižku, už sa teším domov z práce ako sa opäť ponorím do príbehu.
Prajem autorke veľa úspechov a aby aj nadalej písala takto krásne, vytvárala takéto pekné diela..
Čítaj viac
Danka
2. 3. 2007
Niečo úžasné
Tak ako i predchádzajúce romány i tento ma nadchol a prečítala som ho závratnou rýchlosťou. Pútavosť príbehu v tomto románe je vysoká a ja som sa už nemohla dočkať kedy ho prečítam do konca. Už teraz sa nesmierne teším na novú knihu, ktorú si určite kúpim. Pani Gillerovej prajem veľa úspechov pri písaní daľších pre nás čitateľov tak dlho očakávaných knižiek.
Čítaj viac

Katarína Gillerová, rod. Brezníková, sa narodila v Kremnici, vyrastala v Žiari nad Hronom a žije v Bratislave. Vedie účtovníctvo pre súkromných podnikateľov a každý rok 31. marca, keď ukončí prácu na daňových priznaniach, sadne si za počítač a napíše román pre ženy. Ráno neplačem je už jej tretie prozaické dielo. Prvé dve – Láska si nevyberá a Dotkni sa ma láska – vychádzajú aj v češtine. Momentálne pracuje na svojom štvrtom románe Všetko sa raz skončí, ktorý vyjde v roku 2007.

Čítaj viac

Slovenský spisovateľ je jedno z najstarších slovenských vydavateľstiev. Za viac ako 60 rokov svojej existencie vydalo takmer 5 200 kníh v celkovom náklade vyše 47 miliónov výtlačkov. Orientuje sa na vydávanie beletrie, a to pôvodnej slovenskej i preloženej. Jeho najznámejšou edíciou je Zelená knižnica. Jeho najpredávanejšími autormi sú Katarína Gillerová, Zuzka Šulajová, Jana Pronská, Lucia Sasková, Daniel Silva, Felix Francis, Agatha Christie a ďalší.Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?
Založili ho slovenskí intelektuáli v roku 1951 v Bratislave a hneď od začiatku vydávalo nielen knižné diela, ale aj časopisy. Okrem literárnych skvostov tu vyšiel aj Karol May či prvá „bondovka“ Iana Fleminga a vychádzal tu aj populárny časopis Expres a Revue svetovej literatúry, v ponovembrovom období zase „bájna Angelika“ či Vtáky v tŕní, Literárny týždenník a Kultúrny život. K 1. 1. 1993 sa vydavateľstvo transformovalo na akciovú spoločnosť a tento dátum pokladá legislatíva za dátum vzniku vydavateľstva. Takže narodeniny môžeme oslavovať dvakrát, raz dokonca spolu so samostatným Slovenskom.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?
Snažíme sa vybrať z ponuky rukopisov to najlepšie a najmä to, čo má šancu zaujať súčasného čitateľa. Nekúpené a nečítané knihy patria k tým najsmutnejším veciam na svete. Veľa autorov sa rokmi zžilo s naším vydavateľstvom a tým sme vydali a vydávame všetko, čo napíšu, pokiaľ to zodpovedá ich a našej úrovni. Jazyk a štylistika sa u nás stále nosia a naše texty patria stále k tým najlepšie apretovaným.

Na ktoru knihu ste najviac hrdi?
Na tú, ktorá práve vychádza.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Ráno neplačem - Katarína Gillerová
Dotkni sa ma, láska - Katarína Gillerová
20,72 €
Ušetríte 1,08 €

„Nadpísať posledné stránky knihy slovom Obsah znie v niektorých prípadoch priveľmi trúfalo.“

Kumor