Knihy
E-knihy

Řím

  Lingea, 2017
  Vydavateľstvo
  Lingea, 2017

  Nové vydání oblíbeného průvodce. Řím nabízí majestátní starověké památky, posvátná poutní místa katolické církve, jedinečná díla Michelangela nebo Raffaela a nespočet dalších...

  Čítaj viac

  6,56 €

  Bežná cena Bežne 6,90 €

  Ušetríte 5%

  Posielame do šiestich dní

  Odporúčané tituly a kolekcie

  Viac o knihe

  Nové vydání oblíbeného průvodce. Řím nabízí majestátní starověké památky, posvátná poutní místa katolické církve, jedinečná díla Michelangela nebo Raffaela a nespočet dalších. Hlavní památky jsou soustředěny na poměrně malém území, většinu z nich snadno obejdete pěšky. Tempo římského života vás donutí zpomalit a vychutnávat město i míchané nápoje po lahodných doušcích.

  Návštěvníci Říma brzy zjistí, že kulturní památky z různých období jsou často propojeny: pohanské mauzoleum je zároveň papežskou pevností, středověký kostel má barokní průčelí a z renesančního paláce je výhled na moderní dopravní uzel. Není důležité, zda jste do Říma přijeli za majestátními starověkými památkami, posvátnými poutními místy katolické církve nebo za jedinečnými díly Michelangela, Raffaela nebo Berniniho – nakonec si stejně prohlédnete všechno. Přestože je Řím značně rozlehlý, hlavní památky jsou soustředěny na poměrně malém území. Většinu z nich lze snadno obejít pěšky. Velká část historického centra je pro dopravu uzavřena, parkování je tu v podstatě nemožné. Římská veřejná doprava se během posledních let znatelně zlepšila. I když jsou silnice ve špičkách přeplněny, obvykle se poměrně rychle dostanete tam, kam chcete.
  Čítaj viac
  Kúpte spolu
  Řím -
  Hypersomnia - Vladimíra Šebová
  19,39 €
  Ušetríte 1,01 €
  Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
  Dajte nám o tom vedieť.

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Počet strán
  144
  Hmotnosť
  180 g
  Rok vydania
  2017
  Väzba
  brožovaná väzba
  Jazyk
  český
  Vydavateľstvo
  Lingea
  Rozmer
  105×144 mm
  ISBN
  9788075082992
  Naše katalógové číslo
  276669

  Recenzie

  Ako sa vám páčila kniha?

  Spoločnosť Lingea s.r.o. sa zameriava na vývoj a predaj elektronických a knižných slovníkov, jazykových nástrojov a aplikácií. Je popredným európskym dodávateľom lingvistických technológií a partnerom významných svetových vydavateľov slovníkov a encyklopédií.

  Elektronické slovníky?
  Naším najznámejším produktom je Lingea Lexicon, bezpochyby najobľúbenejší a najrozšírenejší elektronický slovník súčasnosti. Od r. 2008 je v predaji výrazne inovovaný rad Lexicon 5, ktorého súčasťou sú veľké slovníky angličtiny, nemčiny, francúzštiny, španielčiny a ruštiny, ďalej ekonomické, technické, právnické a ďalšie špeciálne slovníky. Vlajkovou loďou sú produkty s prívlastkom platinum, najväčšie a najpodrobnejšie u nás vytvorené slovníky. Všetky tituly radu Lexicon 5 možno používať na troch rôznych platformách: Windows, Linux a Mac OS X. Pre firmy navyše ponúkame verziu vhodnú na začlenenie do firemného intranetu.Ďalším produktom je EasyLex 2, kvalitný slovník s unikátnymi funkciami za minimálnu cenu. Rad titulov HandyLex 2 je určený pre mobilné telefóny a vreckové počítače na platforme Windows Mobile či Pocket PC. Naša súčasná celková ponuka zahŕňa 40 elektronických titulov a neustále sa rozrastá.

  Knižné slovníky
  Od r. 2006 vydávame slovníky aj knižne, v súčasnosti ponúkame vyše 40 titulov od vreckových po veľké slovníky. Anglický veľký slovník získal v tomto roku cenu Literárneho fondu. Veľmi populárny je rad hovorníkov a praktických slovníkov v príjemnej plastovej obálke.

  Jazykové nástroje
  Historicky najstaršie a najrozšírenejšie sú naše jazykové nástroje. Používajú sa v produktoch firiem Microsoft, Adobe, Corel a v iných textových editoroch či DTP systémoch, napr. korektor pravopisu, automatické delenie slov či slovník synoným od firmy Lingea. Naša ponuka sa však neobmedzuje len na slovenčinu, rovnaké nástroje ponúkame pre 15 ďalších jazykov a sú integrované aj v mnohých zahraničných produktoch.

  Vývoj aplikácií
  O kvalite našej technológie svedčí aj úspech v medzinárodnom meradle. Už roky pravidelne pripravujeme elektronické verzie slovníkov a encyklopédií mnohým svetovým vydavateľom, napr. HarperCollins Publishers, Pearson Education (Longman), Oxford University Press, Chambers, Harrap's a ďalším firmám v rôznych krajinách. Naše aplikácie preto používajú zákazníci nielen v Európe, ale aj v USA, Brazílii, Mexiku, Číne či Kórei.

  Čítaj viac
  Kúpte spolu
  Řím -
  Hypersomnia - Vladimíra Šebová
  19,39 €
  Ušetríte 1,01 €

  „Okrem človeka neexistuje na svete úžasnejšia vec ako kniha.“

  Charles Kingsley