Knihy
E-knihy

Jááánošííík, Človečina

2 CD

Opus, 2017
MP3 na CD
Vydavateľstvo
Opus, 2017

Keď sa 14. novembra 1970 v Klube mladých v Radošine konala premiéra piatej hry vyštudovaného pedagóga (v tom čase redaktora Učiteľských novín) Stanislava Štepku, zrejme nikto netušil, že videl kultové predstavenie...

Čítaj viac

9,52 €

Bežná cena Bežne 9,99 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Jááánošííík, Človečina - Radošinské naivné divadlo
9,52 €

Viac o audioknihe

Keď sa 14. novembra 1970 v Klube mladých v Radošine konala premiéra piatej hry vyštudovaného pedagóga (v tom čase redaktora Učiteľských novín) Stanislava Štepku, zrejme nikto netušil, že videl kultové predstavenie, ktorého počet repríz o pár rokov prekročí číslovku 500, a spolu s ďalšou verziou Jááánošííík po tridsiatich rokoch (2000, počet repríz 237) a s posledným úspešným uvedením inscenácie pod názvom Jááánošííík po tristo rokoch (2013), dokonca neskôr aj so Slovenským ľudovým kolektívom, tento legendárny titul dosiahne v júni 2017 tisícu reprízu, čo je nevídaný a iste aj ojedinelý slovenský divadelný rekord! A navyše: Jááánošííík po tristo rokoch je stále v repertoári Radošinského naivného divadla! (...), pričom o jeho nesmrteľnosť sa svojím skromným spôsobom pričinila aj opusovská verejná nahrávka z konca.
V tom istom období dostala svoju vinylovú podobu aj šiesta Štepkova hra, ktorá mala premiéru presne rok po Jááánošíííkovi, teda 14. novembra 1971 opäť v Klube mladých v Radošine. A aj v tomto prípade sa „Správa o domácnosti alebo Hra na domáce zvieratá“ stala kultovým predstavením, v ktorom excelovala legendárna Katarína Kolníková. A opäť v prostredí vysokoškolských klubov vznikla nahrávka, ktorá zľudovela a citáty z nej sa hojne využívali aj v bežnej komunikácii.
Človečina vyšla spolu s Jááánosšíííkom ako dvojplatňový komplet s ilustráciami dvorného grafika Radošinského naivného divadla Svetozára Mydla a dodnes patrí k najlepším (a v oblasti hovoreného slova aj najúspešnejším) titulom vydavateľstva Opus.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Jááánošííík, Človečina - Radošinské naivné divadlo
Pozitivní leader - Jan Mühlfeit,Melina Costi
16,81 €
Ušetríte 0,47 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Rozmery
142×126 mm
Naše katalógové číslo
271347
Katalógové číslo výrobcu
912890-2
Jazyk
slovenský

Recenzie

Ako sa vám páčila audiokniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Ľubica Lehotská
25.11.2018
Lubi odkazuje
Kedysi som v ČLOVEČINE hrala matku. Bol s nami aj nebohý Milanko MLSNA a úžasná speváčka Ria Kolembusová... Vtedy som Stankovi Štepkovi povedala, že on je slovenský SHAKESPEARE... povedal, že to sotva... v roku 1992 sa mi narodil posledný syn. A keď chodil do základnej školy, preberali sme literatúru, medziiným aj tú divadelnú. No a bola tam veta o našom "slovenskom SHAKESPEAROVI, Stankovi Štepkovi". A teraz mám nápad: Stanko, aj Teba treba preložiť do anglického jazyka. Ja sa hlásim - ako vtedy, keď mi bolo s vami veľmi dobre...
Čítaj viac

Kúpte spolu
Jááánošííík, Človečina - Radošinské naivné divadlo
Pozitivní leader - Jan Mühlfeit,Melina Costi
16,81 €
Ušetríte 0,47 €

„Nikdy som nemyslel na to, aby som písal pre povesť a poctu. Čo mám na srdci, musí von, a preto píšem.“

Ludwig Van Beethoven