Knihy
E-knihy

Panama Tekisic

Pražená zrnková káva

  Výrobca
  9 Grams Coffee, 2017

  Naša novinka a prvýkrát odroda Tekisic. Táto pododroda vychádza z variety Bourbon. Niekedy sa nazýva aj ako Trpasličia odroda, ktorá ale ponúka nevšednú kávu...

  Čítaj viac

  12,00 €

  Vypredané

  Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude produkt dostupný.

  Odporúčané tituly a kolekcie

  Viac o produkte

  Naša novinka a prvýkrát odroda Tekisic. Táto pododroda vychádza z variety Bourbon. Niekedy sa nazýva aj ako Trpasličia odroda, ktorá ale ponúka nevšednú kávu.
  Káva pochádza z farmy Auromar. Táto farma má silný záväzok k životnému prostrediu. Jej cieľom je produkovať najlepšiu kvalitu kávy, a pritom, dbať s veľkým, naozaj veľkým ohľadom na životné prostredie a zachovanie flóry a fauny v okolí.
  Finca La Aurora, ktorej majiteľom je Roberto Brenes a nachádza sa v severozápadnom rohu Chiriquí v oblasti Piedra La Candela, len dva kilometre od hraníc s Kostarikou. Je zameraná na produkciu vysoko kvalitnej Geisha odrody (máme v ponuke) a daľších káv SHB. Farma získala meno podľa dcéry Aurora a vnučky Mar. Plantáž sa nachádza vo výške od 1579 až 1.770 m.n.m.
  Roberto zalesnil veľkú časť farmy. Farmu prevzal v roku 2006. Kávovníkom sa výborne darí v tomto prostredí, v ktorom je vytvorená dokonalá mikroklíma uprostred džungle, kde v tieni týchto stromov rastú kávovníky. Táto stabilná mikroklíma s malým rozdielom teplôt medzi dňom a nocou, na strmých svahoch, je skrátka dokonalá. Vysoká nadmorská výška v kombinácii s priaznivými faktormi pomohla získať farme veľa ocenení.

  Single Estate Name: Finca La Aurora
  Region: Piedra La Candela
  Farmár: Roberto Brenes
  Výška : 1600- 1770 m.n.m
  Variety: Arabica/ Tekisic
  Processing Method: Fully washed
  Aróma/ chuť : Ovocná sviieža, kôstkové ovocie, karamel a kakao
  Acidita : Stredná

  Vhodná na prípravu
  Espresso *****
  Cappuccino *****
  Chemex *****
  Brewista Glasshour *****
  Aeropress ****
  Drip Bar *****
  Čítaj viac
  Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
  Dajte nám o tom vedieť.

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Celková hmotnosť
  290
  Balenie
  krabička
  Naše katalógové číslo
  268452

  Recenzie

  Ako sa vám páčil produkt?

  „Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

  Džin - Martin M. Šimečka
  Džin
  Martin M. Šimečka