Knihy
E-knihy

Kto si trúfne na Peťa

Elist, 2016
Vydavateľstvo
Elist, 2016

Peťo patrí k tým, ktorí to nemajú práve na ružiach ustlané. Decká v triede sa mu neustále posmievajú a robia mu zle. Keďže nemá žiadnych kamarátov, v jeden deň, keď opäť uteká pred rozzúrenými chalanmi, sa ukryje v parku...

Čítaj viac

7,13 €

Bežná cena Bežne 7,50 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Peťo patrí k tým, ktorí to nemajú práve na ružiach ustlané. Decká v triede sa mu neustále posmievajú a robia mu zle. Keďže nemá žiadnych kamarátov, v jeden deň, keď opäť uteká pred rozzúrenými chalanmi, sa ukryje v parku. A práve tam stretne svojich záchrancov a najlepších kamarátov. Chodí ku nim vždy, keď má voľno. Spolu sa hrajú, športujú a rozprávajú si vtipné príhody. Raz, keď sa ide s nimi znova stretnúť, uvidí niečo strašné. Park je celý hore nohami. Okupujú ho bagre, kamióny a robotníci s pílami. Jeho priatelia sú v nebezpečenstve. A nie len oni, ale aj celá planéta Zem! V tom okamihu sa stáva Peťo jediný, ktorý môže všetko zmeniť. Nájde v sebe dostatok odvahy a sily? Má vôbec na to?
Dychberúci príbeh nesúci obrovské posolstvo je určený všetkým, ktorí sa chcú dozvedieť, ako sa to všetko skončí a ako by sa to skončiť mohlo.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Kto si trúfne na Peťa - Július Belan
Zázračné jazierko - Monika Jalakšová
12,78 €
Ušetríte 0,67 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
100
Hmotnosť
270 g
Rok vydania
2016
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Elist
Rozmer
160×220 mm
ISBN
9788089861415
Naše katalógové číslo
258563

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

4 hodnotenia

3
0
0
0
0

Ajš
4.12.2016
Skvelá rozprávka
Knižka ma najprv zaujala obalom a anotáciou, neskôr obsahom nehovoriac o tom, ako sa páčila mojim deťom. Téma, ktorú v nej autor rieši sa týka veľa detí a snáď raz vymizne z detského sveta.

Knižku odporúčam do každej detskej knižnice.
Čítaj viac
Ajš
6.12.2016
Názor čitateľa
pardón, že 2x,ale prvýkrát mi ju nechcelo odoslať a vidím, že odoslalo :-D Nech sa darí!
Čítaj viac
Ajš
2.12.2016
Jednoducho skvelá!
Knižka ma zaujala nielen vzhľadom ale aj anotáciou a rovnako aj mojich synov. Je to rozprávka dotýkajúca sa nelahkej témy- šikany.

Nemala by chýbať v žiadnej detskej knižnici.
Čítaj viac
Peto
23.11.2016
Peto
Knihu som si kupil ako ebook a cital som ju spolu so synom. Velmi sa nam obom pacila. Doplnena je o jednoduche ale mile autorove ilustracie. Knizka nesie aj velke posolstvo a otvara velmi citlivu temu sikanovanych deti. Taketo rozpravky su ozaj skvele a pacia sa mi ovela viac, ako MIckey Mouse a podobne diela.
Čítaj viac
Vojto
5.12.2016
Názor čitateľa
Táto kniha by mala byť na školách povinným čítaním !!!
Čítaj viac

Július Belan sa narodil v roku 1987 v Bratislave. Vyštudoval obchodnú akadémiu. Už od mala však vedel, že raz bude spisovateľom. Jeho sen sa splnil v roku 2013, kedy debutoval so svojou rozprávkou knihou Kamaráti zo Snehuliakova 1. Po nej prišlo v roku 2015 pokračovanie Kamaráti zo Snehuliakova 2 a v roku 2016 mu vyšli ďalšie dve knihy Prihraj, Carlos! a Kto si trúfne na Peťa. Neustále pracuje na nových príbehoch a písanie pre detí berie ako poslanie. Svojimi knihami chce podporiť čítanie u detí, rozvíjať ich fantáziu a zároveň hravým spôsobom prináša aj potrebné poučenia do života detí. Jeho motto znie: ,,Nerozmýšľaj nad tým, ako vyhrať, ale ako neprehrať.“

Čítaj viac

Vydavateľstvo Elist vzniklo v máji 2016 ako projekt zameraný na podporu pôvodnej slovenskej tvorby. Od iných vydavateľstiev sa líši už samotnou filozofiou, keď nechce vystupovať ako firma zameraná na zisk, ale ako partner pre spisovateľov, ktorým podáva pomocnú ruku. Prvoradým cieľom vydavateľstva Elist je vytvárať kvalitné knihy, ktoré potešia čitateľov, ale aj autorov. Ani autori, ani ich diela pre nás nie sú len čislami. Ku každému z nich pristupujeme individuálne a snažíme sa z nich dostať maximum potenciálu. Rovnako si vážime aj názory a postrehy čitateľov a každou vydanou knihou sa zlepšujeme. ?

Naše základné hodnoty sú slušnosť, zodpovednosť, ústretovosť, inovatívnosť a kvalita.


Ako vzniklo vydavateľstvo?

Vydavateľstvo Elist založil cestovateľ Peter Hoferek, ktorý je sám autorom úspešnej knihy Okolo sveta s palcom hore. Keď zaniklo vydavateľstvo Druska Books, rozhodol sa podať pomocnú ruku autorom, ktorí tak ostali bez vydavateľstva a zobral ich pod svoje krídla. Jedným z nich bol aj Roman Horňák, známy svojimi jedinečnými detektívkami založenými na skutočných udalostiach. Dnes už vydavateľstvo ponúka viac ako sto kníh rôznych žánrov a spolupracuje s mnohými autormi, korektormi, grafikmi, ale aj tlačiarňami a distribútormi, aby sa knihy, ktoré si to zaslúžia dostali aj k vám.


Aké knihy vydáva vydavateľstvo Elist?

Nedá sa povedať, že by sa špeciálne zameriavalo na jeden žáner, ponuka je tak veľmi pestrá. V ponuke sú viaceré knihy zamerané na cestovanie, ale aj mnoho kníh od Vlada Zlatoša, uznávaného odborníka na zdravú výživu. Okrem toho sú v ponuky výborné detektívne romány od Romana Horňáka a či výborného debutanta Vojtech Benickeho. Najúspešnejším románom je knižka od Adriany Gregorovej, "Povedal, že budem šťastná", ktorá si získala nevídanú pozitívnu odozvu od čitateľov. Skoro celý náklad bol vypredaný už mesiac po vydaní a musela sa rýchlo spraviť dotlač. Čoskoro sa chystá voľné pokračovanie tejto knihy, "V klietke". Vydavateľstvo Elist vydáva aj knihy pre mladšie ročníky, napríklad krásnu rozprávku "Kto si trúfne na Peťa" od Júliusa Belana, alebo Zázračné jazierko od Moniky Jalakšovej. V januári 2017 vychádza zbierka poviedok Muži vs. ženy, v ktorej sa predstavia viac i menej známi autori. Za vśetkých spomeniem aspoň Moniku Wurm, Mareka Zákopčana, Mariu Corvus, Marka E. Pochu, Kristínu Pavelkovú, či Romana Horňáka.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Kto si trúfne na Peťa - Július Belan
Zázračné jazierko - Monika Jalakšová
12,78 €
Ušetríte 0,67 €

„Kniha človeka buď vytvorí alebo ho zničí.“

L.n.tolstoj