Knihy
E-knihy

Moje řeč

Fejtónky Dobré češtiny

  CPRESS, 2016
  Vydavateľstvo
  CPRESS, 2016

  Fejtónky o jazyce tvoří jednu z pravidelných rubrik internetového magazínu Literární bašta Dobré češtiny. Kniha Moje řeč přináší výběr těch nejlepších, rozšířený o několik zbrusu nových textů. Čtrnáct autorů, čtrnáct různých stylů, ale jedna...

  Čítaj viac

  9,49 €

  Bežná cena Bežne 9,99 €

  Ušetríte 5%

  Posielame do šiestich dní

  Odporúčané tituly a kolekcie

  Viac o knihe

  Neduhy současné češtiny vtipně a s nadhledem
  Fejtónky o jazyce tvoří jednu z pravidelných rubrik internetového magazínu Literární bašta Dobré češtiny. Kniha Moje řeč přináší výběr těch nejlepších, rozšířený o několik zbrusu nových textů. Čtrnáct autorů, čtrnáct různých stylů, ale jedna společná víra, že mateřský jazyk je nejcennější dědictví a že si zaslouží naši pozornost a péči. K žánru fejetonu patří lehkost, proto v knize nenajdete školometské poučky, věříme, že se o češtině dá psát s nadsázkou. Vždyť většina nehorázností, kterých se při užívání českého jazyka dopouštíme, působí spíš komicky. Velkou inspirací je nám v tomto směru hlavní ilustrátor Dobré češtiny Pavel Reisenauer, který neodmítl účast ani na našem prvním knižním počinu. Věříme, že naši čtenáři budou fejtónky o jazyce číst se stejným nadšením, s jakým byly napsány.
  Čítaj viac
  Kúpte spolu
  Moje řeč -
  Čeština pro život - Alena Nekovářová
  33,27 €
  Ušetríte 1,75 €
  Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
  Dajte nám o tom vedieť.

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Počet strán
  192
  Hmotnosť
  420 g
  Rok vydania
  2016
  Naše katalógové číslo
  248701
  Väzba
  pevná väzba
  Jazyk
  český
  Vydavateľstvo
  CPRESS
  Rozmer
  145×205 mm
  ISBN
  9788026412731
  Vekové odporúčanie
  15+

  Recenzie

  Ako sa vám páčila kniha?

  Nakladateľstvo CPress pružne reaguje na vzrastajúcu popularitu odborov v oblasti odbornej a populárno-náučnej literatúry. Systematicky tak rozširuje svoju knižnú ponuku v oblasti - knižky pre najmenších, cestovanie, história a military, hobby, auto-moto, zdravie a životný štýl, príroda a záhrada, umenie a kultúra a technika a veda.

  Novým knižným odborom, ktorý si už pevne vydobyl svoje miesto v nakladateľstve CPress, sú kuchárky pre dospelých, ale aj pre deti.

  Knižnou perlou je unikátna edícia Múzeum v knihe, ktorá priniesla na český, ale aj slovenský trh úplne originálne spracovanie kníh s vloženými kópiami dobových dokumentov a historických materiálov. Výbornou obsahovou a grafickou kvalitou kníh potvrdzuje edícia Múzeum v knihe získané ocenenia za najkrajšie knihy na popredných knižných veľtrhoch z posledných rokov.

  Čítaj viac
  Kúpte spolu
  Moje řeč -
  Čeština pro život - Alena Nekovářová
  33,27 €
  Ušetríte 1,75 €

  „Ak chcete čerpať z kníh, nemusíte bývať v knižnici.“

  Mell