Knihy
E-knihy

Zlato z Caxamalcy

Okamžitý download
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Ľuba Lučanská, 2015

Kolumbus v roku 1492 objavil Ameriku. Španieli hneď nato pod vedením Hernanda Cortéza dobyli ríšu Aztékov a pod vedením Francisca Pizarru aj ríšu Inkov. Vydávali sa za „križiakov“, ktorí chcú pohanom priniesť kresťanstvo...

Čítaj viac

3,00 €

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

3,00 €

Viac o e-knihe

Kolumbus v roku 1492 objavil Ameriku. Španieli hneď nato pod vedením Hernanda Cortéza dobyli ríšu Aztékov a pod vedením Francisca Pizarru aj ríšu Inkov. Vydávali sa za „križiakov“, ktorí chcú pohanom priniesť kresťanstvo... Alebo boli hnacou silou dobyvateľov vlastníci Ameriky, najmä zlato Inkov?

Španieli a mnohí, ktorí prišli po nich, v každom prípade zničili veľké kultúry Ameriky a pôvodné obyvateľstvo zotročili, ak nezahynulo na rôzne choroby, ktoré Európania do Ameriky privliekli (kiahne).

Ako tieto dobyvačné vojny Španielov hodnotíme dnes? Ako ich vo svojom príbehu hodnotí Jakob Wassermann? Vžíva sa do situácie jedného z dôstojníkov Francisca Pizarru a z jeho uhla pohľadu opisuje a hodnotí uvažovanie a konanie španielskych dobyvateľov.

Napínavé udalosti v tomto príbehu zodpovedajú historickej skutočnosti.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Zlato z Caxamalcy - Jakob Wassermann
To nerieš! - Tatiana Brezinská Čuperková
9,99 €
Ušetríte 3,00 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
50
Vydavateľstvo
Ľuba Lučanská
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
215753
Rok vydania
2015

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

ĽUBA
21.9.2015
Zlato z Caxamalcy
Táto kniha je nesmierne pútavá, napínavá, ale čo ma na nej najviac šokovalo - jej vynikajúci preklad z nemčiny do slovenčiny! To je skutočne unikát, vidieť medzi knihami aj niečo, čo nemá chybu...! Vrelo odporúčam!!!!
Čítaj viac

Kúpte spolu
Zlato z Caxamalcy - Jakob Wassermann
To nerieš! - Tatiana Brezinská Čuperková
9,99 €
Ušetríte 3,00 €