Knihy
E-knihy

Povaha změny

Bezpečnost, rizika a stav dnešní civilizace

Vyšehrad, 2015
Vydavateľstvo
Vyšehrad, 2015

Tento sborník zprostředkovává pohled mnoha různých odborníků (např. Václava Cílka, Petra Pokorného, Jiřího Padevěta, Luboše Kropáčka, Dany Drábové, armádních specialistů Jiřího Balouna a Karla Řehka ad.) na vybrané problémy dneška. Jednotlivé texty...

Čítaj viac

22,24 €

Bežná cena Bežne 23,41 €

Ušetríte 5%

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

22,24 €

Viac o knihe

Tento sborník zprostředkovává pohled mnoha různých odborníků (např. Václava Cílka, Petra Pokorného, Jiřího Padevěta, Luboše Kropáčka, Dany Drábové, armádních specialistů Jiřího Balouna a Karla Řehka ad.) na vybrané problémy dneška. Jednotlivé texty jsou věnovány klimatické změně, bezpečnostní situaci, nastupující vlně mezikontinentálních migrací, dlouhodobým krizovým faktorům ve vývoji společností a mnohým dalším tématům. Jejich smyslem není šířit neklid, ale naopak upozornit na mnohé souvislosti a důležitost těchto procesů, kterým při řešení každodenních problémů společnosti nevěnujeme dostatečnou pozornost. Protože pouze pokud těmto jevům včas porozumíme, můžeme je začít úspěšně řešit. A to je hlavní cíl této publikace, která volně navazuje na bestsellery týkající se této problematiky reprezentované na českém trhu právě osobami editorů Miroslava Bárty a Martina Kováře.

Autoři příspěvků: Miroslav Bárta, Jiří Baloun, Václav Cílek, Dana Drábová, Roman Fiala, Otakar Foltýn, Petr Gazdík, Vladislav Chvála, Ludmila Trapková, Martin Kovář, Luboš Kropáček , Radek Mařík, Veronika Dulíková, Jiří Padevět, Petr Pernica, Petr Pokorný, Petr Robejšek, Karel Řehka, František Šulc, Matyáš Zrno
Čítaj viac
Kúpte spolu
Povaha změny - Miroslav Bárta, Martin Kovář, Otakar Foltýn
Mama a syn - Melissa Harrison
28,96 €
Ušetríte 2,35 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
336
Hmotnosť
840 g
Rok vydania
2015
Väzba
pevná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Vyšehrad
Rozmer
165×240 mm
ISBN
9788074296413
Naše katalógové číslo
213152

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Pavol Antol
21.12.2015
Povaha zmeny
Táto kniha ma zaujala najme tým , že je veľmi aktuálna a núti čitateľa k ďalšiemu uvažovaniu. Bude zaujímavé sledovať, ako sa bude situácia vyvíjať. Z jednotlivých príspevkov ma zaujala stať o vývoji na Balkáne, keď situácie riešia ľudia, ktorí boli na okraji spoločnosti a v kritických situáciach preberajú zodpovednosť za spoločnosť. Podobne a úloha armády v dnešnom svete, keď najskôr armádu zrušíme , zavedieme profesionálnu a potom ideme budovať dobrovoľníkov.
Čítaj viac

Kúpte spolu
Povaha změny - Miroslav Bárta, Martin Kovář, Otakar Foltýn
Mama a syn - Melissa Harrison
28,96 €
Ušetríte 2,35 €

„Milujem knihy, ktorých autor je múdrejší než ja.“

Filan