Knihy
E-knihy

Medzinárodné obchodné financovanie

Sprint dva, 2014
Vydavateľstvo
Sprint dva, 2014

Rozvoj medzinárodného obchodu je spojený s medzinárodným obchodným financovaním, v rámci ktorého má nezastupiteľné miesto dokumentárny

Čítaj viac

Odporúčané tituly a kolekcie

16,60 €

Viac o knihe

Rozvoj medzinárodného obchodu je spojený s medzinárodným obchodným financovaním, v rámci ktorého má nezastupiteľné miesto dokumentárny akreditív. Je to najbezpečnejší platobný a zaisťovací prostriedok a používa sa hlavne pri obchodných transakciách spojených s rizikom obchodného partnera a jeho krajiny, teda ak ide o nového obchodného partnera alebo o obchodného partnera, ktorý pochádza z politicky alebo ekonomicky nestabilnej krajiny.

Akreditív sa používa pri obchodovaní vyspelých krajín s krajinami rozvojovými alebo rozvíjajúcimi sa. Obchody v rámci vyspelých krajín, hlavne európskych krajín, sa realizujú na báze tzv. otvoreného účtu, teda dovozca zaplatí po dodaní tovaru bez použitia bankového zaisťovacieho nástroja. V posledných rokoch sa odhaduje, že až 80% obchodov sa realizuje práve na báze otvoreného účtu. Zvyšok sa realizuje dokumentárnymi platobnými prostriedkami, hlavne dokumentárnymi akreditívmi. Vo všeobecnosti dochádza na jednej strane k poklesu počtu akreditívov v určitých teritóriách, a na strane druhej sa vďaka zvyšujúcemu sa objemu medzinárodného obchodu zvyšuje aj objem akreditívnych transakcií.

Cieľom učebnice je poskytnúť základné informácie a poznatky, ktoré sú potrebné pri realizácii medzinárodného obchodného financovania so zvláštnym zreteľom na dokumentárny akreditív, ktorý má v tejto oblasti najvýznamnejšie miesto.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Medzinárodné obchodné financovanie - Eva Jančíková
Moc faktov - Hans Rosling, Ola Rosling, Anna Rosling Rönnlund
31,78 €
Ušetríte 3,72 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
288
Hmotnosť
360 g
Rok vydania
2014
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Sprint dva
Rozmer
160×210 mm
ISBN
9788089710003
Naše katalógové číslo
182895

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0
Kúpte spolu
Medzinárodné obchodné financovanie - Eva Jančíková
Moc faktov - Hans Rosling, Ola Rosling, Anna Rosling Rönnlund
31,78 €
Ušetríte 3,72 €

„Spisovateľ je človek, ktorému nestačia knihy tých druhých.“

Shaw G.b.