Knihy
E-knihy

Základy občianskeho hmotného práva, 1. a 2. zväzok

Druhé podstatne prepracované vydanie.

Vydavateľstvo
Wolters Kluwer (Iura Edition), 2004

Publikácia ako základná učebná pomôcka je určená predovšetkým poslucháčom právnických fakúlt. Tomuto hlavnému zameraniu sú prispôsobené výklady teoretických otázok i jednotlivých občianskoprávnych inštitútov.

Čítaj viac

33,11 €

Bežná cena Bežne 34,85 €

Ušetríte 5%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Publikácia "Základy občianskeho hmotného práva", ktorú predkladáme odbornej i širšej verejnosti, podáva systematický výklad teoretických základov tohto významného právneho odvetvia, ako aj rozbor platnej občianskoprávnej úpravy obsiahnutej predovšetkým v Občianskom zákonníku, vo vykonávacích predpisoch k nemu a v niektorých súvisiacich predpisoch. Je rozdelená do dvoch zväzkov, ktoré sa zo systematického hľadiska členia na päť častí. Prvý zväzok obsahuje výklady o všeobecnej časti, vecných právach a dedičskom práve. Druhý zväzok rozoberá problematiku záväzkového práva (všeobecnú časť, záväzky zo spôsobenia škody a z bezdôvodného obohatenia) a práva duševného vlastníctva.

Z obsahového hľadiska autori prihliadli jednak na všetky zmeny, ktoré v občianskoprávnom zákonodarstve medzičasom nastali, najmä pod vplyvom európskeho súkromného komunitárneho práva, a jednak na novšie poznatky vedy občianskeho práva i na zovšeobecnené skúsenosti súdnej praxe.

Publikácia ako základná učebná pomôcka je určená predovšetkým poslucháčom právnických fakúlt. Tomuto hlavnému zameraniu sú prispôsobené výklady teoretických otázok i jednotlivých občianskoprávnych inštitútov. Vzhľadom na to, že popri poznatkoch vedy občianskeho práva autori vo vhodných súvislostiach premietli do textu aj zovšeobecnené skúsenostné závery aplikačnej, najmä súdnej praxe, publikácia môže poslúžiť aj ako pomôcka pre právnikov, ktorí sa v praxi zaoberajú aplikáciou noriem občianskeho práva.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
985
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Wolters Kluwer (Iura Edition)
Väzba
pevná väzba
ISBN
8080780846
Naše katalógové číslo
16594
Rozmer
150×220 mm
Rok vydania
2004

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,0 / 5

1 hodnotenie

0
0
1
0
0

„Knižnice sa stali mojou cukrárňou.“

Juliana Kimball