Knihy
E-knihy

Medzinárodné právo verejné (všeobecná časť)

Vydavateľstvo
Wolters Kluwer (Iura Edition), 2004

Publikácia je určená nielen poslucháčom právnických fakúlt, ale každému, kto sa intenzívnejšie zaujíma o medzinárodnú politiku a medzinárodné právo.

Čítaj viac

11,62 €

Vypredané, je však dostupné iné vydanie.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

V učebnici Medzinárodné právo verejné (všeobecná časť) je obsiahnutý výklad základných inštitútov a noriem medzinárodného práva (historický vývoj medzinárodného práva, vymedzenie jeho pojmu, predmetu, osobitostí, subjekty, pravidlá, kodifikácia medzinárodného práva, zodpovednosť a sankcie v medzinárodnom práve). V desiatich kapitolách sa autor pokúsil nielen o základnú analýzu všeobecne uplatňovaných inštitútov a noriem medzinárodného práva, ale aj o postihnutie určitých vývojových trendov, prípadne budúceho smerovania toho-ktorého inštitútu.

V závere publikácie sú uverejnené slovenské preklady troch významných medzinárodných dokumentov (Návrh článkov o zodpovednosti štátov za medzinárodne protiprávne správanie, Deklarácia zásad medzinárodného práva týkajúcich sa priateľských vzťahov a spolupráce medzi štátmi, Charta OSN a Štatút Medzinárodného súdneho dvora).

Publikácia je určená nielen poslucháčom právnických fakúlt, ale každému, kto sa intenzívnejšie zaujíma o medzinárodnú politiku a medzinárodné právo.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
296
Hmotnosť
390 g
Rok vydania
2004
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Wolters Kluwer (Iura Edition)
Rozmer
148×210 mm
ISBN
8089047904
Naše katalógové číslo
16196

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

9 hodnotení

8
0
1
0
0

11.6.2006
Postreh
Kniha je velmi dobra, uprednostnila som ju pri prirave na skusky aj na diplomovku pred ostatnymi.

odporucam
Čítaj viac

„Knižnice sa stali mojou cukrárňou.“

Juliana Kimball