Knihy
E-knihy

Vydaté

Vydavateľstvo
Tatran, 2012

Vstúpte do sveta vydatých žien, ktorý prekonvertovala do písanej podoby obratná ruka slovenskej autorky Ivany Havranovej. Pozorne načúvala, vnímavo pozorovala osudy žien okolo seba, a výsledkom je mozaika príbehov o vzťahoch dvoch ľudí...

Čítaj viac

9,90 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Vstúpte do sveta vydatých žien, ktorý prekonvertovala do písanej podoby obratná ruka slovenskej autorky Ivany Havranovej. Pozorne načúvala, vnímavo pozorovala osudy žien okolo seba, a výsledkom je mozaika príbehov o vzťahoch dvoch ľudí. Možno sa v niektorom nájdete.

Skúsená novinárka Ivana Havranová nemusela chodiť ďaleko pre inšpiráciu k svojim poviedkam. Stačilo sa trochu poobzerať okolo seba, sledovať životy priateliek, zamyslieť sa nad vlastným. Keby sme spravili to isté, s prekvapením by sme si uvedomili, koľko príbehov píše život a my sme nevedomky tichými pozorovateľmi.

V manželstve obaja, muž i žena, túžia po láske, v skutočnosti po tom istom, ale často po niekoľkých rokoch nenachádzajú spoločnú reč. Ich životy plynú každý po svojom a oni si nevedia predstaviť, ako budú žiť ďalej. S istotou vedia, že ich manželstvo prestalo fungovať, každý si žije svoj druhý, skrytý život a obaja sú nešťastní.

Autorská reč Ivany Havranovej je korenená humorom, svojráznym pohľadom a originálnymi novotvarmi. Jej poviedky v nás prebudia pocit spolupatričnosti – s niektorou hrdinkou sa môžeme stotožniť, inú ľutujeme alebo jej závidíme, a niekedy škodoradostne skonštatujeme, že si svoj osud zaslúžila. Vzťah dvoch ľudí je krehká rovnováha na rozhraní umenia a nemožného, nikto nás to neučí, preto ich toľko stroskotá. Presne o tomto píše Ivana Havranová.
Čítaj viac

Recenzie, kritiky

Vydaté (Janka Teťáková), citajto

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
196
Hmotnosť
330 g
Rok vydania
2012
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Tatran
Rozmer
140×210 mm
ISBN
9788022206167
Naše katalógové číslo
131309

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,5 / 5

20 hodnotení

5
5
4
5
0

daniela
23.9.2017
páči sa mi to
Všetky tri knihy - vydaté,neverné,rozvedené som si rada prečítala a to nielen 1x. Každý príbeh je hodný zamyslenia a často som chcela, aby ešte pokračoval ďalej. Z každého by mohla byť kniha. Páči sa mi tvorba pani spisovateľky a odporúčam.
Čítaj viac
Ivana Pistovičová-Matonogová
Ivana Pistovičová-Matonogová
30.9.2016
Vydaté
Knihu som už dosť dlho odkladala ale konečne prišiel aj na nu čas. Páči sa mi ,že má kratke kapitoly a na začiatku každej je citát,ktorý vystihuje danú poviedku.
Čítaj viac
Daša Basalová
Daša Basalová
24.1.2015
Názor čitateľa
Smutne pribehy, ale zivot je uz raz taky. Pribehy sa citaju velmi lahko. Po precitani pribehov si clovek moze povedat, ze moj zivot nie je az taky zly, alebo sa v niektorom pribehu vidiet. Mne osobne sa tato kniha pacila. Premyslam o zakupeni aj inych knih od tejto spisovatelky, Neverne a Rozvedene.
Čítaj viac
Iveta
20.12.2014
Názor čitateľa
Zaujímavá knižka s viacerými príbehmi zo života. Prečítala som ju takmer jedným dychom a odporúčam. Aj keď sú to viac-menej smutné príbehy zo života žien a mužov, je to príjemné čítanie.
Čítaj viac
Mirka
4.12.2014
Názor čitateľa
Kniha sa mi páčila, uvítala by som však aj veselšie príbehy, chýbalo mi aspoň pár dobrých koncov, veď aj tie sú súčasťou života vydatých žien... Veľmi mi sadol štýl, akým autorka podáva príbeh.
Čítaj viac
Dana
20.2.2014
Názor čitateľa
Čakala som, že tam budú skôr veselé príbehy. Ale zaujala má táto kniha a prečítala som ju do konca. Našla som tam aj životy ľudí z môjho okolia aj samu seba.
Čítaj viac
luba
13.3.2013
Názor čitateľa
Mrzi ma to ale musim povedat ze kniha ma sklamala. Milujem poviedky, nemohla som sa dockat kedy zacnem knihu citat ale ten styl, akym bola napisana mi neskutocne prekazal. Docitala som ju iba zo zvedavosti , lebo som chcela vediet, ako skoncili jednotlive pribehy.
Čítaj viac
Peter
20.6.2017
Názor čitateľa
Môžem sa spýtať, čo konkrétne Vám na autorkinom štýle prekážalo?
Čítaj viac
6.3.2013
Názor čitateľa
knihu som prečitala na jeden dych , zaujimava v mnohych ženach som nasla aj kusok zo seba
Čítaj viac
Božka
2.2.2013
Názor čitateľa
Kniha sa ľahko číta. Niektoré časti sú depresívne, dávajú možnosť zamyslieť sa aj nad vlastným životom.
Mím aj druhú autorkinu knihu a som na ňu veľmi zvedavá
Čítaj viac
Silvia
Silvia
3.11.2012
Názor čitateľa
Dve hviezdy by boli málo, štyri zase veľa, lebo tie som dala lepším knihám. Prevyšovali poviedky, ktoré sa by som hodnotila ako priemerné,nad tými, ktoré sa mi páčili...Páčila sa mi rôznorodosť, niektoré zaujímavé príbehy zo života žien, ako negatívum knihy hodnostím niektoré zastaralé alebo až príliš odborné výrazy, ktoré sa do knihy poviedok vôbec nehodili...Od autorky mám zakúpený aj titul Neverné, som zvedavá, ako sa bude čítať...
Čítaj viac

Ivana Havranová je absolventkou Filozofickej fakulty Jána Amosa Komenského, odbor žurnalistika. Pracovala a profesionálne rástla v redakcii Smena, Zornička, neskôr v Československej televízii ako publicistka mládežníckeho magazínu Televízny klub mladých. Je autorkou viac ako 400 televíznych scenárov, množstva poviedok pre deti, rozhovorov, reportáží. Nedávno jej vyšla úspešná kniha poviedok Vydaté.

Čítaj viac

Vydavateľstvo TATRAN patrí dnes medzi menšie vydavateľstvá, nakoľko sa stalo rodinnou firmou. Svoju stratégiu zameriava na tie najzaujímavejšie tituly zo zahraničnej beletrie, ale aj na vyhľadávanie nových slovenských autorov. Nosným prvkom je beletria pre dospelých, ale v posledných rokoch sa orientuje aj na motivačné knihy a skutočné príbehy, ktoré si získavajú stále viac a viac čitateľov. Pre nás je dôležitá každá kniha nielen pred, ale aj po vydaní, keď si vyžaduje ďalšiu osobitú starostlivosť, aby ju ocenil čo najširší okruh čitateľov.Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

V septembri oslávi vydavateľstvo Tatran 70 rokov od svojho vzniku. Za ten čas prešlo rôznymi právnymi formami, ktoré kopírovali historické udalosti nášho národa. Menilo sa aj zloženie vydávaných titulov, každá doba si žiadala niečo iné. Čo sa však za celé desaťročia nezmenilo, sú obľúbené beletristické edície, do ktorých zaraďujeme tie najzaujímavejšie tituly, ako edícia bestsellerov LUK, Svetová tvorba a Slovenská tvorba.Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Každý titul starostlivo vyberáme so zreteľom na čitateľa, či už náročného, alebo takého, ktorý si chce pri čítaní oddýchnuť a uletieť do iného sveta. Okrem toho je pre nás veľmi dôležité myšlienkové posolstvo každej jednej knihy a z toho prameniaca inšpirácia. Pri spracovaní všetkých publikácií dbáme však na kvalitnú textovú úpravu a technické spracovanie knižky, aby kniha bola umeleckým artefaktom a spĺňala kritérium nášho hesla – knihy pre hodnotnejší život.Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Vždy na tú poslednú vydanú! Pretože to je chvíľa, kedy žijeme konkrétny príbeh tej -ktorej knihy, až kým ju nenahradí nová. Ak by sme vyzdvihli jednu knihu, bolo by to nefér voči ostatným. Dokonca náš vkus vo vydavateľstve sa natoľko líši, že vyberáme len tie knihy, na ktorých sa spoločne zhodneme. Ak by kritériom úspechu bola predajnosť, tak jednoznačným šampiónom je Chatrč od W. P. Younga. Veľmi si však vážime knihy z edície Svetová tvorba a autorov ako Toni Morrisonová, Julian Barnes, Woody Allen, ktorí obohatia čitateľa nielen myšlienkovo, ale sú aj prekladateľským prínosom.

Čítaj viac