popis
Škola noci 9: Predurčená

Škola noci 9: Predurčená   

P.C. Castová, Kristin Castová  ·  Vydavateľstvo: Ikar, 2012
Séria: Škola noci (diel 9 z vydaných 11)  
Bežná cena: 11,90 €
Naša cena: 11,31 €
Ušetríte:5% (0,59 €)
Poštovné zadarmo nad 49 €! Objednajte si tovar spolu nad 49 € a poštovné zaplatíme za vás! (viac info)
Posielame do 5 dní.

Informácie o dostupnosti   Pozrieť, v ktorých kníhkupectvách máme na sklade

Detaily

 • 312 strán
 • pevná s prebalom väzba
 • slovenský jazyk
Viac podrobností

O knihe

Predurčená je deviatym pokračovaním série Škola noci. Zoey sa vrátila do tulskej Školy noci a znova musí čeliť Neferet, lebo tá čoraz väčšmi prepadá Temnote. Lenže na to, aby Zoey a jej priatelia získali podporu Najvyššej rady, treba Neferet usvedčiť. Bohyňa darovala Rephaimovi ľudskú podobu aspoň v noci, a tak konečne môže tráviť čas spoločne so Stevie Rae. Ale možno mu veriť? V snahe spôsobiť chaos Neferet privádza do Školy noci aj ostatné červené mláďatá a ľudí, ktorí majú upírom pomáhať pri podradnejších prácach. V Škole noci sa zjaví aj záhadný Aurox – krásny chlapec, ktorého vraj Neferet dostala od Nyx. V skutočnosti ho stvorili na to, aby sa stal kňažkinou smrtonosnou zbraňou. No Zoey v ňom prebúdza ľudskosť a v Auroxovi bojuje súcit s volaním Temnoty. Podarí sa odhaliť skutočnú tvár Neferet, kým zničí Svetlo? Môže Zoey ovplyvniť to, čo v Auroxovi uvidela cez jasnovidecký kameň, a zachrániť tak pred ním svojich priateľov?

Podrobnosti

 • Originálny názov: Destined (kúpiť v originálnej verzii)
 • Počet strán: 312 strán
 • Väzba: pevná s prebalom väzba
 • Rozmer: 125×200 mm
 • Hmotnosť: 390 g
 • Jazyk: slovenský jazyk
 • ISBN: 9788055129006
 • Rok vydania: 2012
 • Naše katalógové číslo: 124321

Zaradené v kategórii


O vydavateľstve Ikar

Vydavateľstvo Ikar je najväčší vydavateľský dom na Slovensku s produkciou cca 230 titulov ročne. Vydávame široké spektrum kníh pre všetky vekové kategórie od domácich aj zahraničných autorov. Medzi autormi, ktorých diela vydávame patria aj svetoví velikáni William Shakespeare, Gabriel García Márquez, či Fiodor Michajlovič Dostojevskij, ale aj autori slovenskej klasiky - Dobroslav Chrobák, Margita Figuli, František Švantner a ďalší. V našom vydaveteľskom dome našli svoje trvalé miesto viacerí úspešní súčasní slovenskí autori – Táňa Keleová-Vasilková, Andrea Coddington, Jozef Banáš, Jozef Karika...

Veľmi bohatá je klubová činnosť vydavateľstva. Media klub je najväčší slovenský čitateľský klub s dlhoročnou tradíciou, ktorý združuje viac ako 70 000 záujemcov o hodnotné a pútavé knihy. Ikar v spolupráci zo Zväzom kníhkupcov Slovenska každoročne oceňuje čitateľsky najúspešnejšie knihy slovenských autorov, ktorým udeľuje Zlaté a Platinové knihy a cenu literárnej kritiky Zlaté pero. Našim krédom je, že o úspech sa treba podeliť. Za úspech, ktorý sme vďaka našim čitateľom dosiahli, sa snažíme poďakovať konkrétnou pomocou ľuďom po celom Slovensku i za jeho hranicami. Podporujeme mnohé športové a kultúrne podujatia najmä s akcentom na znevýhodnené skupiny ľudí z dôvodu zdravotného postihnutia alebo zo zlého sociálneho zázemia.

Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

Náš vydavateľský dom vznikol v roku 1990. Desať nadšencov si povedalo, že na Slovensku nastal čas rozšíriť ponuku slovenských vydavateľstiev. Viacerí z nás mali skúsenosti z práce vo vydavateľstvách, tlačiarňach alebo v knižnej distribúcii. Desiati akcionári založili vydavateľstvo IKAR, a. s. Už krátko po vzniku vydavateľstva prišli prvé bestsellery, z ktorých dodnes azda najväčší a doteraz neprekonaný titul je Zdravie z Božej lekárne od Márie Trebenovej. Z čiernobielej zošitovej publikácie s farebnou prílohou a v mäkkej väzbe sa predalo takmer 400 tisíc výtlačkov. Našimi knihami sme si spočiatku získali prevažne ženské čitateľky. Postupne sme však na Slovensko „priviezli“ aj mená svetoznámych autorov ako John Grisham alebo Robin Cook. Ich trilery sa aj u nás ihneď stali bestsellermi. Dnes nájdete v našej ponuke pestrý žánrový výber kníh pre všetky vekové kategórie: romány, romance, trilery, zbierky básní, rozprávky, kuchárske knihy, encyklopédie, hobby literatúru pre mužov aj ženy a iné. Za obdobie od vzniku a pôsobenia Ikaru na knižnom trhu sme vydali vyše 4 000 titulov domácich aj zahraničných autorov, z ktorých sme spolu predali viac ako 25 miliónov výtlačkov.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Pokiaľ ide o zahraničné tituly, sme neustále v kontakte s agentmi a vydavateľstvami, sledujeme, čo je nové a úspešné na knižnom trhu vo svete. Usilujeme si priniesť na Slovensko najväčšie bestsellery a najzaujímavejšie tituly, o ktorých sme presvedčení, že zaujmú aj slovenských čitateľov. Knihy slovenských autorov vyberáme podľa nastavených kritérií, medzi ktoré patria tak kvalita spracovnia ako aj komerčný potenciál literárneho diela. O tom, čo napokon bude zaradené do edičného programu rozhoduje kolektívny orgán Edičná rada.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Vybrať z viac ako štyroch tisícok kníh, ktoré sme doteraz vydali jednu, je veľmi ťažké. Sme hrdí na viacero našich projektov. Medzi ne rozhodne patrí, že sme prvý raz na Slovensku prinesli kompletné osem zväzkové vydanie pokladu svetovej literatúry Tisíc a jedna noc v unikátnom dizajnovom prevedení. Rovnako sme napríklad hrdí na vydanie Biblie Dalí v prevední, aké u nás ešte nikdy nevyšlo.

Viac informácií Pomôžte nám doplniť informácie o knihe

Poslať doplňujúce údaje o knihe

Máte o knihe viac informácii ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácii na našich stránkach.

Kniha: Škola noci 9: PredurčenáZdieľať

Ukážka z knihy

Starkov sen sa začal príjemne. Ocitol sa na nejakej úžasnej bielej pieskovej pláži a pred ním sa rozprestierala priezračná modrá voda. Slnko ho vôbec nepálilo. Vlastne mal podobný pocit ako predtým, než bol označený, a dotyk slnka na tvári a pleciach mu bol príjemný. Strieľal šípy do veľkého terča, ktorý ich zázračne pohltil a potom sa znovu zjavili v piesku vedľa neho, takže mohol strieľať donekonečna.
Práve mu preblesklo hlavou, aký úžasný by bol ten sen, keby sa na pláži zjavila Zoey v bikinách. Alebo keby to bola európska pláž, Zoey by sa tam premávala v bikinách bez podprsenky. To by bolo ešte lepšie.
Lenže potom, ako sa to vo sne často stáva, sa scéna zmenila a odrazu sa tam skutočne objavila Zoey, ibaže už neboli na pláži. Chúlila sa v jeho náručí, teplá a mäkká, a krásne voňala.
„Hej,“ usmievala sa naňho, „si hore, a slnko ešte nezapadlo.“
„Áno,“ uškŕňal sa na ňu. „Ukážem ti, ako som sa už prebral.“ Pobozkal ju a chutila úžasne. Jej telo sa dokonale zladilo s ním....

Hodnotenia čitateľov (hodnotilo 32 ľudí)

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

10.11.2014
Reagovať
Názor čitateľa

Mám voči celej sérií dosť výhrad. Tak teda za 1.: Načo je o celej tej trápnej fraške až 11-12 kníh?! Vidno, že autorka už prestáva mať o čom písať, tak proste používa stále dookola ten istý príbeh. Začína to byť nudné ako Upírske denníky.
za 2.: Nestačilo by celý príbeh zhrnúť do 4 hrubších kníh? Komu sa stále chcú vyhadzovať peniaze 300 strán o ničom. Chcem len povedať autorke, že takú cenu by mohla žiadať, keby to napísala lepšie.
za 3.: je možné, aby sa mi hlavá hrdinka kompletne zhnusila?? Očividne áno, pretože Zoey je obyčajná naivná šľapka ako väčšina dievčat v tejto dobe. To ako vážne? V jednotke mala Heata a Erika, v dvojke sa ku nim pridal aj Loren (alebo v trojke, nie som si istá) a neskôr to má byť ešte aj Stark a Kalona...
za 4.: Prečo sa dej jednej knihy odohráva v takom krátkom časovom období? V polovici piatej knihy som bola ešte len na Silvestri a to jednotka sa začala v dobrej polovici októbra.
Nechcem len nadávať, séria je v celku fajn. Príbeh je vymyslený zaujmavo, mierne originálne, ale určite sa to nehrabe ani ku členkom napr. HP, THG, Divergencia, Twilight,...
Ďalej, autorka určite nemala pustiť ku knihe svoju dcéru. Vidno to tam až príliš zreteľne. Och sprostá Zoey venuj svoje panenstvo prvému čo ťa priťahuje a potom sa ešte poolizuj s ďalším a vycucaj ďalšieho..
Ja by som jej teda už fakt šancu nedala. Na mieste je priateľov sa jej otočím chrbtom a už sa na ňu ani en nepozriem.
Nekupujte si to, redšej požičajte z knižnice..

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (0)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Ejmý
Ejmý
12.07.2014
Reagovať
Názor čitateľa

Takže prvá vec. Obálka! Prečo dávajú na obálku tvár? Lezie mi to potom do mojej fantázie. Okrem toho, na každej obálke predsa vyzerá Zoey inak. Druhá vec: hlavná postava, Zoey. Je možné že môžem mať nerada hlavnú postavu? Autorky ju vykreslili ako umrnčanú šľapku ktorá nerobí nič iné len reve a miluje sa s frajermi. Príde mi veľmi povrchná, ale je to len moje vnímanie. Tretia vec: 12 častí? naozaj? Všetko by sa to dalo jednoducho zhrnúť do 3-4 hrubších kníh. Takéto čítanie baví možno tak 10 alebo 11 ročné dietky. No komu sa chce stále čakať na ďalšie a ďalšie časti a platiť za ne také drahé peniaze? Dúfam že to konečne ukončia v 12 časti a nerozhodnú sa ešte pokračovať. Dalšia vec:opis postáv. Ako si mám tie postavy asi tak predstaviť? napr. Rephaim: Má indiánske vrkôčiky, a? Aká je tvár? nos, oči, ústa? Stark: má vlasy pieskovej farby a ďalej čo? Naozaj, pri predstave postáv mi nepostačí len farba vlasov. Piata vec: už som to trochu spomínala v tretej veci, ale prečo jedna kniha má predstavovať asi tak 4 dni? Bolo by to také super zhrnuté v 3 či 4 častiach.

A k obsahu knižky? môžem povedať len to, že ma veľmi potešilo množstvo zápletok a prekvapení ktoré autorky použili. Síce v niektorých pasážach bol dej ľahko predvídateľný. Niektoré pasáže boli vyslovene nudné, niektoré som išla zožrať. Niektoré kapitoly boli zdĺhavé a nemohla som sa dočkať tej konečnej udalosti. Ved kým sa k niečomu dostali museli ešte urobiť milión vecí dopredu. A prečo zomrú vždy moje obľúbené postavy? ešte nech zomrie Kalona a Rephaim a pochovám autorky..

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (1)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
01.07.2013
Reagovať
??

Tie knihy sú super ale čím ďalje , tým je to horšie. Sedmičku som akoro ani nedočítala lebo som pri nej zaspávala...Teraz si idem kúpiť 10 ale váham..Autorky to zbytočne predlžujú a mňa už nebaví utrácať peniaze za knihy pri ktorých zaspávam..Len aby nás na konci autorky nesklamali...

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (2)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Betty
Betty
16.06.2013
Reagovať
Uzasna kniha

je to super kniha uz som precitala vsetky casti okrem 10 tu som prave zacala a nemiozem sa od toho odlepit a dufam ze vijdu aj 11,12,13,14,15 tieto casti velmi som si oblubila knihu Skola noci milujem ju. :) ;)

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (1)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Mária Kvasnicová
Mária Kvasnicová
30.05.2013
Reagovať
Super knihy

Čítala som všetky knihy tejto série a teším sa na ďalšiu. Veľmi ma zaujíma ako dopadne škola noci a čo sa stane s Neferet. Dúfam, že ju porazia aj s pomocou Heatha :) A dúfam že si Zoey konečne vyberie jedného z nich.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (1)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Ľubica Szedlárová
Ľubica Szedlárová
28.05.2013
Reagovať
Predurčená

Prečítala som si všetky vydané knihy v slovenčine a táto séria sa ma baví a teším sa na pokračovanie. Najlepšie na knihe je to, že nikdy neviem, čo je na ďalšej strane. Skvelá kniha.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (0)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Andrea Benková
Andrea Benková
24.05.2013
Reagovať
Názor čitateľa

knihu som mala síce len požičanú, pretože som sa bála, že čím ďalej to budú autorky naťahovať tým to bude horšie, ale kniha sa mi páčila a teším sa na pokračovanie, ale dúfam aj v to, že už toho nebude veľa. Už chcem vedieť ako to dopadne :D

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (0)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Júlia Kvitkovičová
Júlia Kvitkovičová
05.05.2013
Reagovať
Už nech to ukončia!

Túto sériu som mala veľmi rada. Ako som sa dostávala na ďalšie časti začala mi Škola noci liezť na nervy. Spisovateľky to už dávno mohli ukončiť. Samozrejme, že chcem sériu dočítať ale je veľmi zdĺhavá a vždy je to o tom istom. Neferet sa nikdy nevzdáva - vážne je to otravné! Spisovateľky ma jednoducho sklamali.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (0)   nie (0)  
Ďalej odporúčam: Pekelné stroje , Nástroje smrteľníkov, Nádherné tvory, Nádherná temnota, The Hunger games, Malé klamárky ...
Nahlásiť recenziu
Nana Cola
Nana Cola
25.03.2013
Reagovať
Celkom dobré

Mám rada túto sériu, keď som s ňou začala, musím pokračovať až do konca :)

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (1)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Nina
Nina
25.02.2013
Reagovať
Zdĺhavé

Prvé časti sa mi veľmi páčili a dúfala som že séria sa nikdy neskončí. Ako vidím moje modlitby boli vyslišané. Knihy sú to veĺmi dobré, ale autorka ich veľmi pokazila zdĺhavosťou. Posledné 3 knihy by sa podla mňa dali skrátiť do jednej.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (0)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu

Odporúčania

Jednou nohou v hrobe
Naša cena: 11,01 € (ušetríte 15%)
Každý nový prípad na oddelení vrážd sa začína tým, že nájdu rozstrieľanú alebo dobodanú mŕtvolu. Úlohou detektívov je ku každej mŕtvole vypátrať...
Syn
Naša cena: 11,82 € (ušetríte 15%)
Sonny je navonok poslušný väzeň. Odsúdili ho v osemnátich rokoch za dve brutálne vraždy, ktoré nespáchal. V modernej väznici, z ktorej sa údajne...
Nebo nie je výmysel
Naša cena: 8,72 € (ušetríte 20%)
Len trojročný Colton vyrozprával rodičom, ako počas operácie opustil svoje telo. Dokázal, že neklame, keď presne popísal, čo robili rodičia v inej...
Čo to bude?
Naša cena: 10,59 € (ušetríte 11%)
Túto otázku kladie Jana svojim zákazníčkam deň čo deň. Pracuje v kaderníctve, jej dcéra Zorka v kozmetickom salóne. Žijú vo svete bez mužov, ich...

Ďalšie knihy zo série Škola noci

Škola noci 11: Odhalená
Naša cena: 11,31 € (ušetríte 5%)
Škola noci 10: Ukrytá
Naša cena: 11,31 € (ušetríte 5%)
Škola noci 8: Prebudená
Naša cena: 11,31 € (ušetríte 5%)
Škola noci 2: Zradená
Naša cena: 10,59 € (ušetríte 11%)
Škola noci 1: Označená
Naša cena: 11,31 € (ušetríte 5%)
Škola noci 4: Neskrotená
Naša cena: 11,31 € (ušetríte 5%)

Wishlist je zoznam Vašich tajných želaní. Jediným kliknutím si do neho môžete ukladať tituly, ktoré Vás zaujali a ktoré by ste možno v budúcnosti chceli kúpiť pre seba alebo svojich blízkych. Pre používanie wishlistu musíte byť prihlásený.

Neprehliadnite: náš tip!
Škola noci 9: Predurčená
+
Škola noci 8: Prebudená
Kúpte si titul
Škola noci 9: Predurčená

spolu s titulom
Škola noci 8: Prebudená
Spolu iba za 22,62 €
(ušetríte 1,18 €)
Kúpiť spolu
Moja knižnica
Prihláste sa a môžete ihneď začať hodnotiť knihy jediným klikom a vytvoriť si u nás vlastnú knižnicu!
Čo je moja knižnica?
Ďalšie knihy z tejto oblasti
Charlie a továreň na čokoládu
Roald Dahl
Naša cena: 7,12 €
Matilda
Roald Dahl
Naša cena: 7,30 €
Svrček a mravce
Vojtech Kubašta, Jiří Zdeněk Novák
Naša cena: 4,36 €
Opice z našej police
Krista Bendová
Naša cena: 7,83 €
Palác strieborných leopardov
Thomas Brezina
Naša cena: 6,17 €
Veľká kniha riekaniek
Naša cena: 6,90 €
Rozprávky o psíčkovi a mačičke
Josef Čapek
Naša cena: 6,64 €
Najpredávanejšie knihy za posledných 14 dní
Z fitka do kuchyne 2
Lucia Méresová Švaral a kolektív
Naša cena: 20,40 €
Fifty Shades of Grey: Päťdesiat odtieňov sivej
E L James
Naša cena: 10,39 €
Zákony 2015/III
Naša cena: 4,69 €
Hodvábnik
Robert Galbraith, J.K. Rowlingová
Naša cena: 12,39 €
Búrlivé vyznanie
Johanna Lindseyová
Naša cena: 9,27 €Niet horšieho zlodeja než zlá kniha. (Talianske Príslovie)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinus.sk darovali už 214 997,17 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička