popis
Škola noci 9: Predurčená
Skola noci 9: Predurcena (P.C. Cast, Kristin Cast)

Škola noci 9: Predurčená   

P.C. Cast, Kristin Cast  ·  Vydavateľstvo: Ikar, 2012
Séria: Škola noci (diel 9 z vydaných 12)  
Bežná cena: 11,90 €
Naša cena: 11,31 €
Ušetríte:5% (0,59 €)
Poštovné zadarmo nad 49 €! Objednajte si tovar spolu nad 49 € a poštovné zaplatíme za vás! (viac info)
Posielame do 5 dní.

Informácie o dostupnosti   Pozrieť, v ktorých kníhkupectvách máme na sklade

Detaily

 • 312 strán
 • pevná s prebalom väzba
 • slovenský jazyk
Viac podrobností

O knihe

Tento titul je v ponuke aj ako elektronická verzia Škola noci 09. Predurčená
Predurčená je deviatym pokračovaním série Škola noci. Zoey sa vrátila do tulskej Školy noci a znova musí čeliť Neferet, lebo tá čoraz väčšmi prepadá Temnote. Lenže na to, aby Zoey a jej priatelia získali podporu Najvyššej rady, treba Neferet usvedčiť. Bohyňa darovala Rephaimovi ľudskú podobu aspoň v noci, a tak konečne môže tráviť čas spoločne so Stevie Rae. Ale možno mu veriť? V snahe spôsobiť chaos Neferet privádza do Školy noci aj ostatné červené mláďatá a ľudí, ktorí majú upírom pomáhať pri podradnejších prácach. V Škole noci sa zjaví aj záhadný Aurox – krásny chlapec, ktorého vraj Neferet dostala od Nyx. V skutočnosti ho stvorili na to, aby sa stal kňažkinou smrtonosnou zbraňou. No Zoey v ňom prebúdza ľudskosť a v Auroxovi bojuje súcit s volaním Temnoty. Podarí sa odhaliť skutočnú tvár Neferet, kým zničí Svetlo? Môže Zoey ovplyvniť to, čo v Auroxovi uvidela cez jasnovidecký kameň, a zachrániť tak pred ním svojich priateľov?

Podrobnosti

 • Originálny názov: Destined (kúpiť v originálnej verzii)
 • Počet strán: 312 strán
 • Väzba: pevná s prebalom väzba
 • Rozmer: 125×200 mm
 • Hmotnosť: 390 g
 • Jazyk: slovenský jazyk
 • ISBN: 9788055129006
 • Rok vydania: 2012
 • Naše katalógové číslo: 124321

Zaradené v kategórii

Vydavateľstvo Ikar je najväčší vydavateľský dom na Slovensku s produkciou cca 230 titulov ročne. Vydávame široké spektrum kníh pre všetky vekové kategórie od domácich aj zahraničných autorov. Medzi autormi, ktorých diela vydávame patria aj svetoví velikáni William Shakespeare, Gabriel García Márquez, či Fiodor Michajlovič Dostojevskij, ale aj autori slovenskej klasiky - Dobroslav Chrobák, Margita Figuli, František Švantner a ďalší. V našom vydaveteľskom dome našli svoje trvalé miesto viacerí úspešní súčasní slovenskí autori – Táňa Keleová-Vasilková, Andrea Coddington, Jozef Banáš, Jozef Karika...

Veľmi bohatá je klubová činnosť vydavateľstva. Media klub je najväčší slovenský čitateľský klub s dlhoročnou tradíciou, ktorý združuje viac ako 70 000 záujemcov o hodnotné a pútavé knihy. Ikar v spolupráci zo Zväzom kníhkupcov Slovenska každoročne oceňuje čitateľsky najúspešnejšie knihy slovenských autorov, ktorým udeľuje Zlaté a Platinové knihy a cenu literárnej kritiky Zlaté pero. Našim krédom je, že o úspech sa treba podeliť. Za úspech, ktorý sme vďaka našim čitateľom dosiahli, sa snažíme poďakovať konkrétnou pomocou ľuďom po celom Slovensku i za jeho hranicami. Podporujeme mnohé športové a kultúrne podujatia najmä s akcentom na znevýhodnené skupiny ľudí z dôvodu zdravotného postihnutia alebo zo zlého sociálneho zázemia. Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

Náš vydavateľský dom vznikol v roku 1990. Desať nadšencov si povedalo, že na Slovensku nastal čas rozšíriť ponuku slovenských vydavateľstiev. Viacerí z nás mali skúsenosti z práce vo vydavateľstvách, tlačiarňach alebo v knižnej distribúcii. Desiati akcionári založili vydavateľstvo IKAR, a. s. Už krátko po vzniku vydavateľstva prišli prvé bestsellery, z ktorých dodnes azda najväčší a doteraz neprekonaný titul je Zdravie z Božej lekárne od Márie Trebenovej. Z čiernobielej zošitovej publikácie s farebnou prílohou a v mäkkej väzbe sa predalo takmer 400 tisíc výtlačkov. Našimi knihami sme si spočiatku získali prevažne ženské čitateľky. Postupne sme však na Slovensko „priviezli“ aj mená svetoznámych autorov ako John Grisham alebo Robin Cook. Ich trilery sa aj u nás ihneď stali bestsellermi. Dnes nájdete v našej ponuke pestrý žánrový výber kníh pre všetky vekové kategórie: romány, romance, trilery, zbierky básní, rozprávky, kuchárske knihy, encyklopédie, hobby literatúru pre mužov aj ženy a iné. Za obdobie od vzniku a pôsobenia Ikaru na knižnom trhu sme vydali vyše 4 000 titulov domácich aj zahraničných autorov, z ktorých sme spolu predali viac ako 25 miliónov výtlačkov.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Pokiaľ ide o zahraničné tituly, sme neustále v kontakte s agentmi a vydavateľstvami, sledujeme, čo je nové a úspešné na knižnom trhu vo svete. Usilujeme si priniesť na Slovensko najväčšie bestsellery a najzaujímavejšie tituly, o ktorých sme presvedčení, že zaujmú aj slovenských čitateľov. Knihy slovenských autorov vyberáme podľa nastavených kritérií, medzi ktoré patria tak kvalita spracovnia ako aj komerčný potenciál literárneho diela. O tom, čo napokon bude zaradené do edičného programu rozhoduje kolektívny orgán Edičná rada.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Vybrať z viac ako štyroch tisícok kníh, ktoré sme doteraz vydali jednu, je veľmi ťažké. Sme hrdí na viacero našich projektov. Medzi ne rozhodne patrí, že sme prvý raz na Slovensku prinesli kompletné osem zväzkové vydanie pokladu svetovej literatúry Tisíc a jedna noc v unikátnom dizajnovom prevedení. Rovnako sme napríklad hrdí na vydanie Biblie Dalí v prevední, aké u nás ešte nikdy nevyšlo.

Viac informácií Pomôžte nám doplniť informácie o knihe

Poslať doplňujúce údaje o knihe

Máte o knihe viac informácii ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácii na našich stránkach.

Kniha: Škola noci 9: PredurčenáZdieľať

Ukážka z knihy

Starkov sen sa začal príjemne. Ocitol sa na nejakej úžasnej bielej pieskovej pláži a pred ním sa rozprestierala priezračná modrá voda. Slnko ho vôbec nepálilo. Vlastne mal podobný pocit ako predtým, než bol označený, a dotyk slnka na tvári a pleciach mu bol príjemný. Strieľal šípy do veľkého terča, ktorý ich zázračne pohltil a potom sa znovu zjavili v piesku vedľa neho, takže mohol strieľať donekonečna.
Práve mu preblesklo hlavou, aký úžasný by bol ten sen, keby sa na pláži zjavila Zoey v bikinách. Alebo keby to bola európska pláž, Zoey by sa tam premávala v bikinách bez podprsenky. To by bolo ešte lepšie.
Lenže potom, ako sa to vo sne často stáva, sa scéna zmenila a odrazu sa tam skutočne objavila Zoey, ibaže už neboli na pláži. Chúlila sa v jeho náručí, teplá a mäkká, a krásne voňala.
„Hej,“ usmievala sa naňho, „si hore, a slnko ešte nezapadlo.“
„Áno,“ uškŕňal sa na ňu. „Ukážem ti, ako som sa už prebral.“ Pobozkal ju a chutila úžasne. Jej telo sa dokonale zladilo s ním....

Hodnotenia čitateľov (hodnotilo 32 ľudí)

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Najnovšie recenzie
Názor čitateľa Mám voči celej sérií dosť výhrad. Tak teda za 1.: Načo...
Názor čitateľa Takže prvá vec. Obálka! Prečo dávajú na obálku tvár?...
?? Tie knihy sú super ale čím ďalje , tým je to horšie....

Najlepšie recenzie Všetky recenzie (48)

Ejmý
Ejmý
12.07.2014
Reagovať
Názor čitateľa

Takže prvá vec. Obálka! Prečo dávajú na obálku tvár? Lezie mi to potom do mojej fantázie. Okrem toho, na každej obálke predsa vyzerá Zoey inak. Druhá vec: hlavná postava, Zoey. Je možné že môžem mať nerada hlavnú postavu? Autorky ju vykreslili ako umrnčanú šľapku ktorá nerobí nič iné len reve a miluje sa s frajermi. Príde mi veľmi povrchná, ale je to len moje vnímanie. Tretia vec: 12 častí? naozaj? Všetko by sa to dalo jednoducho zhrnúť do 3-4 hrubších kníh. Takéto čítanie baví možno tak 10 alebo 11 ročné dietky. No komu sa chce stále čakať na ďalšie a ďalšie časti a platiť za ne také drahé peniaze? Dúfam že to konečne ukončia v 12 časti a nerozhodnú sa ešte pokračovať. Dalšia vec:opis postáv. Ako si mám tie postavy asi tak predstaviť? napr. Rephaim: Má indiánske vrkôčiky, a? Aká je tvár? nos, oči, ústa? Stark: má vlasy pieskovej farby a ďalej čo? Naozaj, pri predstave postáv mi nepostačí len farba vlasov. Piata vec: už som to trochu spomínala v tretej veci, ale prečo jedna kniha má predstavovať asi tak 4 dni? Bolo by to také super zhrnuté v 3 či 4 častiach.

A k obsahu knižky? môžem povedať len to, že ma veľmi potešilo množstvo zápletok a prekvapení ktoré autorky použili. Síce v niektorých pasážach bol dej ľahko predvídateľný. Niektoré pasáže boli vyslovene nudné, niektoré som išla zožrať. Niektoré kapitoly boli zdĺhavé a nemohla som sa dočkať tej konečnej udalosti. Ved kým sa k niečomu dostali museli ešte urobiť milión vecí dopredu. A prečo zomrú vždy moje obľúbené postavy? ešte nech zomrie Kalona a Rephaim a pochovám autorky..

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (2)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Noémi
Noémi
18.08.2012
Reagovať
Odporúčam

K tejto knihe som sa dostala ani neviem ako, no keďže som fanynkou Twilight ságy, zaujala ma aj táto ďalšia sága. Na rozdiel od TS je %Skola noci, povedala by som, realistickejšia. Autorky to napísali tak, aby sa každé dievča vedelo vcítiť do Zoeynej kože. Mňa táto kniha úplne dostala a rozhodne si nemyslím, že autorky to zbytočne predlžujú. Dobrá kniha má vždy zanechať na konci pocit, čo by bolo ďalej a to spĺňa perfektne. V každom jednom diely prichádza prekvapenie, či milé alebo nie. Umierajú tí, ktorých si najvaic obľúbite a dejú sa veci, čo by ste niekedy nečakali. Kniha ponúka otvorenú myseľ, čiže si viete dokonale predstaviť dianie a to vďaka tomu, že to autorky tak krásne rozpísali. Knihu dokoručujem skôr teenegerkám, samozrejme, že ak si takúto knihu prečíta dospelá žena, nenadchne ju. Deviatku si rozhodne kúpim. :)

Ďalej odporúčam: Twilight sága, Princezná Pia...
Nahlásiť recenziu
Aneta Fabová
Aneta Fabová
10.10.2012
Reagovať
Už je toho veľa

Nebolo to zlé, ale zasa ani nič extra ako boli prvé diely. Myslím, že už je ten správny čas ukončiť knihu, dokým to ešte niekto číta, lebo čím ďalej to autorky naťahujú, tak tým je príbeh slabší a už úplne zbytočne predlžovaný. Keby sa tam neobjavila nová postava Aurox, ktorá bola celkom zaujímavá, tak to už asi nečítam. Určite si kúpim ďalší diel, ale už len kvôli tomu, že to mám rozčítané a zaujíma ma koniec. Asi už nebudem mať z toho taký pôžitok ako predtým.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (1)   nie (0)  
Ďalej odporúčam: Zavrhnutý, Krvavá ruža
Nahlásiť recenziu
Sasa
Sasa
14.10.2012
Reagovať
Názor čitateľa
Tento príspevok prezrádza dôležitý moment deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania. Prajete si ho zobraziť?
Ďalej odporúčam: Banka Tiel, Nech vojde ten pravy, seria Padlí anjeli
Nahlásiť recenziu
Katarína Gregušová
Katarína Gregušová
18.10.2012
Reagovať
Názor čitateľa

ako som si kupovala prve 4 diely, myslela som si, ze to bude asi ta naj serka, aku som citala, ale postupne to uz zacina byt nudne, zbytocne predlzuju dej a vobec- komu sa chce citat 12 knih o tom istom??? nech je radsej 4-5 knih ale hrubsich a zaujimavejsich. pointu to ma dobru, ale samotny dej uz straca svih. este 7 bola zaujimava, ale 8 uz totalne pokafrali. precitajte si to skor z kniznice, tie peniaze za to nestoja.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (1)   nie (0)  
Ďalej odporúčam: meno vetra, nesmrtelni, vlci z mercy falls, zavrhnuty
Nahlásiť recenziu

Odporúčania

Rozprávky o psíčkovi a mačičke
Naša cena: 6,22 € (ušetríte 11%)
Obľúbené rozprávky o psíčkovi a mačičke, ako spolu gazdovali v malom domčeku pod lesom, ako si v ňom spolu nažívali a chceli robiť všetko tak, ako...
Denník odvážneho bojka
Naša cena: 7,92 € (ušetríte 11%)
Život jedenásťročného decka môže byť fakt nafigu. Greg Heffley o tom vie svoje, lebo sa zrazu ocitol na škole, kde musí prežiť medzi chalanmi,...
Charlie a továreň na čokoládu
Naša cena: 7,65 € (ušetríte 11%)
Neuveriteľné príhody chudobného chlapca v továrni na čokoládu pána Willyho Wonku – najúžasnejšieho, najskvelejšieho, najfantastickejšieho výrobcu...
Denník odvážneho bojka 3
Naša cena: 7,92 € (ušetríte 11%)
Povedzme si to na rovinu: Greg Heffley je skutočný bojko a nikdy sa nezmení. Lenže niekto by to mal vysvetliť jeho tatkovi...

Ďalšie knihy zo série Škola noci

Škola noci 12: Vykúpená
Naša cena: 11,31 € (ušetríte 5%)
Škola noci 11: Odhalená
Naša cena: 11,31 € (ušetríte 5%)
Škola noci 10: Ukrytá
Naša cena: 11,31 € (ušetríte 5%)
Škola noci 5: Prenasledovaná
Naša cena: 11,31 € (ušetríte 5%)
Škola noci 6: Pokúšaná
Naša cena: 11,31 € (ušetríte 5%)
Škola noci 7: Vyhorená
Naša cena: 11,31 € (ušetríte 5%)
Neprehliadnite: náš tip!
Škola noci 9: Predurčená
+
Škola noci 8: Prebudená
Kúpte si titul
Škola noci 9: Predurčená

spolu s titulom
Škola noci 8: Prebudená
Spolu iba za 22,62 €
(ušetríte 1,18 €)
Kúpiť spolu
Moja knižnica
Prihláste sa a môžete ihneď začať hodnotiť knihy jediným klikom a vytvoriť si u nás vlastnú knižnicu!
Čo je moja knižnica?
Ďalšie knihy z tejto oblasti
Charlie a továreň na čokoládu
Roald Dahl
Naša cena: 7,65 €
Denník odvážneho bojka
Jeff Kinney
Naša cena: 7,92 €
Rozprávky o psíčkovi a mačičke
Josef Čapek
Naša cena: 6,22 €
Denník odvážneho bojka 3
Jeff Kinney
Naša cena: 7,92 €
Hávedník
Jiří Dvořák
Naša cena: 12,37 €
Denník odvážneho bojka 2
Jeff Kinney
Naša cena: 7,92 €
Johanka v Zapadáčiku
Toňa Revajová
Naša cena: 8,86 €
Najpredávanejšie knihy za posledných 14 dní
Diabol v zrkadle
Juraj Červenák
Naša cena: 9,56 €
Smrť na druhom brehu
Dominik Dán
Naša cena: 10,36 €
Tanec s drakmi 1: Sny a Prach
George R.R. Martin
Naša cena: 15,12 €
Trhlina
Jozef Karika
Naša cena: 10,32 €
Harry Potter a Prekliate dieťa (Kniha 8)
J.K. Rowling, Jack Thorne, John Tiffany
Naša cena: 14,39 €Nemiluj knihy, aby si si nimi ozdobil svoj príbytok, ale preto, aby si nimi vyzdobil srdce i ducha. (Jan Patočka)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinus.sk darovali už 333 500,04 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička