Knihy
E-knihy

Odvaha skočiť

Tatran, 2011
Vydavateľstvo
Tatran, 2011

Kniha Pemy Chödrönovej nás zoznámi s krokmi a metódami, ktoré môžeme ihneď začať používať, aby sme v sebe prebudili tri základné kvality. Autorka nám priateľským a povzbudivým štýlom pomôže urobiť odvážny skok smerom k novému spôsobu života...

Čítaj viac

2,38 €

Bežná cena Bežne 2,50 €

Ušetríte 5%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Pema Chödrönová nám vo svojej knihe ukazuje, ako sa zbaviť deštruktívnych modelov správania a zažiť nový pocit slobody a šťastia. Pomocou buddhistického pojmu šenpa nám vysvetľuje, ako nás určité návyky našej mysle niekedy „ulovia na háčik“ a spôsobujú, že uviazneme v stavoch hnevu, sebaobviňovania, sebanenávisti a závislosti. Pozitívna je skutočnosť, že ak si svoje návyky uvedomíme, môžeme začať meniť svoj život k lepšiemu.

Dôležité je osvojiť si nový spôsob, ako sa vyrovnávať s nevyhnutnými ťažkosťami a neistotami každodenného života: musíme sa naučiť, ako žiť v prítomnosti, musíme sa naučiť otvoriť svoje srdce. „Táto cesta má za cieľ odhalenie troch základných ľudských kvalít,“ vysvetľuje nám Pema. „Tieto kvality v nás boli vždy prítomné, ale možno sú hlboko skryté, preto sme na ne takmer zabudli. Sú to prirodzená inteligencia, prirodzená srdečnosť a prirodzená otvorenosť. Každý človek na zemeguli ich má a môže ich vyvolať k životu, aby pomohol sebe a iným.“
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
122
Hmotnosť
240 g
Rok vydania
2011
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Tatran
Rozmer
125×195 mm
ISBN
9788022206013
Naše katalógové číslo
106281

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,9 / 5

19 hodnotení

8
4
5
1
1

Hanka
10.1.2017
Balzam na dušu
Vďaka tejto knihe som pochopila veľa vecí - pekne sa mi to všetko poprepájalo (z mojich doterajších vedomostí). Môže vám pomôcť stať sa lepším človekom. Čítala som ju pomaličky a snažila som sa všetko pochopiť a aplikovať do života.
Čítaj viac
Evo13
27.12.2014
úžasná kniha
veľmi veľa ma naučila a som za ňu nesmierne vďačná, samozrejme raz si ju prečítať nestačí, takže, hneď ako mi ju sestra vráti sa na ňu vrhnem opäť, a určite nie posledný krát
Čítaj viac
Filip Gális
Filip Gális
3.2.2014
Kniha na zamyslenie
Tento typ literatúry čítam veľmi sporadicky, a keďže som kresťan, tak o budhizme toho moc neviem. Preto po prečítaní tejto knihy by som povedal, že to čo písala nie je hlúposť, je to všetko pekné a mali by sme sa tak správať všetci. Pri čítaní ma vždy napadli synonymá k jej slovám, ktoré poznám a sú mi bližšie, ako je svedomie, pôst, zlozvyk, pokušenie. Takže by som to zhrnul asi takto: Nepriniesla mi nič nové, všetko to niekde v hĺbke nosím, len mi to oprášila, aby som si na to spomenul. Ako knižku na zamyslenie v pohode odporúčam.
Čítaj viac
Alis
11.1.2014
Odvaha skoči´t
Keď i len jedna veta posunie človeka o krok ďalej, stojí za to ju prečíta´t
Čítaj viac
Igor Chlebik
Igor Chlebik
2.12.2013
inspirativna knizka
velmi dobra knizka. odporucam "nezhltnut" ju na jeden dych, ale citat po castiach... kazdy vecer pred spanim jednu kapitolku je idealny sposob citania tejto knizky myslim... citat a premyslat ...
Čítaj viac
Ivana www.zenskaspiritualita.sk
8.11.2013
Hlboká kniha...
Kniha, ktorá nás učí ako sa odpútať od rôznych poviazaností. Je to inšpiratívne, ale pre ľudí, ktorí sú viac vysadení na západné riešenia konfliktov v sebe to asi nebude... Každopádne pre obohatenie a rozšírenie obzorov veľmi odporúčam.
Čítaj viac
Petra D.
10.3.2013
Vynikajúca kniha s praktickými návodmi na meditácie
Pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o duchovno nielen v duchu budhistickej tradície - napísané západným veľmi zrozumiteľným jazykom. Odporúčam aj všetky ostatné knihy tejto autorky. Má aj web stránku, z ktorej si môžete nechať zasielať týždenné zamyslenia v angličtine.
Čítaj viac
janči
22.6.2012
gr8
knižka mi padla ako z neba, presne toto som v tej chvíli potreboval prečítať, aby som sa mohol posunúť ´dalej.
Čítaj viac
ja
19.7.2011
Názor čitateľa
Malá knižka o veľkých veciach a pri tom tak samozrejmých. Myslím, že diela takéhoto typu majú potenciál meniť životy. Bez preháňania. Na mna osobne to veľmi zapôsobilo a zanechalo vo mne pocit aký som už dávno necítil. Úžasné a pri tom jednoduché čítanie. Nie som veriaci, ani budhista, táto knižka nie je o budhizme, ale o tom čo máme všetci v sebe, bez ohľadu na to či sme alebo nie sme veriaci. Najlpešie investovaných pár euro za posledných niekoľko rokov. Čítajte a žite. :)
Čítaj viac

Vydavateľstvo TATRAN patrí dnes medzi menšie vydavateľstvá, nakoľko sa stalo rodinnou firmou. Svoju stratégiu zameriava na tie najzaujímavejšie tituly zo zahraničnej beletrie, ale aj na vyhľadávanie nových slovenských autorov. Nosným prvkom je beletria pre dospelých, ale v posledných rokoch sa orientuje aj na motivačné knihy a skutočné príbehy, ktoré si získavajú stále viac a viac čitateľov. Pre nás je dôležitá každá kniha nielen pred, ale aj po vydaní, keď si vyžaduje ďalšiu osobitú starostlivosť, aby ju ocenil čo najširší okruh čitateľov.Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

V septembri oslávi vydavateľstvo Tatran 70 rokov od svojho vzniku. Za ten čas prešlo rôznymi právnymi formami, ktoré kopírovali historické udalosti nášho národa. Menilo sa aj zloženie vydávaných titulov, každá doba si žiadala niečo iné. Čo sa však za celé desaťročia nezmenilo, sú obľúbené beletristické edície, do ktorých zaraďujeme tie najzaujímavejšie tituly, ako edícia bestsellerov LUK, Svetová tvorba a Slovenská tvorba.Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Každý titul starostlivo vyberáme so zreteľom na čitateľa, či už náročného, alebo takého, ktorý si chce pri čítaní oddýchnuť a uletieť do iného sveta. Okrem toho je pre nás veľmi dôležité myšlienkové posolstvo každej jednej knihy a z toho prameniaca inšpirácia. Pri spracovaní všetkých publikácií dbáme však na kvalitnú textovú úpravu a technické spracovanie knižky, aby kniha bola umeleckým artefaktom a spĺňala kritérium nášho hesla – knihy pre hodnotnejší život.Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Vždy na tú poslednú vydanú! Pretože to je chvíľa, kedy žijeme konkrétny príbeh tej -ktorej knihy, až kým ju nenahradí nová. Ak by sme vyzdvihli jednu knihu, bolo by to nefér voči ostatným. Dokonca náš vkus vo vydavateľstve sa natoľko líši, že vyberáme len tie knihy, na ktorých sa spoločne zhodneme. Ak by kritériom úspechu bola predajnosť, tak jednoznačným šampiónom je Chatrč od W. P. Younga. Veľmi si však vážime knihy z edície Svetová tvorba a autorov ako Toni Morrisonová, Julian Barnes, Woody Allen, ktorí obohatia čitateľa nielen myšlienkovo, ale sú aj prekladateľským prínosom.

Čítaj viac

„Knihy boli moji živí priatelia. Bolo ich málo, ale vyčítala som z nich aj to, čo autori do nich nevložili.“

Mária Rázusová