Knihy
E-knihy
2,86 €

Bežná cena Bežne 3,00 €

Ušetríte 5%

Posielame do týždňa

Odporúčané tituly a kolekcie

2,86 €

Viac o knihe

Učebnica pre fakulty ošetrovateľstva.

Nepriaznivým medicínskym javom súčasnosti je zvyšujúca sa komorbidita duševných porúch a telesných ochorení. Sestra pracujúca na ktoromkoľvek somatickom nemocničnom oddelení, ale i v komunitnom ošetrovateľstve sa u svojich pacientov čoraz častejšie stretáva s problémami psychického charakteru. Ošetrovanie pacientov s psychickými ťažkosťami je náročné a vyžaduje špecifický a profesionálny prístup. S postupným odhaľovaním príčin duševných chorôb, spoznávaním vzájomných vzťahov medzi rôznymi chorobnými procesmi, ako i s významným skvalitnením liečebných metód v psychiatrii sa vyvíjalo a napreduje aj psychiatrické ošetrovateľstvo. Cieľom reformy psychiatrickej starostlivosti na Slovensku je postaviť hodnotu duševného zdravia na úroveň telesného zdravia a zrovnoprávniť duševne chorého pacienta s telesne chorým pacientom. Tento zámer sa nepodarí naplniť bez významnej pomoci sestier. Súčasná sestra ponúka svojmu pacientovi také intervencie, ktoré zároveň redukujú stigmu – značku duševnej poruchy.

Cieľom tejto publikácie je preto podať dostatok informácií o najčastejšie sa vyskytujúcich komorbidných psychických problémoch – o ich výskyte, prejavoch a spôsoboch ošetrovania. Pre sestru je dôležité, aby vedela identifikovať dôležité rizikové i protektívne faktory vzniku psychických porúch, nadviazať efektívnu komunikáciu s duševne chorým, zvoliť správny prístup k pacientovi a budovať terapeutický vzťah. Je potrebné posilniť edukáciu pacienta sestrou v oblasti duševného zdravia. Texty neobsahujú komplexnú problematiku uvádzaných psychických porúch a nevenujú sa ani všetkým psychickým poruchám, poskytujú však určitý rámec na zvládnutie najčastejších problémov pri ošetrovaní pacientov s psychiatrickou komorbiditou.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Ošetrovanie chorých - Andrea Čerňanová
Edukácia a edukačný proces v ošetrovateľstve - Dagmar Magurová, Ľudmila Majerníková
6,67 €
Ušetríte 0,33 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
88
Hmotnosť
120 g
Rok vydania
2011
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Osveta
Rozmer
145×205 mm
ISBN
9788080633547
Naše katalógové číslo
102722

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Kúpte spolu
Ošetrovanie chorých - Andrea Čerňanová
Edukácia a edukačný proces v ošetrovateľstve - Dagmar Magurová, Ľudmila Majerníková
6,67 €
Ušetríte 0,33 €

„Knihy sú nemí učitelia.“

Aulus Gellius