Veronika Maceašiková

4

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje aktivity

4
4

Veronika Maceašiková napísala recenziu

01.03.2021 23:01

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Ďalší napínavý triler.
Ale pozor! Prekvapivo, nie je ukončený listom na rozlúčku, ktorý nám na konci vyrozpráva detaily šialeného príbehu, ale velice originálne, VIDEOM na rozlúčku. Aké osviežujúce.
Kniha je napísaná úžasne, číta sa ľahučko, krátke kapitoly vás nútia obracať stránky jednu za druhou v pravidelnom slede.
K zmiznutému dievčaťu Ellie som si počas čítania vybudovala pevné puto (See what I did there? Autorka sa Pevným putom pravdepodobne nechala inšpirovať, je dokonca v knihe aj spomenuté, ako knižka, ktorú si Ellie pripísala na zoznam.) Jej príbeh je zničujúci. Nie je podaný surovo, že by nad ním človeku prevracalo žalúdok od znechutenia, skôr kruto, až príliš dobre som si z opisu vedela predstaviť, čo v tej pivnici, uväznená, chudinka zmiznutá Ellie prežívala. Muselo to byť príšerné. Príšerné bolo aj prežívať pocity jej matky, ktorá sa k uzavretiu prípadu zmiznutia vlastnej dcéry dostala po neuveriteľných desiatich rokoch, a aj tak dokázala žiť a fungovať ďalej.
Knižka je rozdelená na niekoľko častí, v každej z nich nám spletitú cestu rozuzľuje iná z postáv, najlepšie sa mi čítali časti, kde bola ústrednou postavou Laurel, Ellieina matka, inteligentná žena, ktorá nepodniká žiadne klišé kroky. Najhoršie sa čítali pasáže s väzniteľkou Noelle, neviem no, nemám rada, keď tým psychopatom prejde absolútne každá absurdnosť a ešte sa im aj pripisuje nadpriemerná inteligencia a vzdelanie.
Čo sa týka rozuzlenia, bolo zrejmé v podstate už od začiatku, autorka sa ani nesnažila skrývať, kam nás ako čitateľov vedie, v tomto prípade mi to ani nevadilo. Príbeh bol neuveriteľne pútavý, knižka ma bavila, skvelo som si pri nej oddýchla, môžem len a len odporučiť.

Čítaj viac

4
Veronika Maceašiková

Veronika Maceašiková získala odznak Magický návrat

01.03.2021 14:27

Harry Potter je starší o 18 rokov, kým sme my, jeho verní fanúšikovia, zostarli o 8. Nech Vám tento odznak pomáha trpezlivo čakať na jeho ďalšie príbehy! :-)

4
Veronika Maceašiková

Veronika Maceašiková získala odznak Študent mágie

01.03.2021 14:27

Vyzerá to tak, že vlastníte celú sériu Harry Potter! Vaša knižnica sa tým pádom zmenila na prechod do magického sveta, také domáce nástupište 9 a 3/4 :-)

4
Veronika Maceašiková

Veronika Maceašiková získala odznak Šťastných 7

01.03.2021 14:27

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

4
4

Veronika Maceašiková napísala recenziu

26.01.2021 21:56

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Musím sa priznať, nebolo zlé rozhodnutie dať tejto knihe druhú šancu. Paradoxne, kniha ma veľmi bavila, skvelo ubiehala a bola dobre napísaná až do momentu, kedy mal príbeh vrcholiť a hrdinovia začali blúdiť v pohorí. Vtedy už som začala so všetkými strácať trpezlivosť, niekoľkokrát som sa pristihla pri tom, že mysľou ulietavam a nemám šajnu, čo som prečítala, lebo som sa na text už nevedela sústrediť. Stále dookola sa Igor haluzil nad tými istými vecami, až to už bolo fakt otravné. Nechcem ho stále len kritizovať, ale niekedy mi tie poznámky pod čiarou pripadali skôr ako keby chcel autor narýchlo zamaskovať svoje vlastné chybičky, proste už to bolo príliš. Viem, že chcel načrtnúť totálne pomätenie v čase a priestore a stratu orientácie, ale niekedy už to bolo na úkor dobre odsýpajúceho príbehu. To blúdenie a nachádzanie, pomätenie a následne spamätanie, neutíchajúce otázky, a stále dokoola to isté, ma nebavilo. Keď začal Igor popisovať situáciu o tom, ako sa vymotali z lesov, ocenila som to viac, než keď som knihu čítala prvýkrát. Napriek všetkým tým: "Sám neviem, kde končí realita, a kde začína fikcia." musím vyhlásiť, že toto je môj najobľúbenejší triler od Kariku. Čítala som doposiaľ všetky jeho hororové príbehy a na Trhlinu sa ani jeden z nich nedoťahuje. Aj keď, napadá mi ešte jedna otázka.
Vie mi niekto povedať, prečo sa Jožko vždy tak odbavuje na ženách vo svojich príbehoch?

Čítaj viac

4
4

Veronika Maceašiková napísala recenziu

26.01.2021 21:51

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Táto knižka sa mi už od začiatku čítala ťažko a pomaly. Obsahuje absolútne minimum akýchkoľvek opisov, a preto bolo pre mňa ťažké nejakým spôsobom sa zžiť s dejom a hlavnou postavou Lili.
Hneď v začiatku sa zoznámila s charizmatickým neurochirurgom Ryleom, do ktorého by sa zamilovala snáď každá žena, veď už len to, že to bol charizmatický neurochirurg! Ten v podstate zapríčinil, že som knihu čítala ďalej, aj keď ma vôbec nebavila. Bolo to ako pozerať romantický film na motívy Rosamunde Pilcher, neočakávaš veľa a veľa ani nedostaneš, takže v konečnom dôsledku nie si ani nadšená, ani sklamaná. Kniha ti proste predostiera jednoduchý príbeh, dej sa posúva veľmi rýchlo, aj vďaka už spomínanému minimu opisných častí, vo veľa veciach to bolo, ako pozerať film. Autorka nám zjavne chcela rozpovedať len jeden jednoduchý príbeh inšpirovaný jej vlastným životom. Neskôr sa mi čítala zle už z úplne iného dôvodu, veľmi jasne sa v nej opisovalo, ako sa láska ako hrom a najkrajší deň v živote môže zmeniť na katastrofu vďaka žiarlivému a agresívnemu partnerovi, ktorý má navyše traumu z detstva. Preto hovorím, že hociktorý vymyslený psychotriler sa mi čítal lepšie, než táto kniha o týraní žien ich vlastnými manželmi.
O tom, že Lili v puberte chodila s bezdomovcom už ani nehovorím, lebo táto časť deja ma rozosmieva vždy, keď na ňu pomyslím. Nič proti Atlasovi, veď ju na konci knihy zachránil, ako sa patrí, krásny happy end, ale je to tak absurdné, až je mi z toho smiešno.

Čítaj viac

4
Veronika Maceašiková

Veronika Maceašiková prečítala knihu

07.01.2021 21:57

4
Veronika Maceašiková

Veronika Maceašiková získala odznak Don Slovleone

07.01.2021 21:57

Bodaj by slovenská mafia zostala už len v knihách! Takto by vo Vašej knižnici bolo už najmenej 5 titulov väzenských ciel :-)

4
Veronika Maceašiková

Veronika Maceašiková prečítala knihu

07.01.2021 21:56

4
Veronika Maceašiková

Veronika Maceašiková prečítala knihu

07.01.2021 21:55

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“