Michaela Nekorancová

3

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Mladé témy
Šťastných 7
2021
Šťastných 7
2020
Plány do budúcnosti
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje aktivity

3
Michaela Nekorancová

Michaela Nekorancová získala odznak Šťastných 7

16.06.2021 05:05

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7
3
3

Michaela Nekorancová napísala recenziu

08.05.2021 14:48

Na rozdiel od série Placebo, ktorá nebola práve šálok mojej kávy a nesadla mi, Habibi ma bavila a užila som si ju. Prostredie LocalX a celkovo celý svet okolo bol krásne spracovaný a mal v sebe zaujímavé prvky, ktoré vás očarili. Malo to v sebe kúzlo a iskru temnoty, zloby, farieb a pokušenia.
Najviac ma však chytila postava Harryho, aka Habibi, ktorý bol obklopený tajomstvami a aurou, ktorá ma jednoducho nenechala a nútila ma čítať ďalej a ďalej, aby som sa všetko hneď dozvedela.
Dej vás rozhodne vtiahne a vy ani nebudete vedieť ako. Kúpu rozhodne neľutujem a vrelo odporúčam. Habibi sa stala jednou z mojich obľúbených kníh, ktoré v knižnici mám.

Čítať viac

3
3

Michaela Nekorancová napísala recenziu

06.05.2021 14:13

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Ospravedlňujem sa ale knihe musim dať len 2 hviezdičky. Naprik tomu, že príbeh je rýchlo čitateľný, Ema je postava, ktorá ma vytočila do momentu, kedy som jednoducho knihu vážne hodila o stenu. Stále som na ňu nadávala, pretačala očami a vzdychala nad ňou. Bolo to flustrujuce a Ema sa stala mojou najmenej obľúbenou postavou, o akej som kedy čítala.
Celý čas knihy čítame, ako jej Chris zlomil srdce, ako ho miluje, ako jej to priviedlo nočné mory, ako sa skoro dostala do nemocnice kvoli bolesti, šoku a jej psychickemu zdraviu, ako kvoli nemu nejedla, rapídne suchdla a to nehovorím o tom ako padla do takzvaných 'depresii'. A potom pojde na služobnú s tým, že je rada, že bude konečne preč od neho a v hlave si to utiredi.
LENŽE- Chris sa ukáže a normálne, pochopiteľne, by sa čakalo, že ho naša Ema bude ignorovať. Veď jej sposobil muká, depresie, skoro sa kvoli nemu psychicky zrutila a sama nám dala najavo, že sa chce posunúť vpred. Lenže naskytne sa možnosť, kedy jej Chris poskytol doprovod, ona ho odmietla ale keď sa objavil s inou ženou po boku, skoro od žiarlivosti vybuchla.
Chápem, že k nemu chová city, ale Ema celý čas hovorieva, ako sa chce preniesť, videli sme, čo jej spôsobil a ako jej ublížil. Ide o to, že hovorí niečo a robí presný opak. Sama si s prepáčením "serie do úst" a keď jej znovu zlomí srdce alebo ublíži, je to len a len jej vina a sama si za to môže. Pretože Chris jej dal jasne niekoľkokrát najavo a niekoľkokrát jej povedal, že jeho vzťah k nej je len čisto pre sex bez citov.
A keď sa po hádke, ked dala jasne na javo, že s ním nechce hovoriť a nech jej dá pokoj, objaví na prahu jeho apartmánu, ako prvá ho pobozka a vyspí sa s ním, po sexe sa znova rozplače a povie mu, že nefungujú, prepáčte, ale nenávidím ju. Jednoducho je veľmi hlúpa a nedá si povedať. Veľmi ma to flustruje a rozhorčilo ma to natoľko, až som musela napísať takúto recenziu.
Inak sa kniha ľahko číta, príbeh aj dej je pekný, no správaním Emy bola aj často nelogicky a jednoducho hrozný. Škoda posatvy Emy, ktorá mohla mať viac sebaúcty a charakteru.

Čítať viac

3
3

Michaela Nekorancová napísala recenziu

06.05.2021 11:36

Placebo On bola kniha, ktorá bola bez zbytočne dlhých opisov, rýchlo sa čítala a mala príjemný priebeh. Viem, že kniha patrí medzi autorkine prvotiny a na niektorých odsekov to bolo vidieť, no i napriek častiam, ktoré boli slabšie, knihu odporúčam.
Má príjemnú milú romantiku, je rýchla a zaujímavá s kúskom erotiky.
Na knihe mi ale vadili prezývky, ktorými sa hlavný hrdinovia nazývali, ako napr. temný rytier, dievčatko...Taktiež mi nesadla postava Emy, nerozumne sa púšťal do rozhodnutí a zvykla bezhlavo ísť vrped aj napriek traume, ktorá ju postihla. (Veľakrát na svoju hlúposť doplatila.) Taktiež mi bili do očí niektoré dialógy a vyjadrovanie sa postáv.

Trauma postavy Emy: časťami boli jej rozhodnutia a správanie logické, no po čase zas menej reálne. Viem, že sa postava musí pohnúť vpred, no nemyslím si, že aj v reále sa s tým človek vysporiada práve cestou, ktorou šla Ema.

I napriek chybám, ktoré kniha má to bola oddychovka, ktorú som zhltla a rozhodne odporúčam čitateľom, ktorí chcú siahnuť po niečom rýchlom, menej náročnom a romantickom.

Čítať viac

3
3

Michaela Nekorancová napísala recenziu

07.04.2021 21:07

1. hviezdička za postavu Darkling, ktorý ako z celej série pôsobil najviac zaujímavo. 2. hviezdička pre prostredie a vymyslený svet. Dej ide neskutočne rýchlo, čo v knihách nie je problém ak sú pekne spracované a veľmi originálne. No celkovo kniha bola veľmi amatérsky napísaná. Dialógy postáv, opisy a všetko bolo zhrnuté do jedného koša a častokrát som sa chytala za hlavu a čudovala sa, ako to môže byť TAK populárne. Nehľadiac na to, že hlavná hrdinka Alina je asi najnutnejšia, najotravnejšia postava o akej som kedy čítala. Mal mi prišiel ako malá zložka trápnych vtipov, mrzutej povahy a chabých citov pre Alinu, až ma jeho prítomnosť vytáčala čím ďalej väčšmi." V príbehu nemáme nič vtipné ani osviežujúce od "akcie a dobrodružstva." Vytvorme postavu, ktorá bude úzko spätá s Alinou, budú mať k sebe tajné city, bude hádzať všade kde sa dá vtip a sarkazmus a bum, máme Mala. " Sprepačením by som knihu hodila do koša. Jediná zaujímavá vec bol Darkling a prostredie.

Čítať viac

3
3

Michaela Nekorancová napísala recenziu

11.02.2021 10:03

Prosím vás, chystá sa dotlač? Knihu totiž zháňam a rada by som seriu prečítala, ale nechce sa mi do nej púšťať ak sa 2. diel nechystá.

Čítať viac

3
3

Michaela Nekorancová napísala recenziu

06.02.2021 20:01

Kniha bola od začiatku nabitá akciou. Páči sa mi nesmierne hlavný hrdina, ktorý mi, a nie ako jedinej, pripomina Kaza Brekkera. Páči sa mi svet, minulosť hrdinov a ich zámery a problémy. Dámy a páni, máme tu vážne dobrú fantazy knihu...

Čítať viac

3
Michaela Nekorancová

Michaela Nekorancová získala odznak Mladé témy

03.02.2021 16:35

Existuje vôbec nejaký vek, v ktorom by sa nečítala literatúra Young Adult? Vám sme poslali už 20 titulov z tohto žánru, takže ak boli všetky pre niekoho iného, možno im skúste dať šancu aj vy :-)

Mladé témy
3
3

Michaela Nekorancová napísala recenziu

16.01.2021 14:33

Ako som už spomínala v recenzii pri prvej knihe, páči sa mi myšlienka, že všetko čo robia je len pre peniaze a kniha sa stala takou oddychovou, pre mňa. No čo ma najviac sklamalo, bol jednoduchý nápis hneď na obálke: Román zo sveta Griša.

Jediný román, ktorý nám bude dopriaty, taký ten skutočný a román ktorý sa niekam vážne dostane je medzi Mathiasom a Ninou. Nečakajte nič viac, a to od nikoho. Bola som dosť sklamaná, že Kaz a Inej sa nikam vlastne nedostali. Trochu chápem prečo, a rešpektujem ich minulosť, no autorka si to mohla odpustiť z obálky. Bola som v tom, že v druhej knihe sa niečo medzi nimi stane, dostaneme medzi ne romantiku a možno aj vzťah na ktorý tak všetci čakali. Ostala som len sklamaná. No inak samotný dej a akcia ako inak než na úrovni.
Ak hľadáte romantiku, siahnite po niečom inom.

Čítať viac

3
3

Michaela Nekorancová napísala recenziu

16.01.2021 14:28

Podľa hodnotenia a záveru, že sa pripravuje séria pre netflix, nie je tajomstvom že táto duológia musí byť jedonducho dobá. Od knihy som nemala nijaké očakávania, hľadala som knihu, ktorá by bola dobrá na akciu a tak trošku iný žáner na aký som zvyknutá.
Kniha je po dobrodružnej stránke bez chyby.

Čo pre mňa robí túto knihu úplne dokonalú je samotná myšlienka. 6 zlodejov priahnucích po moci a peniazoch. Veľmi sa mi páčilo, že v tom nebolo nič viac, len peniaze. Tak trochu sa stala mojou oddychovkou. Kniha rozhodne stojí za to si ju prečítať.

Čítať viac

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth, 2017
Človek na ulici
Ivan Horváth