Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?
Založiť si profilPráve čítam
O mne
Neznášam motivačné citáty…
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Moje srdcovky
Moje aktivity
V YA zanri urcite najde oblubu, prijemne citanie, zaujimava zahada aj postavy celkom. Rada si precitam pokracovanie
Po slabej Lucinde Riley som si touto knihou ulahodila. Uplne nahodny vyber. A teda urcite by mali spozorniet fanusicky napr Bridgertonu! Aj ked ten som nikdy necitala len videla na netflixe ale verim ze tento pribeh je viac sofistikovanejsi a zaujimavejsi. Necakajte ziadnu predvidatelnu romantiku, ale celkom slusnu naloz zaujimavych postav. Netoci sa
Len okolo jednej postavy ale najdete si oblubencov v radoch sluzobnictva aj slachty a prezivate s nimi ich zivoty okliestene prisnymi pravidlami.
Ked som si myslela ze prvu cast som zhltla rychlo, tuto som doslova preletela a nevedela som sa od nej odtrhnut. Postavy a ich radosti aj starosti vas dokonale prinutia citat dalej a dalej a ked pridete na koniec mate chut hned zhanat dalsiu knihu..paci sa mi vyvoj postav ake je to nepredvidatelne a chcem viac :)
Aby bolo jasne, milujem zvierata ale comu sa vyslovene vyhybam su knihy kde su hrdinovia zvierata. ALE kedze knizku docela dobre ohodnotila Dzejny nechala som sa zlakat. A teda napriek mojej averzii na taketo knihy, ma kniha bavila od prvej stranky a zhltla som ju za jednu cestu vlakom. Vyslovene to bolo mile vtipne a dlhe takakurat aby to nebolo trapne a tahane nasilu kvoli stranam. Ocenujem ze to bolo okresane na maximum a citatel z knihy dostal presne co potreboval, mila prijemna jdndohubka na rozveselenie. Najlepsia bola
Pasaz o nadavajucich strakach necakala som ze raz niekomu takuto knihu odporucim ale naozaj odporucam :)
Uff tak tato kniha mi zas ukazala ako malo toho stale o obdobi 2 sv. Vojne viem napriek tomu ako sa o toto obdobie zaujimam uz dlhsie roky. Doteraz som netusila o tom ako sa svedsko zachovalo a ako sa aj ono svojim prevladajucim antisemitizmom a strachom podielalo na tom kolko ludi sa nepodarilo zachranit.
Na osude chlapca Otta autorka vynikajuco spracovala cely problem ktory citatela vtiahne do atmosfery casov minulych a malokoho asi necha chladneho. Tuto knihu nesmiete v kniznici/knihkupectve obist, dajte jej sancu!
Aaach, dat si tuto knihu tesne pred filmom bolo to naj. aj ked samozrejme pri filme som potom mohla byt kritickejsia co a ako bolo inak. Popravde vzdy sa bojim ked k mojim oblubenym kniham dodatocne pride prequel alebo pokracovanie a v tomto pripade mi autorka odpovedala mnoho nezodpovedanych otazok, ktore mi nedali spavat po docitani trilogie. Citatelovi pomaha lepsie pochopit udalosti vojny ktora viedla k tomu ze vznikli hry o zivot. Musim povedat ze ten pocit ked viete ze si chcete oblubit hrozneho zaporaka je TOP! a len striehnete kedy sa to zlomi co sa stane a ste v strehu...Autorka ma dokazala celu knihu drzat v napati vychutnavat si slovo za slovom a opat sa ponorit do uzasneho sveta Panemu. Co vsak chcem dodat je to, ze dufam v pokracovanie nakolko koniec tejto knihy si to priam pyta, uvitala by som kludne aj knihu z prostredia 13 obvodu nakolko ten je pre nas stale velka neznama. No proste dufam, ze touto knihou to nekonci lebo Panem ponuka nespocetne vela pribehov, ktore si zasluzia byt este napisane :)
3,5*
Selma bola pre mna vzdy velmi zaujimava postavicka, a filmy s nou mali vzdy nieco do seba, filmy ako velmi nebezpecne znamosti alebo hellboy boli mojimi oblubenymi a Selma vzdy vybocovala od klasickeho hollywoodskeho priemeru svojou inakostou. Preto som aj siahla po tejto knihe. Neviem ci to bolo na skodu ale teda velka cast knihy je venovana jej detstvu ktore samozrejme ma velky podiel na tom cim sa stala ale az tak velmi ma nebavili, zato druha cast kde sa odohrava hlavne jej dospely zivot bola velmi zaujimava a dozvedela som sa vela aj o inych znamych hercoch s ktorymi udrzovala urcite vztahy/styky. Zaujimave bolo aj citanie o tom ako jej diagnostikovali SM. Od podobnych knih nemam velke ocakavania ale myslim, ze tato nebola az taka strata casu ako ine autobiografie byvaju :)
Prijemne prekvapenie, celkom vtipne a svizne. zas musim prirovnavat ale po cely cas mi to pripominalo knihy od jonas jonnassona storocny starcek a podobne. neviem si sice moc dobre predstavit pokracovanie, bojim sa aby to nebolo uz take silene ale uvidime, necham sa prekvapit
Mile prekvapenie, prijemna nevtierava mierne vtipna. Jemne feministicka a velmi mi pripominala styl mojho milovaneho Backmana. Ak hladate alebo chcete obdarovat niekoho milou prijemnou oddychovkou, ktora vybaca z sedeho priemeru tato kniha bude urcite dobra volba na istotu.
Ked niekto vie pisat romany, ktore salaju uveritelnymi pocitmi tak je to urcite tato autorka. Emociami nabita a plna pocitov taka bola tato knizka. Urcite odporucam

















