Ildi B.

11

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Zobraziť viac

Moje odznaky

2021
2022
2021
2019
2017
2016
2015
2014
2013
Zobraziť viac

Moje aktivity

11
Ildi B.

Ildikó Bačková získal odznak Knihy roka 2021

26.04.2022 08:15

Sú knižky, ktoré prečítame a takmer okamžite na ne zabudneme. Potom sú tu knihy, ktoré svojím príbehom, spracovaním alebo svojou odbornosťou dokážu obohatiť našu myseľ a srdce. A presne takéto knihy nájdete v našom výbere Knihy roka. Sme radi, že niektorý z titulov Knihy roka 2021 nájdeme aj vo vašej knižnici :-)

11
Ildi B.

Ildikó Bačková získal odznak Máte čitateľský profil

26.04.2022 08:15

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

11
11

Ildikó Bačková napísal recenziu

26.04.2022 06:15

Táto kniha má moje veľké odporúčanie, výborný psychothriller, pri ktorom nuda nehrozí. Má všetko čo si pod týmto žánrom predstavujem. Krátke kapitoly, ktoré končia tak, že pokračovať musíte, napätie, psychológia postáv úplne dokonalá, žiadne hluché miesta a ten záver nepredvídateľný.
Maximálna spokojnosť.

Čítať viac

11
Ildi B.

Ildikó Bačková získal odznak Šťastných 7

25.04.2022 14:12

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

11
11

Ildikó Bačková napísal recenziu

11.04.2022 11:27

Táto prenádherná knižka s posolstvami na každý deň, s tak nádherne prepracovanými ilustráciami, od známej kórejskej výtvarničky Äppol (Čo Su-džin) vám urobí naozaj dobre. Rozohreje srdiečko, poláska a pripomenie, že si máme vážiť každý okamih svojho života.
Hlavná hrdinka v tomto čarovnom príbehu je krásna čiernovláska, dievčinka s dušou dieťaťa, ktoré sa ukrýva v každom z nás, ktorá si žije svoj lesný život v spoločnosti zvieracích kamarátov.
*
Svoj svet nám odhalí a predstaví vo farbách v štyroch ročných obdobiach a to krátkymi veršami, ktoré sú podané v originálnom kórejskom texte, doplnené prekladom. Výborný nápad, ktorý ma zaujal a veľmi sa mi páčil.
Svoj život delíme na povinnosti a často robíme len to čo musíme a čo sa od nás žiada. Na radosť zo života a vychutnávanie si sladkého nič nerobenia, nám ostáva málo času. Autorka nám touto úžasnou formou aspoň počas čítania a ponorenia sa do príbehu chcela vymazať všetky starosti sveta, chytiť za ruku a vtiahnuť do lesa k zvieratkám, do života bez pravidiel, trávením času pozorovaním hviezd, jednoducho si oddýchnuť. A poviem vám podarilo sa jej to.
Zatvorením knihy úsmev z tváre nezmizne a vy máte chuť si v knihe listovať znova. Nájdete v nej kamarátku, ktorá pohladí počas ťažkého obdobia.

Čítať viac

11
11

Ildikó Bačková napísal recenziu

11.04.2022 11:21

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Kniha ma naozaj milo prekvapila. A až po prečítaní som zistila, že je to autorova prvotina, fakt podarená.

Hlavnou postavou je trestný obhajca Björn Diemel, muž žijúci na vysokej nohe s obrovským platom, luxusným autom, kanceláriou, a zdalo by sa, že v šťastnom manželstve.
Diablov advokát alebo ako sám hovorí:" Zarábam si tým, že pomáham zlým ľuďom." a to sa nemusí páčiť každému, hlavne jeho manželke, ktorá má o jeho práci pochybnosti a nepomáha ani to, že svojim klientom musí byť k dispozícii dvadsaťštyri hodín sedem dni v týždni.
Jedného dňa dostane od manželky ultimátum, navštevovať kurz sústredenia alebo život v zväzku končí. Björn po krátkom zvážení súhlasí, milujem dcérku Emily, ktorú už kvôli práci nevidí a pokiaľ to má zmeniť iba sedenie u mentálneho kouča, prečo nie.
A tak začína skvelá detektívka, plná sarkazmu, čierneho humoru a jednej náhodnej vraždy, ktorú vďaka kurzu sústredenia zvládne ľavou zadnou.
Nebojte sa Björna si aj napriek tomu zamilujete, veď zavraždil "iba" arogantného mafiána...
Všetko je také jednoduché, stačí sa trikrát zhlboka nadýchnuť, prečítať si rady z príručky sústredenia a život ide ďalej.
Som veľmi spokojná, odporúčam, smiala som sa, oddýchla si, účel splnila.

Čítať viac

11
Ildi B.

Ildikó Bačková získal odznak Šťastných 7

03.12.2021 10:18

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

11
Ildi B.

Ildikó Bačková získal odznak Študent mágie

17.11.2021 13:50

Vyzerá to tak, že vlastníte celú sériu Harry Potter! Vaša knižnica sa tým pádom zmenila na prechod do magického sveta, také domáce nástupište 9 a 3/4 :-)

11
Ildi B.

Ildikó Bačková získal odznak Magický návrat

17.11.2021 13:50

Harry Potter je starší o 18 rokov, kým sme my, jeho verní fanúšikovia, zostarli o 8. Nech Vám tento odznak pomáha trpezlivo čakať na jeho ďalšie príbehy! :-)

11
Ildi B.

Ildikó Bačková získal odznak Horúce novinky

07.11.2021 19:02

Ďakujeme za prihlásenie sa do newslettera. Keďže naša ponuka sa stále rozširuje a nové skvelé tituly pribúdajú, radi vám pomôžeme zorientovať sa v nich a nezmeškať najlákavejšie knižné ponuky.

„Samota je nezávislosť, túžil som po nej a za dlhé roky som ju získal. Bola studená, to áno, ale bola aj tichá, nádherne tichá a veľká ako studený tichý vesmír, v ktorom sa otáčajú hviezdy.“

Stepný vlk - Hermann Hesse
Stepný vlk
Hermann Hesse