Ildi B.

12

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Zobraziť viac

Moje odznaky

Verný zákazník
Magický návrat
Knihy roka 2021
2021
Hviezda severu
Domáca legenda
Študent mágie
Krimiláčik
Šťastných 7
2023
Šťastných 7
2022
Šťastných 7
2021
Šťastných 7
2019
Šťastných 7
2017
Šťastných 7
2016
Šťastných 7
2015
Šťastných 7
2014
Šťastných 7
2013
Plány do budúcnosti
Horúce novinky
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje aktivity

12
12

Ildikó Bačková napísal recenziu

04.06.2023 06:22

Knižka, ktorá síce je určená pre deti, ale s čistým svedomím ju odporúčam ako rodinnú encyklopédiu.
Malé deti sa potešia krásnym ilustráciám, ktoré sú na každej strane, hádankám a veršovačkám.
Väčšie deti a dospelí budú spoločne objavovať kúzla a tajomstvá našej krásnej prírody a zistia, tak ako som zistila ja, že je toho ešte veľa čo neviem.

Čo sú pravdy a čo výmysly z našej zelenej planéty objasní vtipnou a zároveň poučnou formou odborník, ktorý študoval na Vysokej škole poľnohospodárskej v Suchdole, odbor rastlinná biológia.
Rastlinopis je písaná od srdca, krásnou formou, texty sú poučné s beletristickým nádychom na každej stránke cítiť autorovu lásku k samotnej prírode.
Samo o sebe hovorí, že za túto knižku autor získal Zlatú stuhu IBBY a bol nominovaný na cenu Magnesia Litera.
Vedeli ste o tom, že rastliny a ľudia majú podobné choroby? Že tak isto môžu prechladnúť, že ich trápia bacily a vírusy?
A verte tomu, že užívajú aj podobné lieky. Napríklad aspirín.
Ako je možné, že sa vtáky, ktoré zobú plody tisu neotrávia? Ako repa zachránila javory?
To a mnoho iného sa dozviete v tejto kráske, ktorá si zaslúži vašu pozornosť.
Veľmi ma potešilo ako milovníčku mačičiek čítať o rastlinke kocúrnik, ktorá je medzi nami mačkármi známou rastlinkou, ale inak sa o nej píše veľmi málo.
Rastlinopis určite odporúčam, dlho sa mi nedostala do rúk kniha písaná síce náučne, ale zároveň tak krásne poeticky.

Čítať viac

12
Ildi B.

Ildikó Bačková získal odznak Šťastných 7

09.03.2023 14:39

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7
12
12

Ildikó Bačková napísal recenziu

06.03.2023 09:06

Táto útla, nenápadná knižka ma veľmi milo prekvapila. Všetky tie maličkosti je písaná nádherným, podmanivým jazykom, ktorým autorka vytvorila hlboko dojemný príbeh o nie tak dávnej minulosti Írska o ktorej som ani netušila.

Píše sa rok 1985 v Írsku vládne vysoká nezamestnanosť, ekonomická kríza, autorka sa sústreďuje na rodinu Billa Furlonga. Bill je manžel a otec piatich dcér, ktorý pochádza z chudobných pomerov. Keď vyrastal, nemal nič. Jeho matka otehotnela v šestnástich, otca nikdy nespoznal.
Aj preto, že v detstve mal menej ako nič sa snažil, aby svoju rodinu čo najlepšie zabezpečil.
Predával uhlie, rašelinu, koks, drevené dosky a snažil sa žiť aj keď skromný, ale usporiadaný život.
Blížia sa Vianoce, čas keď každý dúfa v lepšiu budúcnosť a krajšie zajtrajšky. A práve v tom čase Billy doručuje zásielku do miestneho kláštora, ktoré za svojimi bránami skrýva nie jedno tajomstvo.
Zažije niečo čo Billa vráti do minulosti, do domu, kde vyrastal a rozhodne sa bližšie nahliadnuť do života vraj padlých žien, ktoré trávili celé dni nápravou svojho charakteru a pokáním v podobe drhnutia škvŕn na špinavom povlečení, kde pracovali od svitu do mrku...

To bol tak silný príbeh o krutom zaobchádzaní mladých dievčat a žien, ktoré pod záštitou katolíckej cirkvi prichádzali o svoje bábätka a mnohé z nich aj o svoj život.
Magdalénska práčovňa v Írsku bola zatvorená až v roku 1986. Nevie sa, koľko tisíc novorodencov v týchto inštitúciách zomrelo a koľko ich bolo adoptovaných. Jedno je isté. Tieto zvrhlé inštitúcie boli vedené a financované katolíckou cirkvou v súčinnosti s írskou vládou.
Všetky tie maličkosti veľmi odporúčam, útla knižka s veľkým posolstvom zaujme naozaj každého.

Čítať viac

12
12

Ildikó Bačková napísal recenziu

05.02.2023 09:15

Byť rodičom je veľká radosť a neustála výzva. Príchod dieťaťa navždy zmení život a stavia nás do novej životnej role.
Naša snaha je vytvoriť si láskyplný vzťah z touto doposiaľ nepoznanou osôbkou.
Ale je to tak u každého?
*
Svoje o tom vie Johanka, krásne dievčatko, ktoré túži iba po jednom. Byť milovaná, spoznať a vychutnávať si matkino pohladenie čo jej žiaľ Renáta jej matka nedopraje. Čoho má bohužiaľ Johanka dostatok je krik, zlosť, nenávisť, špinu a tmavý kút komory, ktorý jej Renáta s radosťou dožičí.
Kvôli alkoholu strácala zdravý rozum a Johanka plachá, uzavretá do seba bez zbytočných problémov prijímala svoj údel nechceného dieťaťa.
Zároveň sledujeme život Michaely, najlepšej Renátinej kamarátky, ktorá po tragickej smrti prišla o manžela. Pri živote ju drží dcérka Veronika, o ktorú sa s láskou stará. Rozdielné postoje, rozdielná výchova s láskou a bez lásky.
*
V druhej časti Dala som ti všetko sledujeme život Johanky, ktorá vyrástla a ktorá sa sama stala matkou.
Milujúcou matkou, ktorá robí všetko preto, aby jej dcérka poznala krásu materinského objatia a aby prežila spokojné a šťastné detstvo.
Žiaľ Johanka nemá ani tentokrát na ružiach ustlané. Jej dcérka Viktória trpí Aspergerovým syndrómom a ako slobodná matka je na všetko sama.
*
Krásny, dojímavý príbeh, ktorý ma milo prekvapil a ktorý určite odporúčam.
Počas celého čítania som pociťovala nepríjemné emócie, ktoré vo mne Renáta vyvolávala a často som sa zamýšľala koľko takýchto Renát a Johaniek za zavrenými dverami svojho obydlia sú.
Celý príbeh bol opísaný veľmi realisticky, miestami až mrazivo, bez príkras a zároveň veľmi chytľavo, kedy si ani neuvedomíte a ste na konci.
Aj, jeď ženské romány veľmi nečítam táto dvojkniha mi naozaj sadla.

Čítať viac

12
12

Ildikó Bačková napísal recenziu

31.12.2022 13:23

Vyšetrovaciu partiu chalanov Piláta, Michaela a Tvrdého som si z predchádzajúcich kníh veľmi obľúbila a sledovať ďalšie osudy dobrých a poctivých policajtov bolo aj v tejto knihe napísané výborne a miestami mi zlosť parádne zdvíhala tlak.
*
Prenesieme sa do krásného kúpeľného mesta Piešťany, ktorého pokojnú atmosféru naruší Piešťanský fantóm, zločinec, ktorého záujmom sú ženské kabelky.
Kriminálka robí všetko preto, aby páchateľa dolapila. Aby toho nebolo málo rieka Váh vyplaví telo bez hlavy. Má s mrtvolou niečo spoločné Piešťanský fantóm?
Ako je už u Šloserovkách zvykom, tím Tvrdého dostáva poriadne zabrať. Popri tom, že musia pracovať na viacerých prípadoch súčasne musia opäť čeliť nástráham policajných krivákov s policajným prezidentom na čele.
Ako inak, aj tu sa "krásavci" parádne vyfarbili. Namiesto pomoci a podpory podkopávali celé vyšetrovanie a znepríjemňovali život slušným policajtom. Mám veľmi rada hlavne pri krimi krátke kapitoly, takže oceňujem, že im autor ostal aj v tejto knihe verný.
Výborná, vrelo odporúčam ako aj predchádzajúce knihy. A teším sa ďalšie šokujúce prípady.

Čítať viac

12
12

Ildikó Bačková napísal recenziu

08.12.2022 09:33

Mala som chuť na príjemnú, nenáročnú romantickú oddychovku s nádychom Vianoc a Vianočné želanie s krásnou obálkou mi moje prianie splnilo. Dostala som presne to, čo som si želala.

Carly Bishopová, milovala Vianoce lenže nešťastná udalosť všetko zmenila. Tesne pred Vianocami prišla o snúbenca a brata, ktorých vášeň pre hory bola veľmi silná a tá sa im stala osudnou.
A tak sa rozhodne pod ťarchou žiaľu rodné mestečko opustiť. Po šiestich rokoch sa vracia. Aj napriek tomu, že na Vianoce úplne zanevrela a smutná udalosť ju aj rokmi prenasleduje, pokúsi sa darovať neteri Kendall a synovcovi Austinina nezabudnuteľné Vianoce.
Na pomoc jej prichádza Jake Porter, ktorého roky ťaží pocit viny, pretože aj on bol medzi záchranármi, ktorým sa nepodarilo kamarátov zachrániť.
Vianoce Kendall a Austinina spočívali v ich rukách. Sľúbili, že deti budú mať tie najlepšie Vianoce a neprídu o vzácne sviatočné tradície.

Aj, keď sa príbeh začína nešťastnou udalosťou, nemusíte sa báť, o vianočnú atmosféru a príjemný zážitok z čítania neprídete.
Carly ako aj Jakeho som si obľúbila hneď na začiatku a veľmi som im držala palce, aby sa ich život uberal tým správnym smerom. Páčila sa mi súdržnosť miestnych záchranárov a horolezcov, ktorí neváhali ani chvíľu a v núdzi boli ochotní kedykoľvek pomôcť. Vianočné želanie je o vyrovnávaní sa so stratou milovaných, nových začiatkoch s príjemnou romantickou linkou v krásnom útulnom mestečku. Ideálne vianočné čítanie.

Čítať viac

12
Ildi B.

Ildikó Bačková získal odznak Knihy roka 2021

26.04.2022 08:15

Sú knižky, ktoré prečítame a takmer okamžite na ne zabudneme. Potom sú tu knihy, ktoré svojím príbehom, spracovaním alebo svojou odbornosťou dokážu obohatiť našu myseľ a srdce. A presne takéto knihy nájdete v našom výbere Knihy roka. Sme radi, že niektorý z titulov Knihy roka 2021 nájdeme aj vo vašej knižnici :-)

Knihy roka 2021
12
Ildi B.

Ildikó Bačková získal odznak Máte čitateľský profil

26.04.2022 08:15

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

Máte čitateľský profil
12
12

Ildikó Bačková napísal recenziu

26.04.2022 06:15

Táto kniha má moje veľké odporúčanie, výborný psychothriller, pri ktorom nuda nehrozí. Má všetko čo si pod týmto žánrom predstavujem. Krátke kapitoly, ktoré končia tak, že pokračovať musíte, napätie, psychológia postáv úplne dokonalá, žiadne hluché miesta a ten záver nepredvídateľný.
Maximálna spokojnosť.

Čítať viac

12
Ildi B.

Ildikó Bačková získal odznak Šťastných 7

25.04.2022 14:12

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7

„Usmievajte sa tvárou, usmievajte sa mysľou – privoláte dobrú energiu a odoženiete zlú energiu. Usmievajte sa aj v pečeni.“

Jedz, modli sa a miluj - Elizabeth Gilbert, 2010
Jedz, modli sa a miluj
Elizabeth Gilbert