popis Besedy

Naše besedy

Program v kníhkupectvách Martinus.sk

Milí Martinusáci, našim cieľom je, aby ste do nášho kníhkupectva chodili nielen vtedy, keď zatúžite po novej knihe. Chceme, aby ste sa u nás zastavili vždy, keď budete mať chuť si oddýchnuť a nadýchať sa atmosféry kníh. Preto pre vás organizujeme rôzne zaujímavé akcie, autogramiády autorov, besedy so zaujímavými ľuďmi a veľa ďalšieho.

Bratislava (Obchodná)

21
Marec
2018

Zuzana Štelbaská

21. 3. 2018 o 18:00

Príďte s autorkou Zuzanou Štelbaskou a jej hosťami pokrstiť novú knihu (Takmer) dospelé poviedky. Tešíme sa na vás v stredu 21. marca o 18:00 v našom kníhkupectve.

22
Marec
2018

Katarzyna Surmiak-Domańska

22. 3. 2018 o 18:00

Poľská reportérka Katarzyna Surmiak-Domańska sa dostala do centra Ku-klux-klanu, kde sa pokúsila túto stále existujúcu organizáciu prebádať. Čo je vlastne Ku-klux-klan? A ako je vôbec možné, že myšlienky, ktoré by nemali v 21. storočí vôbec existovať, sú stále nažive a v rozkvete? Desivé obrazy horiacich pochodní a bielych plášťov s kapucňami totiž nepochádzajú zo stredoveku, sú posolstvom dneška.

26
Marec
2018

Tolkien Reading Day

26. 3. 2018 o 18:00

Tak ako každý rok, aj tento marec sa uskutoční celosvetový Tolkien Reading Day. A bude sa opäť konať aj na Slovensku - prinajmenšom v Bratislave. Radi by sme vás preto pozvali na večer strávený počúvaním a prípadne aj čítaním vybraných pasáží z diel J.R.R. Tolkiena, tentokrát na tému Voda. Akciu pripravujeme v spolupráci s OZ Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Tešíme sa na vás v pondelok 26. marca o 18:00 v našom kníhkupectve! :)

27
Marec
2018

Oľga Feldeková

27. 3. 2018 o 18:00

Známa prozaička Oľga Feldeková vie vyčariť príbeh zo zážitkov a slov. Najkrajšie sú jej historky s oravskými motívmi, ale aj ako Bratislavčanka vie rozosmiať i rozosmútiť pekným rozprávaním. V 89 minirománoch sa predstaví brilantná štylistka s vycibreným citom pre prozaický i poetický detail. Naozaj, keby chcela, vedela by svoje miniatúrne príbehy rozšíriť na hrubú knihu, ale stačí takto. Človek má pri jej krátkom útvare pocit, že číta obsažný román.

Nitra (OC Centro)

27
Marec
2018

Valentína Sedileková

27. 3. 2018 o 17:00

Pozývame vás na besedu s Valentínou Sedilekovou, ktorá k nám príde predstaviť svoju knihu Venile. Valentína sa venuje novinárčine, politike, sociálnym projektom i športu. Myšlienka knižného príbehu s názvom Pokrvní jej napadla už ako dvanásťročnej a pôvodná verzia knihy vyšla v máji 2015. Spolu s ňou pisateľsky rástla aj autorka a výsledkom je nový, prepracovaný, dejovo originálny text. Kniha Pokrvní: Venile je prvý diel fantasy trilógie pre mladých čitateľov, zahŕňajúci hlboké posolstvo a skryté odkazy. Valentína, ktorá pochádza z Banskej Bystrice, momentálne študuje na strednej škole v Bratislave, kde žije svoj sen zmeniť svet k lepšiemu.

Košice (OC Galéria)

22
Marec
2018

Johny Peťko

22. 3. 2018 o 18:00

Pozývame vás na stretnutie s Johnym Peťkom, ktorý je bývalým moderátorom Fun rádia a hercom divadla v Martine a napísal knihu Démon chlast. Je to autentická spoveď, so skutočnými postavami a pravdivými príbehmi o živote s nálepkou alkoholik. Podstatná časť deja tejto knihy sa odohráva v Košiciach. Johny Peťko príde porozprávať svoj príbeh aj k nám do kníhkupectva, môžete si ho vypočuť vo štvrtok 22. marca o 18:00 hod.

Martin (OC Galéria)

22
Marec
2018

Prezentácia knihy Prehra

22. 3. 2018 o 16:30

Pozývame vás na prezentáciu knihy Prehra od autora Marka Verina. Úryvky z knihy prečíta herec Viliam Hriadeľ. Prehra je prvým slovenským špionážnym románom, ktorý vykresľuje obdobie pred revolúciou vo východnom bloku a v Sovietskom zväze z vlastnej skúsenosti autora, ktorý v tom období študoval v Leningrade, ale všíma si aj opačný pohľad z Washingtonu, kde bol na študijnom pobyte.

Poprad (OC Fórum)

Momentálne pracujeme na príprave besied v našom kníhkupectve. Program na najbližšie obdobie nájdete na tomto mieste už čoskoro.

Žilina (SC Mirage)

21
Marec
2018

Viliam Dobiáš

21. 3. 2018 o 17:00

Pozývame vás na besedu s Viliamom Dobiášom, ktorý príde predstaviť svoju knihu Ako neprísť o dieťa. Príručka prvej pomoci nie je určená výlučne matkám. Patrí do rúk a jej obsah aj do hláv otcov, starších súrodencov, starých rodičov, učiteľov, vychovávateľov, animátorov, táborových vedúcich a vôbec všetkým, ktorí sa v práci alebo vo voľnom čase pohybujú v prítomnosti detí od príchodu z pôrodnice po predpokladaný odlet z mama hotela v osemnástich rokoch.

Čím väčšmi autorovi dochádza dych, tým sú jeho vety nie kratšie, ale dlhšie. (John Steinbeck)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinuse darovali už 453 679,68 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička