Líšky v Rozprávkove - Jozef Ivan
Líšky v Rozprávkove
11,34 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
11,34 €

Bežná cena Bežne 11,90 €

Ušetríte 5 %

Posielame do 12 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Po štyroch básnických zbierkach dospelým Jozef Ivan nadväzuje na svoju rozhlasovú tvorbu pre ukrajinsky rozhlas venovanú deťom a mládeži rýmovanou publikáciou Líšky v Rozprávkove (2020). Pozvoľna, sujetovo príťažlivo príbehom Milady nespokojnej so svojim menom (ako mnoho nielen jej rovesníkov naprieč históriou nielen krstných mien) v rodnom prostredí čarovného Rozprávkova pod lesom oslovuje nie iba detskú pozornosť, fantáziu, sebareflexiu, ale podnecuje aj vývoj retrospektívy, pamäťových návratov. Poetickým slovom ľubozvučným sluchu kreuje obrazy príjemné duchu  čitateľa. Myseľ mu hladí sviežim príbehovým spádom popretkávaným bohatými plastickými vnemami a reakciami aktívneho dievčaťa, ktoré skoro pochopí svoju úlohu vo formovaní vlastného osudu a šťastia. Pútavý text s vtipnými premiérovými ilustráciami Evy Kolmanovej miestami graficky snúbi do prekrývajúceho interaktívneho súznenia, klope na bránu čitateľovej húževnatosti nepodliezať, ale zdolávať prekážky. Šesťdesiatštyri strán knihy sála príjemnú atmosféru, potentnú spríjemniť oddych a potešiť každého čitateľa od 5 do 105 rokov. Profesionálna architektka detskej duše, doktorka pedagogiky Mária Bareánová zrecenzovala knihu Líšky v Rozprávkove o. i. aj konštatovaním: roztomilá rozprávka, veľa podnetov blízkych detskému mysleniu a srdcu, všetko do nej zakoncipované deti majú rady, čaro príbehu podčiarkuje skutočnosť, že je veršovaný, pre čitateľa ľahko zapamätateľný, krásne opisy prírody, vtipne vykreslené postavy, zavŕšenie príbehu veľmi zaujímavým štýlom  vtipne, humorne, cenný materiál pre recitačné súťaže, škôlkárske a školácke divadielka 
Manažérska osobnosť českého priemyslu, Slovenka Drahomíra Mandíková knihu ocenila slovami: Milý príbeh plný veselých veršíkov a krásnych kresieb, inšpirácia pre malých aj veľkých, ako snívať veľké sny, hľadať odpovede na všetky otázky, objavovať, vymýšľať a hlavne nikdy sa nevzdať. Ak neviete, ako na to, detektívka Ivka vám pomôže nielen nájsť, čo hľadáte, ale aj užiť si hľadanie s humorom.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
64
Väzba
pevná väzba
Rozmer
177×216 mm
ISBN
9788097153960
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
870459
Téma
učenie, zvieratá
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Vydavateľstvo
Esofia
Pre koho
pre začínajúcich čitateľov

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac

„Bezpečným znakom dobrej knihy je, že sa nám zalieča stále viac, čím sme starší.“

Ch. Lichtenberg