Zajtra. A zajtra, a zas ďalšie zajtra - Gabrielle Zevin, Motýľ, 2023
Divadlo a zdravotné znevýhodnenie - Petra Kuppers, Divadelný ústav, 2019

10,48 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Divadlo a zdravotné znevýhodnenie - Petra Kuppers, Divadelný ústav, 2019
Divadlo a zdravotné znevýhodnenie - Petra Kuppers, Divadelný ústav, 2019

Divadlo a zdravotné znevýhodnenie

Kniha Divadlo a zdravotné znevýhodnenie vznikla ako súčasť edície Divadlo &, ktorú tvorí rozsiahly rad útlych knižiek zachytávajúcich premenlivú interdisciplinárnu energiu... Čítať viac

Vydavateľstvo
Divadelný ústav, 2019
Počet strán
112

Kniha Divadlo a zdravotné znevýhodnenie vznikla ako súčasť edície Divadlo &, ktorú tvorí rozsiahly rad útlych knižiek zachytávajúcich premenlivú interdisciplinárnu energiu divadla a performancie, pričom každá z nich sa zaoberá... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina
11,00 €

10,48 €

-5 %
Posielame do piatich dní

Naši škriatkovia odporúčajú

Emily v Paríži - Catherine Kalengula, Lindeni, 2023
Divadlo a zdravotné znevýhodnenie - Petra Kuppers, Divadelný ústav, 2019
10,48 €

Viac o knihe

Kniha Divadlo a zdravotné znevýhodnenie vznikla ako súčasť edície Divadlo &, ktorú tvorí rozsiahly rad útlych knižiek zachytávajúcich premenlivú interdisciplinárnu energiu divadla a performancie, pričom každá z nich sa zaoberá súvislosťami medzi divadlom a konkrétnym aspektom. V slovenčine vlani vyšla v tejto edícii kniha Colette Conroy Divadlo a telesnosť. Útla publikácia Divadlo a zdravotné znevýhodnenie prináša problém, ktorý je v teoretickej i praktickej oblasti divadelníctva najmä na Slovensku málo reflektovaný, a síce vzťah medzi umením, v tomto prípade divadlom, a problematikou zdravotného znevýhodnenia, ktorá sa môže prejavovať v rôznych podobách od zhoršenej možnosti pohybu, cez deficity v zmyslovom vnímaní až po zhoršené kognitívne schopnosti, a to všetko v rôznej intenzite. Autorka publikácie sa venuje nielen konkrétnym problémom prístupu ľudí s postihnutím k divadlu ako divákov či diváčok, ale i ako ľudí, ktorí divadlo tvoria (účinkujúci a účinkujúce, autori a autorky, a pod.) Venuje sa tiež rôznym textom svetovej dramatiky od antiky cez Shakespeara až po súčasnosť, v ktorých vystupujú postavy so zdravotným telesným či duševným znevýhodnením, i možnostiam, ako uvádzať tieto hry v súčasnosti.
Jej kniha otvára diskusiu o inklúzii, inakostiach a okrajoch mainstreamu spôsobom, aký na Slovensku nie je v oblasti umenia bežný. Ruší doterajšie hranice medzi my a oni a práve týmto je mimoriadne prospešná pre otváranie obzorov nielen v divadle, ale aj v ďalších oblastiach kultúry a v širšom zmysle i v celospoločenskej diskusii na pálčivé témy súčasnosti.

Knihu pripravujeme v preklade renomovanej prekladateľky a spisovateľky Jany Juráňovej.
Čítať viac
Počet strán
112
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
138×235 mm
Hmotnosť
149 g
ISBN
9788081900495
Rok vydania
2019
Naše katalógové číslo
595047
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Divadelný ústav
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

Ako sa páčila kniha vám?

„Garretovi Grahamovi som dovolila naplniť ma najdeštruktívnejším pocitom, aký ľudstvo pozná - nádejou. “

Návrh - Elle Kennedy, 2019
Návrh
Elle Kennedy