Spoveď zlej matky - Stephanie Calmanová
Spoveď zlej matky
9,43 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Ďalšie formáty

9,43 €

Bežná cena Bežne 9,93 €

Ušetríte 5%

Vypredané, je však dostupné iné vydanie.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Šokujúca, zábavná a pravdivá spoveď autorky Stephanie Calmanovej, ktorá otvorene hovorí o svojich názoroch, úspechoch a neúspechoch v úlohe matky, búra všetky tradície.

Vtipné repliky, odkazy a citáty inšpirujú generáciu mladých žien na celom svete.

Spoveď napísaná s humorom a zveličením neodsudzuje poslanie matky, ale v nijakom prípade ju nepovyšuje nad zmysel života.

Prečítajte si Spoveď zlej matky a konečne uverte, že ste normálna!
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha brožovaná väzba, 2013
-5%
4,29 €

Posielame do piatich dní

Kniha pevná väzba, 2006
-5%

Vypredané

Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
296
Hmotnosť
387 g
Rok vydania
2006
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Fragment
Rozmer
135×200 mm
ISBN
8080890307
Naše katalógové číslo
30381

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,8 / 5

25 hodnotení

12
4
4
2
3

Andrea Nociarová
21.12.2015
sklamanie
Knihu som prečítala na posedenie, avšak márne som čakala obrat k lepšiemu. Príbeh a spovede matky sú silené a pritiahnuté za vlasy. Nič mi tam nepripadalo vtipné, celá kniha vyznie negativisticky, čo by nebola jej najväčšia chyba, ale štýl písania vôbec nie je pútavý. Strata času a papiera. Čítaj viac
Anita Krupljanin
20.5.2014
Príliš drsná a nie veľmi vtipná
Na tejto knihe som sa zasmiala naozaj len párkrát a ani som ju nedočítala do konca. Takisto mám pocit, že je to spôsobené prekladom. Zvyknem čítať knihy aj v angličtine a viem, že britský humor vie byť troška drsný a vulgárny, ale keď je zle preložený tak nie je vtipný. Skúste radšej siahnuť po inej knihe. Čítaj viac
Pavlína Bartová
28.9.2010
brr
Ľutujem, že som si túto diskusiu neprečítala skôr. Lebo ja som si tú knihu kúpila a veľmi ľutujem ten čas, čo som pri nej zabila, už som ju chcela doraziť do konca (nie autorku, knihu... ale aj tú, alebo skôr prekladateľku). Naozaj ten preklad bol príšerný, zo začiatku som si myslela, že tomu iba nerozumiem, niektoré pasáže mi nedávali zmysel a tiež som to zhodnotila, že to je chyba prekladu. Škoda, inak tá kniha nemusela byť až taká zlá. Námet dobrý, myšlienka tiež, ale možno by som ju napísala lepšie. Ale po prečítaní mám pocit, že som dokonalá matka :-)). Autorka mala au- pair, škôlku už od útleho detstva a aj tak nestíhala... a čo my ostatné bežné slovenské ženy. Čítaj viac
Jarmila Blahová
21.7.2009
otras
Súhlasím so Silviou, kniha ma takisto znechutila. Je plná drsnosti, vulgarizmov, nezmyselného zdôrazňovania hlúposti a čudesných priorít autorky. Nezvládla som ju prečítať celú, miestami som bola úplne znechutená. Pár pasáží, ktoré v sebe nesú humor nestoja za to, aby človek čítal ten balast okolo. Toľko môj názor. Čítaj viac
Cezmína
12.9.2007
Neschopná matka?
Vonkoncom si nemyslím, že som neschopná matka a nikdy som túto myšlienku nepripúšťala k srdcu tak, aby mi otravovala život. Sú predsa situácie, kedy nemusí byť všetko dokonale upratané, kedy nemusí žena variť a stačí v ten deň studená kuchyňa, aj prať možno neskôr... prosto treba mať organizáciu prác a plánovaný režim dňa.
Mala som tri deti (z toho dvojčence) a naobed bolo navarené, upratané, opraté a čakala som pani poštárku s pariacou kávou na stole, u mňa si vždy chvíľku oddýchla pri káve a posedela, podebatovala so mnou.
Pri popoludňajšom spánku detí bolo všetko prádlo, čo bolo usušené, ožehlené a ostatný čas bol trávený už len hrami, prechádzkami s deťmi (kočíkovaním) spolu spriateľkami a ich deťmi, čítaním kníh, pletením, vyšívaním a podobne.
Iba v čase chorôb detí bola nabúraná organizácia s režimom, no to sa do troch dní (kým trvali horúčky) znovu dostalo do vychodených koľají. Pokiaľ si žena dokáže naplánovať svoju kažodennú činnosť a má sebadisciplínu, tak aj pri troch malých deťoch dokáže mať čas na seba hodinu denne, tú si však musí sama vymedziť pre seba a celá rodina to musí rešpektovať.
Autorka poukazuje svojou výpoveďou na chyby, ktorých sa ženy - matky môžu dopúšťať, hoci to mohlo byť napísané aj inak, nepáči sa mi štýl... ale to je otázkou vkusu čitateľa...
Každá normálna matka miluje svoje dieťa - deti a robí len ako najlepšie vie, preto je veľmi dôležité, aby sama seba nespochybňovala a správne si zadeľovala čas podľa priorít na povinnú prácu v domácnosti a okolo dieťaťa - detí, na aktívny oddych (keď dieťa spí), na komunikáciu a prechádzky s priateľkami, ktoré majú takisto malé detičky, na večerné posedenie s manželom a nutný spánok.
Nezbúdať pritom na spoluprácu s manželom, ktorého musí zapájať do diania pri opatere dieťaťa ako je večerné kúpanie dieťaťa, podávanie večere, ukladanie na spánok... to sú momenty, ktoré sa najhlbšie ukladajú dieťaťu do podvedomia.
Verte, vonkoncom nie ste zlé matky, lebo milujete svoje detičky, chce to iba venovať trochu času plánovaniu a predstave budúceho dňa, stanoveniu priorít a je to potom v poriadku.
Držím Vám palce a autorke patrí poďakovanie zato, že mala odvahu netradičnou formou ísť na trh s vlastnou kožou, ako sa tomu ľudovo hovorí.
Čítaj viac
Klaudia Mergová
19.4.2007
Nie, nie je to Jane Austenová, ale...
...ja dobre som sa pobavila. Pripomenuli mi chvíle, keď aj ja som sa cítila ako totálne neschopná a nemožná matka. Nič som nestíhala. Ak som mala navarené, nemala som upratané. Ak som sa celý deň venovala deťom, nemala som upratané a vypraté prádlo. A to ani nehovorím, že som nemala čas na seba... Vždy som si hovorila, že ako to tie ženy robia. Je dobré pre niektorú ženu-matku vedieť, že existuje určitá skupina žien, ktorá sa tiež cíti ako "neschopná matka", pričom všetky dobre vieme, že to tak nie je. Čím viac sa snažíme, tým viac sa cítime neschopnejšie, pretože si uvedomujeme, že to , čo robíme pre naše deti je stále málo. Ja si túto knihu cením, pretože je odvážna a poukazuje na to, že niektoré ženy (alebo väčšina???) majú s materstvom a výchovou detí problémy. Koniec koncov keby to nebola pravda, (povedzme si úprimne) nebolo by toľko popôrodných depresíí, aj iných depresíí a dovolím si tvrdiť aj domáceho násila páchaného na deťoch. Jednu hviezdičku som strhla za neslušný slovník, ktorý osobne neuznávam. Ale ak by som mala byť objektívna všade okolo nás je toho toľko, a nie sú to podnapití chlapi z krčiem, ale aj samotné mamičky s deťmi alebo manažéri s mobilmi. Takže vlaste táto kniha je aj takým odrazom spoločnosti v akej žijeme. Či sa nám to páči alebo nie. Od ženy - matky sa očakáva, aby bola perfektná matka, pracovala v práci do úmoru a domácnosť mala ako zo škatuľky. Navyše musí byť vždy perfektne upravená a v noci sa zmeniť na erotickú diablicu. To nám predkladá televízia vo svojich programoch a radia ženské časopisy. Navyše sa od žien - matiek očakáva, že budú informované v oblasti politiky, daní, práva, športu a módy. Bez psychologického a zdravotníckeho kurzu musia zvládať každodenné peripetie výchovy a starostlivosti o deti. Potom sa naozaj nečudujte, že sú ženy, ktoré cítia zmätok a neustály stres a cítia sa neschopné a zlé matky. Aj ja k jednej z nich patrím... Čítaj viac
2.3.2007
skoda casu...
naozaj je skoda casu na tuto knihu...je to kravina NEKUPUJTE SI JU PROSIIIM VASS!!!!uvidite az po precitani knihy aku hroznu vypoved tam ta dajme tomu ze ,,autorka" napisala...je to asi najnemoznejsia zena a matka o akej som kedy pocula...a tie jej rady nech si necha pre seba...este raz opakujem je to skoda casu... Čítaj viac
Milka
17.2.2007
Sklamal ma preklad
Veľmi som sa na túto knihu tešila, že ma konečne vylieči z môjho v podvedomí neustále skrytého pocitu viny za chyby, ktoré som aj ja robila vo výchove mojej dcéry.
Kniha ma sklamala nie obsahom, ale katastrofálnym prekladom. Niektoré vety, ba dokonca celé odstavce sú úplné nezmysly, akoby prekladateľka len mechanicky prekladala a vôbec pri tom nerozmýšľala.
Je to veľká škoda a myslím, že knihe to veľa ubralo na kvalite.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka