Ľudské práva - Arnd Pollmann, Georg Lohmann
Ľudské práva
19,00 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Ľudské práva

Interdisciplinárna príručka

Vydavateľstvo
Kalligram, 2017

Slovenský preklad práce Ľudské práva. Interdisciplinárna príručka svojou komplexnosťou právneho a filozofického výkladu ľudských práv nemá na slovenskom a českom knižnom trhu obdobu. Encyklopedický spôsob, ktorým túto prácu spracovalo približne 50...

Čítaj viac

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Slovenský preklad práce Ľudské práva. Interdisciplinárna príručka svojou komplexnosťou právneho a filozofického výkladu ľudských práv nemá na slovenskom a českom knižnom trhu obdobu. Encyklopedický spôsob, ktorým túto prácu spracovalo približne 50 nemeckých ústavnoprávnych, ekonomicko- a filozofickoprávnych autoriek a autorov, prekvapí vysokou úrovňou odbornosti. Práca navyše zaujme v našom kontexte skôr prehliadanou než diskutovanou tézou o neoddeliteľnosti liberálnych a sociálno-ekonomických práv človeka. Ak sa tieto práva navzájom izolujú, demokracia upadá do nerovnosti alebo do totalitarizmu. Kniha ponúka aj fundovaný prehľad dejín vývoja ľudských práv, ktoré neplatia apriori preto, lebo musia byť najprv ako politické práva vydobyté. Z tohto istého svetského dôvodu sa dajú ľudské práva tiež politicky zinštrumentalizovať a zneužiť, ako všetko, čo je dielom človeka. Aj o tom je táto kniha. V našom kultúrnom prostredí predstavuje kniha základnú odbornú prácu a jej využiteľnosť je univerzálna – predstavuje základnú literatúru na vysokých školách, jej miesto je však takisto v politickom, občianskom a všeobecne humanitnom vzdelávaní.
Čítaj viac
Kúpte spolu
34,40 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
560
Väzba
pevná väzba
Rozmer
175×245 mm
Hmotnosť
1122 g
ISBN
9788081019609
Rok vydania
2017
Naše katalógové číslo
297694
Téma
ľudské práva
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Kalligram

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
34,40 €

„Keď som objavil knižnice, bolo to ako mať Vianoce každý deň.“

Jean Fritz