Knihy
E-knihy

Odporúčané tituly a kolekcie

9,52 €

Viac o knihe

Here is the classic sci-fi novel Do Androids Dream of Electric Sheep?, set nearly thirty years before the events of the new Warner Bros. film Blade Runner 2049, starring Harrison Ford, Ryan Gosling, and Robin Wright. By 2021, the World War has killed millions, driving entire species into extinction and sending mankind off-planet. Those who remain covet any living creature, and for people who can’t afford one, companies build incredibly realistic simulacra: horses, birds, cats, sheep. They’ve even built humans. Immigrants to Mars receive androids so sophisticated they are indistinguishable from true men or women. Fearful of the havoc these artificial humans can wreak, the government bans them from Earth. Driven into hiding, unauthorized androids live among human beings, undetected. Rick Deckard, an officially sanctioned bounty hunter, is commissioned to find rogue androids and “retire” them. But when cornered, androids fight back—with lethal force.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Blade Runner - Philip K. Dick
Origin - Dan Brown
28,53 €
Ušetríte 1,41 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
240
Hmotnosť
150 g
Rok vydania
2017
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
anglický
Vydavateľstvo
Del Rey
Rozmer
191×106 mm
ISBN
9781524796976
Naše katalógové číslo
291434

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,4 / 5

31 hodnotení

22
3
4
0
1

Tomas Cetneky
14.4.2018
Dokazala ma spochibnit
Tejto knihe sa podarilo to co este ziadnej inej. Miesto toho ze citam a zhruba si viem vecinou predstavit kam smeruje pribeh v tejto knihe bola zavratka ze som fakt zapochyboval. Preto jej davam 5* inak potom uz kukoncu sa dalo predvidat a konec sa mi zdal taky polootvoreny.
Čítaj viac
Daniel K
23.11.2017
Slabé
Jeden z mála prípadov, kedy bol film (teda ten Scottov, nie Villeneuvov...) oveľa lepší najmä v zachytení atmosféry (Vangelisov soundtrack tomu napomohol). V novele zo 68 samozrejme ešte chýba cyberpunkový feeling 80-tych rokov, aj spracovanie témy AI je z dnešného pohľadu už značne stereotypné. Psychológia nulová, vzťahy a reakcie zbrklé a nepripravené... Ale úplne najväčším problémom je spôsob rozprávania, ktorý je úplne nelogický: Deckard trpí samovravou, namiesto personálneho reflektora v 3. osobe reční sám za seba v prvej, akoby sám sebe vysvetľoval, čo chce spisovateľ (zbytočne redundandne) vysvetliť čitateľovi. Doslovnosť kazí dojem, všetko je dovysvetľovávané polopatisticky do aleluja. Náladové varhany... - môže byť :)

Práve čítam Ubika a ten je, aspoň do polovice oveľa lepší. Viac absurdity a humoru, strelené nápady a fabulačné piruety. Odporúčam viac ako BR
Čítaj viac
Ondrej Čičman
Ondrej Čičman
12.1.2015
Názor čitateľa
Kniha sa čítala jedným dychom. Film som videl viackrát už predtým a tak som sa konečne odhodlal aj k tomuto a zistil som, že zase až toľko spoločného film s knihou nemal. Deckard vo filme síce loví androidov a celý čas vlastne pochybuje o svojej identite, no v knihe androidi nie sú až takým problémom a Deckard odhalí aj pravdu o sebe:). Kniha ide, samozrejme, viacej do hĺbky, príbeh je oveľa, ale naozaj oveľa, rozmanitejší a film mám naozaj rád, ale táto kniha má, povedal by som, aj väčšie "gule". Je to jazda a odporúčam pre každého fanúšika, nielen sci-fi, ale jednoducho kvalitnej literatúry.
Čítaj viac

Kúpte spolu
Blade Runner - Philip K. Dick
Origin - Dan Brown
28,53 €
Ušetríte 1,41 €

„Slová knihy nás vždy vzrušia; dôležité však je, aby nás zmenili.“

Konfucius