Naše kníhkupectvá sú otvorené :-)
A v nich najlepšie knižné darčeky pre všetkých. Viac info
Xmas
Knihy
E-knihy

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Mladá Anna si jedného dňa zbalí najnutnejšie veci a odíde z domu, od rodiny aj zo školy. Nasťahuje sa do obľúbenej kaviarne, kde sa skryje pred svetom, aby sa vyrovnala so stratou svojej lásky. Pracuje ako čašníčka a príbehmi o návštevníčkach kaviarne, o zamilovanej študentke Zuzke a ostýchavej škôlkarke Katke sa prihovára bývalému priateľovi. Prezrádza mu všetko to, čo nedokázala vysloviť nahlas.

Škôlkarka Katka sa hanbí pred dospelými aj pred rovesníkmi a uzatvára do vlastného sveta, do sveta papierových bábik, ktoré si sama vyrába. V ňom sa dá vyriešiť každý problém, stačí mať bohatú predstavivosť. Tú Katka má a dúfa, že ju ochráni pred čertom, ktorý jej chce zobrať dušu, a že jej pomôže prehovoriť opatrovateľku, aby ju vzala do záhadnej krajiny zázrakov.

Zuzka sa zaľúbi do Vincenta, vášnivého čitateľa. Toho beatnická literatúra odláka študovať až do ďalekej Kalifornie. Plánuje sa odsťahovať už o niekoľko mesiacov. Zuzka to vie a túži, aby neodchádzal alebo ju zobral so sebou. To by však musela vystúpiť so svojej uzavretosti a povedať, čo skutočne chce a čo cíti. A niekedy nie je nič ťažšie. Pozorný čitateľ zistí, že všetky tri postavy – Anna, Katka i Zuzka – sa zlievajú v jednu...
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Vypredané

E-knihy a audioknihy

E-kniha
EPUB
MOBI
6,20 €

Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Ďalšie
Kúpte spolu
Papierové bábiky - Katarína Tholtová
Hana - Alena Mornštajnová
16,10 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
192
Vydavateľstvo
Ikar
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
240850
Rok vydania
2013

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

3,4 / 5

5 hodnotení

1
2
1
0
1

Jana
25.2.2019
Horšie ako som čakala
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Dúfam, že hlavná hrdinka je prinajmenšom autistka, alebo má inú diagnózu, inak nemá žiadne ospravedlnenie na to, aká je sprostá. Čudujem sa, že sa s ňou jej frajer nerozišiel skôr, ale aspoň on nakoniec dostal rozum a zdrhol od nej.

Štýl samotný je fajn, ale nezachraňuje to, že hlavná hrdinka je nesmierne otravná a na celých 190 stranách som nenašla nič, čo by na nej bolo aspoň trochu sympatické.
Čítaj viac
Sisa
27.8.2014
Fantastická kniha :)
Musím sa priznať, kniha Katky Tholtovej mi vyrazila dych. S autorkou som sa stretla len jediný raz a pre jej mladosť som ju značne podcenila. Od Papierových bábik som ani zďaleka nečakala toľko, koľko mi kniha dala. Prečítala som ju skoro jedným dychom, prekvapená vyzretým, neopozeraným štýlom a zaujímavými dejovými zápletkami. Nie som odborník, no autorka si tie ocenenia za svoju tvorbu, spomínané na prebale knihy, podľa mňa zaslúži plným právom :) Jediné, čo mi v príbehu trošku chýbalo, bolo aspoň čiastočné vysvetlenie náznakov tých udalostí "medzi nebom a zemou". Ale beriem to tak, že čitateľ má použiť svoju vlastnú fantáziu... :) Čítaj viac
Katarína Bačová
12.4.2014
Názor čitateľa
Katarína T. píše jednoduché knihy. Vždy si myslím, že viem, čo ma čaká - na začiatku je príbeh pre mňa celkom neosobný- no čím ďalej čítam, tým viac si ma omotáva okolo prsta, vkráda sa mi do myšlienok a úplne sa doň ponorím.
Knižka sa mi veľmi páčila. Stále však čakám na veľký rozsiahly román s množstvom postáv a zápletiek, ktoré budú vyrážať dych. Ak však znamená čakanie vyššiu kvalitu, vydržím rada.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Papierové bábiky - Katarína Tholtová
Hana - Alena Mornštajnová
16,10 €

„Nedokážem žiť bez kníh.“

Thomas Jefferson