Markovove reťazce a ich aplikácie -
Markovove reťazce a ich aplikácie
12,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Markovove reťazce a ich aplikácie

  Epos, 2015
  Vydavateľstvo
  Epos, 2015

  Našou prirodzenou vlastnosťou je, že by sme radi vedeli, čo nás v budúcnosti čaká - či bude pršať, alebo bude pekne, či bude v čakárni u lekára veľa alebo málo ľudí... Matematika nemôže túto neistotu odstrániť, ale má prostriedky, ako ju lepšie...

  Čítaj viac

  Odporúčané tituly a kolekcie

  12,90 €

  Viac o knihe

  Našou prirodzenou vlastnosťou je, že by sme radi vedeli, čo nás v budúcnosti čaká - či bude pršať, alebo bude pekne, či bude v čakárni u lekára veľa alebo málo ľudí... Matematika nemôže túto neistotu odstrániť, ale má prostriedky, ako ju lepšie pochopiť a tým jej aj čeliť. Slúži na to teória náhodných procesov. Spomedzi ich širokého spektra majú výnimočné miesto procesy, v ktorých budúcnosť závisí iba od prítomnosti, a nepotrebuje k tomu minulosť. Ako prvý si ich osobitosť v 19. storočí všimol Andrej Andrejevič Markov, a preto takéto procesy po ňom dostali meno.

  Táto vysokoškolská učebnica podáva systematický výklad teórie Markovových reťazcov. Veľká časť knihy je venovaná jej použitiu na riešenie známych úloh. Podrobnejšie sa zaoberá napríklad problematikou čakania vo frontoch a zdravotného poistenia. Publikácia poslúži aj ako príručka pre odborníkov z ekonomickej a inžinierskej praxe využívajúcich matematiku pri riešení úloh posudzovania rizík a kapacít v navrhovaných alebo jestvujúcich systémoch a v poisťovníctve.
  Čítaj viac
  Kúpte spolu
  Markovove reťazce a ich aplikácie -
  Midnight Sun - Stephenie Meyer
  28,68 €
  Ušetríte 2,72 €
  Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
  Dajte nám o tom vedieť.

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Počet strán
  208
  Hmotnosť
  340 g
  Rok vydania
  2015
  Väzba
  pevná väzba
  Jazyk
  slovenský
  Vydavateľstvo
  Epos
  Rozmer
  148×210 mm
  ISBN
  9788056200759
  Naše katalógové číslo
  200705

  Recenzie

  Ako sa vám páčila kniha?

  Kúpte spolu
  Markovove reťazce a ich aplikácie -
  Midnight Sun - Stephenie Meyer
  28,68 €
  Ušetríte 2,72 €

  „Slová sú hlasom srdca.“

  Confucius