Úspešná inteligencia - Robert J. Sternberg
Úspešná inteligencia
9,76 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Úspešná inteligencia

Robert J. Sternberg

Robert J. Sternberg ukončil v roku 1972 štúdium na Yaleskej univerzite a ako Phi Beta Kappa absolvent získal v roku 1975 doktorát na univerzite v Stanforde. V súčasnosti pôsobí ako IBM profesor psychológie a pedagogiky na katedre psychológie Yaleskej univerzity. Spolupracuje s American Academy of...

Vydavateľstvo
SOFA

Dostáva sa k nám široko koncipovaná kniha, ktorá bezpochyby výrazne ovplyvní spôsob, akým uvažujeme o nadaní a inteligencii...

Čítaj viac

9,76 €

Bežná cena Bežne 10,26 €

Ušetríte 5%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

 Od jedného z popredných amerických odborníkov na otázky inteligencie sa k nám dostáva široko koncipovaná kniha, ktorá bezpochyby výrazne ovplyvní spôsob, akým uvažujeme o nadaní a inteligencii. Autor Úspešnej inteligencie Robert J. Sternberg, uznávaný vedec a profesor na Yaleskej univerzite, hovorí, že niet lepších predpokladov na úspech v reálnom svete ako tvorivá a praktická inteligencia. Využíva svoj mnohoročný samostatný výskum, aby dokázal, prečo práve tieto konkrétne duševné schopnosti (a nie akademické myslenie merané IQ testmi) sú kľúčom na dosiahnutie najdôležitejších životných cieľov či už v podnikaní, profesii, umeleckej tvorbe, alebo v iných oblastiach ľudského úsilia. Úspešná inteligencia, tvrdí Sternberg, sa odlišuje od IQ (ktoré zahŕňa študijné výsledky) aj od emocionálnej inteligencie (týkajúcej sa oblasti myslenia dôležitého pre medziľudské vzťahy). Tento druh inteligencie si vyžaduje človeka schopného myslieť trojakým spôsobom: tvorivo, prakticky a analyticky. Úspešne inteligentní ľudia - majitelia úspešnej inteligencie - dosahujú výsledky premyslene: vedia, ako čo najviac vyťažiť z toho, v čom sú dobrí, a dokážu nájsť spôsob, ako sa porátať s hranicami svojich možností. Motivovaní, schopní ovládať sa, vytrvalí a samostatní - to sú ľudia, ktorí vedia, ako napredovať. A čo je najzaujímavejšie, úspešná inteligencia sa podľa Sternberga dá merať a možno ju aj rozvíjať.
„Úspešne inteligentní ľudia si uvedomujú, že nikto nie je dobrý vo všetkom. Einstein nebol. Lincoln nebol. Ani Leonardo a Galileo neboli. Myšlienka, že existuje všeobecný inteligenčný faktor a možno ho merať IQ a jemu podobnými testmi je mýtus, ktorý pretrváva len preto, že rozsah schopností, ktoré dokážu merať, je úzky. Ak zväčšíme rozsah merateľných schopností, všeobecný IQ faktor prestane zohrávať akúkoľvek úlohu.

 Úspešná inteligencia je druh inteligencie, ktorý používame na dosiahnutie dôležitých cieľov. Úspešní - či už podľa vlastných kritérií, alebo kritérií okolia - sú tí, ktorí dokázali získať, rozvinúť a využiť celú škálu intelektových schopností namiesto toho, aby sa spoľahli len na statickú, „inertnú“ inteligenciu, tak vysoko vyzdvihovanú v školstve. Úspešní ľudia môžu aj nemusia uspieť pri konvenčných inteligenčných testoch, majú však spoločné niečo, čo je oveľa dôležitejšie než vysoký počet bodov. Poznajú svoje silné stránky a poznajú svoje nedostatky. Stavajú na silných stránkach; tými kompenzujú a korigujú svoje nedostatky. A o to ide."
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,0 / 5

2 hodnotenia

1
0
1
0
0
Čítaj viac

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka