Harriet Beecher Stowe: Chalúpka strýčka Toma. Ikar, 2023.
Jony Ive - Leander Kahney, Blue Vision, 2014

21,15 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Jony Ive - Leander Kahney, Blue Vision, 2014
Jony Ive - Leander Kahney, Blue Vision, 2014

Jony Ive

Génius stojící za nejlepšími produkty Apple

Jony Ive je světoznámou ikonou moderního designu a jednou z klíčových osobností společnosti Apple. Během své kariéry, kdy se stal pravou rukou zesnulého Steva Jobse, se jako... Čítať viac

Vydavateľstvo
Blue Vision, 2014
292 strán
4 hodiny čítania

Jony Ive je světoznámou ikonou moderního designu a jednou z klíčových osobností společnosti Apple. Během své kariéry, kdy se stal pravou rukou zesnulého Steva Jobse, se jako šéfdesigner osobně účastnil návrhu prakticky všech klíčových produktů... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Čeština

21,15 €

Posielame do týždňa
Kniha je dostupná v jednej knižnici. Pozrieť dostupnosť v knižniciach
Ďalšie knižné vydania (3)
Jony Ive - Leander Kahney, Penguin Books, 2014
Brožovaná väzba
Angličtina, 2014
Na sklade

12,50 €


Jony Ive – Geniálny dizajnér z Apple - Leander Kahney, Ikar, 2014
Pevná väzba
Slovenčina, 2014
Vypredané

Jony Ive - Leander Kahney, Portfolio Trade, 2013
Brožovaná väzba
Angličtina, 2013
Vypredané

Ďalšie knižné vydania

Naši škriatkovia odporúčajú

Atramentovočierne srdce - Robert Galbraith, J.K. Rowling, Lindeni, 2023
Jony Ive - Leander Kahney, Blue Vision, 2014
21,15 €

Viac o knihe

Jony Ive je světoznámou ikonou moderního designu a jednou z klíčových osobností společnosti Apple. Během své kariéry, kdy se stal pravou rukou zesnulého Steva Jobse, se jako šéfdesigner osobně účastnil návrhu prakticky všech klíčových produktů, které vynesly Apple až na samotný vrchol. Zde je jeho příběh.

Fenoménu Apple se publicista Leander Kahney věnuje přes deset let. Napsal tři knížky, včetně Cult of Mac. V knize Jony Ive – génius stojící za nejlepšími produkty Apple se zaměřil na viceprezidenta Apple pro průmyslový design a blízkého přítele Steva Jobse, vývojáře, který sehrál klíčovou roli při vzniku úspěšných produktů Apple posledních let. MacBook, iPad, iPhone a další – jejich jednoduchý a uživatelsky přívětivý design pochází právě z jeho hlavy.

Tichý a uzavřený génius, který pracuje 70 hodin týdně Říká se, že jestliže byl Steve Jobs tělem Apple, je Jony Ive jeho duší. Na veřejnosti tichý a nenápadný muž patří k nejoriginálnějším průmyslovým designérům současnosti. Kancelář, kde tráví 70 hodin týdně, je obestřena tajemstvím, přístup dovnitř má jen pár vyvolených. Skrývat přitom není co – stůl, lampa, židle. Víc Ive k práci nepotřebuje.

Iveho cesta mezi špičky průmyslového designu začala na počátku devadesátých let. Krátce poté, v roce 1999, pak byl v žebříčku MIT Technology Review TR100 zařazen mezi 100 nejvýznamnějších inovátorů na světě do 35 let, v roce 2008 jej Daily Telegraph označila za nejvlivnějšího Brita ve Spojených státech a roku 2012 jej britská královna pasovala na rytíře. Naučte se vidět věci jako Ive Jony Ive patří k nejinspirativnějším osobnostem současnosti. Čtenářům jej představuje biografie Leandera Kahneye.
Navrhnout nový Mac vás sice nenaučí, vidět věci jinak ale ano.
Čítať viac
Počet strán
292
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
143×215 mm
Hmotnosť
389 g
ISBN
9788087672129
Rok vydania
2014
Naše katalógové číslo
175155
Jazyk
čeština
Vydavateľstvo
Blue Vision
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Jony Ive - Leander Kahney, Blue Vision, 2014
Steve Jobs - Walter Isaacson, Eastone Books, 2011
46,14 €

Hodnotenia

4,5 / 5

11 hodnotení

6
4
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Názor čitateľa

Zaujímavý príbeh o chlapcovi zanietenom pre dizajn, ktorý sa vypracoval na ikonu vo svojom odbore. Keď jeho rovesníci žúrovali v baroch, on sa hral doma s penovými modelmi rôzneho spotrebného tovaru. Už počas štúdia sa stal známy pre svoje dizajnové výtvory, ktoré neraz oslovili aj najvychytenejšie dizajnové štúdiá. Po škole si s kamošom spravili výlet do Silicon Valley, kde sa v tom čase prebúdzalo k životu nové odvetvie výpočtovej techniky, ktoré o pár rokov zásadným spôsobom zmenilo životy nás všetkých. Na tomto mieste sa zrodila firma, ktorú dnes pozná celý svet a ktorej výrobky patria medzi svetovú špičku. Tou firmou je Apple a otcom dizajnu hádam najznámejších zariadení, ako napríklad telefónu, ktorý nesie názov iPhone, je samotný Jony Ive.

Príbeh je zaujímavým rozprávaním o živote neobyčajného človeka. Knižku by som odporučil všetkým fanúšikom firmy Apple, ale aj tým, ktorí sa zaujímajú o svet technológií, nakoľko práve firma Apple sa o ich rozmach postarala zásadnou mierou. Príbeh je tiež príjemným doplnením knihy Steve Jobs, ktorá vyšla po smrti zakladateľa firmy Apple.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

Juraj
Overený zákazník
12.2.2016
Názor čitateľa
Táto biografia neopisuje iba cestu nadaného grafika, pôvodom z Veľkej Británie, no zachytáva aj firemnú kúltúru jednej z najväších technologických spoloností, Apple. Opisuje stretnutia a proces vzniku všetkých revolučných produktov od firmy Apple, ktoré zmenili pohľad ľudí na technológie a v neposlednom rade nás ovplyvňujú doteraz. A za väšinou týchto produktov je kus práce práve tohto dizajnéra, ktorého talent, zmysel pre detail a schopnosti dostali až priamo k centru technologického sveta, do Sillicon Valley v San Franciscu. Pohodové čítanie, ktoré odporúčam pre všetkých fanúšikov Apple a technológií. Čítať viac
Martin Spišiak
Overený zákazník
22.4.2014
Slovenský preklad
Pripravuje sa aj slovenský preklad ??? Čítať viac

Kúpte spolu
Jony Ive - Leander Kahney, Blue Vision, 2014
Steve Jobs - Walter Isaacson, Eastone Books, 2011
46,14 €

„Cesty vedú ďalej, ďalej, pod mračná, cez zrázne žľaby a po púti dlhej, smelej, domov zrazu mocne vábi.“

Hobit - J.R.R. Tolkien, 2012
Hobit
J.R.R. Tolkien