Knihy
E-knihy

Ochrana osobnosti a náhrada nemajetkovej ujmy

IURIS LIBRI, 2013
Vydavateľstvo
IURIS LIBRI, 2013

Judikatúra slúži súdom ako najcennejší inšpiratívny zdroj pre ich rozhodovanie. V oblasti ochrany osobnostných práv, predovšetkým pri priznávaní nemajetkovej ujmy v peniazoch za zásahy do týchto práv, význam judikatúry neustále narastá. V knižnej...

Čítaj viac

23,00 €

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Judikatúra slúži súdom ako najcennejší inšpiratívny zdroj pre ich rozhodovanie. V oblasti ochrany osobnostných práv, predovšetkým pri priznávaní nemajetkovej ujmy v peniazoch za zásahy do týchto práv, význam judikatúry neustále narastá.

V knižnej novinke Ochrana osobnosti a náhrada nemajetkovej ujmy sa jej zostavitelia snažili poskytnúť právnickej verejnosti, avšak aj laickej verejnosti, a to najmä študentom, novinárom či osobám verejne činným, základný prehľad o judikatúre vo veciach ochrany osobnosti a náhrady nemajetkovej ujmy v peniazoch.

V publikácii sú spracované zaujímavé súdne rozhodnutia týkajúce sa predpokladov vzniku práva na ochranu osobnosti, prostriedkov ochrany osobnostných práv, veľkú časť zostavitelia publikácie venovali rozhodnutiam zaoberajúcim sa náhrade nemajetkovej ujmy v peniazoch, ako aj konfliktu práva na slobodu prejavu s právom na ochranu súkromia a s inými právami. Čitateľ tu môže nájsť definície pojmov kritika, vec verejná, sloboda prejavu, právo na česť, aktuálne rozhodnutia týkajúce sa klamlivých informácií v bulvárnej tlači či zverejňovania difamačných názorov vrátane niektorých kontroverznejších rozhodnutí, ktoré v poslednom období na Slovensku rozbúrili hladinu verejnej mienky. Veríme, že publikácia obohatí vašu právnickú knižnicu a bude cenny´m zdrojom právnych názorov.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Ochrana osobnosti a náhrada nemajetkovej ujmy - Edmund Horváth, Lucia Budinská
Antidiskriminační zákon -
48,94 €
Ušetríte 0,85 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
416
Hmotnosť
480 g
Rok vydania
2013
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
IURIS LIBRI
Rozmer
148×210 mm
ISBN
9788089635023
Naše katalógové číslo
148594

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

2 hodnotenia

2
0
0
0
0

Palko
25.4.2013
Toto tu chýbalo!
Už ju mám aj ja, môžem len odporúčať. Na slovenskom trhu odbornej právnickej literatúry je to dielo, s ktorým by sa mal oboznámiť každý, kto verejne pôsobí. Aj keď ide o súdne rozhodnutia, dobre sa to číta a zaujme to.
Čítaj viac
Róbert Janák
17.4.2013
výborná knižka
Naozaj zaujímavá knižka, odporúčam. Precízne spracovaná a užitočná.
Čítaj viac

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
Ochrana osobnosti a náhrada nemajetkovej ujmy - Edmund Horváth, Lucia Budinská
Antidiskriminační zákon -
48,94 €
Ušetríte 0,85 €

„Originálny spisovateľ nie je ten, čo nikoho nenapodobňuje, ale ten, ktorého nemôže nikto napodobniť.“

François-rené De Chateaubriand