Knihy
E-knihy

Kontrola v obecnej samospráve

Eurokódex, 2013
Vydavateľstvo
Eurokódex, 2013

Neoddeliteľnou súčasťou každej ľudskej činnosti v spoločnosti je kontrola. Kontrola predstavuje systém spätnej väzby, ktorý dáva jednoznačnú odpoveď na otázku, či skutočný stav korešponduje stavu predpokladanému a žiadanému. Vo verejnej správe navyše..

Čítaj viac

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Neoddeliteľnou súčasťou každej ľudskej činnosti v spoločnosti je kontrola. Kontrola predstavuje systém spätnej väzby, ktorý dáva jednoznačnú odpoveď na otázku, či skutočný stav korešponduje stavu predpokladanému a žiadanému.
Vo verejnej správe navyše inštitút kontroly nadobúda osobitný význam, ktorý sa prejavuje vo viacerých smeroch. Dôležitosť kontroly vo verejnej správe sa prejavuje najmä v legislatívnej regulácii jej uskutočňovania, t. j. v zákonnej procesnoprávnej úprave výkonu kontroly a rovnako v jej inštitucionalizácii, t. j. vo formálnom konštituovaní kontrolných orgánov v jednotlivých odvetviach a na jednotlivých úrovniach a stupňoch verejnej správy. Predložená práca rozoberá súčasnú hmotnoprávnu a procesnoprávnu úpravu vzťahujúcu sa ku kontrolnému systému obecnej samosprávy, zohľadňuje dostupnú literatúru venovanú kontrole obcí a obsahuje návrhy de lege ferenda na zlepšenie právneho stavu a odstránenie interpretačných nejasností aplikačnej praxe.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Kontrola v obecnej samospráve - Jozef Tekeli, Marian Hoffmann
Obecní samospráva - Roman Kočí
31,06 €
Ušetríte 0,69 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
280
Hmotnosť
373 g
Rok vydania
2013
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Eurokódex
Rozmer
148×210 mm
ISBN
9788089447978
Naše katalógové číslo
146164

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,0 / 5

2 hodnotenia

1
0
1
0
0

Mária Lányiová
23.9.2013
Názor čitateľa
Určite takýto titulok pomôže mnohým pracovníkom samospráv v ich riadiacej činnosti, a je veľmi príjemné skonštatovať skutočnosť, že doposiaľ publikácia s takouto špeciálnou tematikou v oblasti kontrolnej činnosti ešte nebola vydaná. Práve tu treba vyzdvihnúť jedinečnosť mladých právnikov pp Tekeliho a Hoffmana, ktorí túto publikáciu napísali a obsahovo zvládli bravúrne. Veľká vďaka autorom za takéto dielo.
Čítaj viac

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
Kontrola v obecnej samospráve - Jozef Tekeli, Marian Hoffmann
Obecní samospráva - Roman Kočí
31,06 €
Ušetríte 0,69 €

„Prevratné myšlienky ku mne vždy prišli v knihách.“

Bell Hooks