Spoznajte jedinečné príbehy silných žien vystupujúcich v Biblii a ich odkazy pre súčasný svet. Aj vďaka nim lepšie pochopíte, čo znamená byť ženou viery...

Čítať viac

Ďalšie formáty

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Spoznajte jedinečné príbehy silných žien vystupujúcich v Biblii a ich odkazy pre súčasný svet. Aj vďaka nim lepšie pochopíte, čo znamená byť ženou viery.

Ľudia, ktorí nepoznajú Sväté písmo, si často myslia, že ženy v ňom hrajú iba vedľajšiu rolu. V skutočnosti však boli ústrednými postavami mnohých biblických príbehov. Židovský národ zachránila v kľúčovej chvíli práve odvaha kráľovnej Ester. V Biblii sa spomínajú bojovníčky ako Jáel, sudkyne ako Debóra, prorokyne ako Mirjam. Prvou svedkyňou Ježišovho vzkriesenia je Mária Magdaléna, prvá kresťanská šíriteľka evanjelia a správ, ktoré navždy zmenili svet. V knihe, ktorú držíte v rukách, Shannon Bream opisuje životy šestnástich žien nezvyčajným spôsobom – vo dvojiciach. Porovnávaním ich príbehov pomáha čitateľom nielen lepšie pochopiť význam jednotlivých životných osudov, ale aj ich vzájomnú súvislosť a posolstvo pre dnešný svet.

Spoznajte pastierky starobylého Izraela, ktoré pomáhali vychovávať budúcich vodcov Božieho národa, aj odvážne rané kresťanky. Sú to fascinujúce ženské postavy. Bojovali so zatrpknutosťou, zúfalstvom či pýchou, no našli svoje skutočné ja vo viere, v nádeji a láske. Tieto hrdinky viery nám ukážu cestu k múdrosti, aby každý z nás mohol objaviť vlastný duchovný smer. Inšpirujte sa Esterinou udatnosťou, Anniným presvedčením, Ráchabinou odvahou či Máriinou vierou. Každá z nich má čo povedať aj dnes.
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Na sklade, posielame ihneď
13,90 €

E-knihy a audioknihy

E-kniha
Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
PDF
EPUB
MOBI
9,90 €
Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The Women of the Bible Speak
Počet strán
223
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
1318939
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Motýľ

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

5,0 / 5

2 hodnotenia

2
0
0
0
0

Estera Nosáľová
1.1.2022
Ženy v Biblii
Keď som zbadala ten názov, vedela som, že tu knihu chcem. Poznám Bibliu, študujem ju a tak som bola zvedáva ako sú tieto ženy vystihnuté. Som veľmi spokojná, že niekto vidí aký veľký význam mali ženy v Biblii. Ďakujem. Estera. Čítať viac
knizny_blond
29.12.2021
Kniha pre každý večer
Bežne by som útlejšiu knihu prečítala za jeden večer, max. dva. Keď som však prečítala prvý príbeh z tejto knihy, čítanie som si cielene rozdelila na niekoľko dní. Prečo?
?
Každý príbeh ponúka iný pohľad na samotnú Bibliu. Autorka podrobnejšie vysvetľuje príbehy žien v Biblii (známe i menej známe) s cieľom pretvoriť ich význam do dnešného života. Nenútene podnecuje aj čitateľa.
?
Kniha obsahuje 16 príbehov žien. Každý príbeh je o inej žene, pričom príbehy sú predkladané po dvojiciach. Buď sa tieto dve ženy poznali, alebo mali niečo spoločné (najčastejšie cieľ). Oceňujem, že 2 ženy v knihe “stoja pri sebe”. Vďaka tomu som ich mohla porovnávať a hodnotiť navzájom. Bez tejto knihy by ma to ani len nenapadlo. Po každej kapitoly (dvojici pribehov) nasledujú “kontrolné” otázky pre čitateľa.
?
Ženy v Biblii je kniha o vtedajších ženách, ktoré by mali byť inšpiráciou aj pre nás, dnešné ženy. Častokrát boli vo svojom živote pokúšané. Ale kto nie je? Vyznačovali sa najmä svojou odvahou, ale aj inými vlastnosťami, z ktorých by sme si mali brat príklad.
?
Príbehy som si dávkovala postupne každý deň a tým som ich viac precítila. Dozvedela som sa množstvo nových informácií. A kniha ma prinútila myslieť a zamýšľať sa…
Čítať viac

Čítať viac
Čítať viac

„Klamali ťa. Diabol nie je kniežaťom hmoty, diabol je arogancia ducha, viera bez úsmevu, pravda, ktorú nikdy neprepadnú pochybnosti. “

Meno ruže - Umberto Eco
Meno ruže
Umberto Eco