Boxer - Reinhard Kleist, BRAK, 2022

18,50 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Boxer

Skutočný príbeh Hertzka Hafta

Reinhard Kleist prerozprával neuveriteľný, no pravdivý príbeh židovského boxera Hertzka Hafta. Dozorcovia v koncentračnom tábore donútili mladíka päsťami bojovať doslova o... Čítať viac

Vydavateľstvo
BRAK, 2022
Počet strán
200

Reinhard Kleist prerozprával neuveriteľný, no pravdivý príbeh židovského boxera Hertzka Hafta. Dozorcovia v koncentračnom tábore donútili mladíka päsťami bojovať doslova o život. Spoluväzni medzi sebou zápasili v neľudských podmienkach lágrov pre.... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

18,50 €

U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 3 – 4 dní

Dostupné v 18 knižniciach. Požičať v knižnici

Z kolekcie: Šesť svetových komiksov

Zobraziť viac kolekcií

Z kolekcie: Dizajn a umenie

Zobraziť menej kolekcií

Naši škriatkovia odporúčajú

Chlapci z Biloxi - John Grisham, Ikar, 2024
Boxer - Reinhard Kleist, BRAK, 2022
18,50 €

Publikáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Viac o knihe

Reinhard Kleist prerozprával neuveriteľný, no pravdivý príbeh židovského boxera Hertzka Hafta. Dozorcovia v koncentračnom tábore donútili mladíka päsťami bojovať doslova o život. Spoluväzni medzi sebou zápasili v neľudských podmienkach lágrov pre pobavenie esesákov. Hertzko sa napokon po mnohých útrapách a pochode smrti dočkal konca vojny. V USA neskôr krátko pôsobil ako profesionálny pästiar. Nechcel iba vyhrávať v ringu, ale nájsť svoju lásku, ktorú stratil ešte v rodnom Poľsku a nikdy ju neprestal milovať. Kleist vytvoril knihu, ktorá suverénne dokazuje, že komiks dokáže byť provotriednym umeleckým dielom.
Čítať viac
Originálny názov
Der Boxer
Počet strán
200
Väzba
pevná väzba
Rozmer
170×240 mm
Hmotnosť
617 g
ISBN
9788089921454
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1467851
Štýl
vojnový
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Nemecko
Vydavateľstvo
BRAK
Ostatné
s podporou FPU
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

8 hodnotení

5
3
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

jakubegly
Neoverený nákup
28.1.2023
komiks fajn, dobre sa čítal a mal som ho do hodiny celý prečítaný. príbeh zaujímavý ale aj tak mám jeden problém a to je kresba : Keďže je to celé čiernobiele pri niektorých pasážach som nevedel rozoznať o aké postavy sa jedná alebo čo sa deje. Ale inak spokojnosť, ak máte radi komiksy, tému druhé svetovej alebo box odporučam Čítať viac
25.9.2022
Mnohé životné príbehy tých, ktorí na vlastnej koži zažili jedno z najhrôzostrašnejších období v dejinách ľudstva zostali nevypovedané. Príbeh boxera Hertzka Haftu, ktorý v koncentračných táboroch pôsobil ako bábka v rukách dozorcov, však nebol medzi nimi. Na mnohé roky však život tohto muža upadol do zabudnutia. Preživší, vrátane Haftu boli traumatizovaní a nedokázali o utrpení hovoriť. Postupne však historiografia holokaustu a tiež športová žurnalistika priniesla na svetlo sveta túto dôležitú tému. Tému nútených boxerských zápasov v koncentračných táboroch, ktoré prežil naozaj len málokto.

Mladý šesťnásťročný Hertzko Hafta sa ocitol v koncentračnom tábore. Počas jeho pobytu si jeden z dôstojníkov SS všimol jeho silu a prinútil ho zúčastňovať sa na boxerských zápasoch na život a na smrť. V koncentrákoch boli zadržiavaní a ponižovaní viacerí boxeri z celej Európy a ich úlohou bolo zabávať väzniteľov pästnými súbojmi. Aj napriek neľudskému zaobchádzaniu a nehumánnym podmienkam sa Hertzkovi napokon podarilo utiecť a emigrovať do Ameriky. Tam pôsobil ako profesionálny boxer, no spomienky na minulosť ostali po dlhé roky skryté. Až do momentu, kedy sa Hertzko rozhodol rozpovedať tento príbeh svojmu synovi.

Grafické zobrazenie tak desivej a traumatizujúcej životnej etapy človeka sa Reinhardovi Kleistovi podarilo naozaj majstrovsky. V čiernobielych obrazoch dokonalo zachytáva výrazy tvárí jednotlivých postáv, až z toho v niektorých momentoch doslova mrazí. V závere knihy sa nachádza aj zhrnutie Haftovho príbehu, ktorý výborne dopĺňa ilustrovanú časť knihy. Okrem iného v nej nájdeme aj ďalšie životné príbehy boxerov, ktoré vďaka tejto knihe nezostali zabudnuté. Aj napriek tomu, že Boxer je jednou z kníh, neľahkou na čítanie a hlboko vás emocionálne zasiahne, je to umelecké dielo hodné pozornosti každého čitateľa.
Čítať viac
Beáta Kiselová Bileková
Neoverený nákup
2.8.2022
Skvelé silné dielo
Tento grafický román vznikol podľa knihy Raz všetko rozpoviem, ktorú napísal syn židovského boxera Hertzka Hafta, ktorý je hrdinom Boxera. Hertzko, aby zachránil svojho brata a tým pádom i rodinu, sa dostal do koncentračného tábora, kde sa zúčastňoval boxerských zápasov pre pobavenie esesákov. Neostávalo mu nič iné, keď sa chcel pokúsiť prežiť, čo sa mu po mnohých útrapách nakoniec aj podarilo. V rodnom Poľsku mal svoju prvú veľkú lásku, ktorú chcel nájsť a cesta k nej viedla tŕnistá cez Nemecko až do USA, pričom sa ,,živil" boxom. Podarilo sa mu nájsť svoju lásku a preniesť sa cez mučivé roky?
Tento silný skutočný príbeh vykresľuje osudy jedného boxeristu a jeho blízkych spomienkami jeho syna, v ktorého pamäti utkvel ako nie príliš dobrý človek. Až keď sa dozvedel o jeho osude, dokázal sa na otca pozrieť inými očami. Druhá svetová vojna zmenila množstvo preživších, ktorí stratili všetku vieru a keď chceli prežiť, museli bojovať z posledných síl. Emotívna bola aj romantická linka a hlavne záver knihy bol bolestivý. Autor krátkym textom vystihol aj psychológiu postáv a celkový dojem výborne dotvára čierno-biela grafika. Na konci knihy sú postrehy novinára Martina Kraußa, ktoré čitateľovi pomôžu ešte viac si rozšíriť obzory. Ani som si nemyslela, že táto kniha bude až taká dobrá, ale vo mne vyvolala i zanechala množstvo pocitov a ešte dlho ju budem mať v hlave. Za mňa jedno veľké ÁNO.
Čítať viac

„Smútim za ňou nekomplikovane a absolútne. To je moje šťastie aj moja smola. Už zakrátko sa mi v hlave vynorili slová: Chýba mi v každom čine i v každej nečinnosti. “

Roviny života - Julian Barnes, 2014
Roviny života
Julian Barnes