Prečítate na zariadeniach:

  • Pocketbook
  • Kindle
  • Smartfón či tablet s príslušnou aplikáciou
  • Počítač s príslušnou aplikáciou

Nie je možné meniť veľkosť písma, formát je preto vhodný skôr pre väčšie obrazovky.

Viac informácií v našich návodoch

Prečítate na zariadeniach:

  • Pocketbook
  • Kindle
  • Smartfón či tablet s príslušnou aplikáciou
  • Počítač s príslušnou aplikáciou

Viac informácií v našich návodoch

Prečítate na:

Neprečítate na:

Ako čítať e-knihy zabezpečené cez Adobe DRM?

Knihy nie sú na jedenie

Nádherne ilustrovaná oslava fantázie a lásky ku knihám. Capko Leopold má nadovšetko rád čítanie kníh a svoje kníhkupectvo. Sú v ňom dlhokánske police, pohodlné kreslá a množstvo... Čítať viac

Vek
3+
Vydavateľstvo
Stonožka, 2022
48 strán
53 minút čítania
Vychádzame z priemerného údaju o rýchlosti čítania 230 slov za minútu, od knihy ku knihe a čitateľa ku čitateľovi sa to však môže líšiť.

Nádherne ilustrovaná oslava fantázie a lásky ku knihám. Capko Leopold má nadovšetko rád čítanie kníh a svoje kníhkupectvo. Sú v ňom dlhokánske police, pohodlné kreslá a množstvo úžasných príbehov. S radosťou vyberá knihy pre... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
Cena: 4,90 €
Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď
Táto kniha sa môže na cestu ku vám vybrať prakticky okamžite! Ak si ju objednáte do 13:00 v pracovný deň, odošleme vám ju ešte dnes, inak najneskôr nasledujúci pracovný deň.

Dostupné v jednej knižnici. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

V štýle Agathy Christie. Od autora knihy Prežila len jediná. Kniha Pomsta až do smrti. Riley Sager. Vydavateľstvo DOT., 2026. Zistiť viac

Nádherne ilustrovaná oslava fantázie a lásky ku knihám

Capko Leopold má nadovšetko rád čítanie kníh a svoje kníhkupectvo. Sú v ňom dlhokánske police, pohodlné kreslá a množstvo úžasných príbehov. S radosťou vyberá knihy pre zákazníkov: knihu o vtákoch pre pani v klobúku s perím či dobrodružné príbehy pre dievča v gumených čižmách. Keď jedného dňa vojde do obchodu iná koza, Leopold jej nadšene ponúkne zaujímavý príbeh. No tento zákazník dáva prednosť jedeniu kníh pred ich čítaním. Podarí sa Leopoldovi nájsť knihu, ktorá nasýti jeho predstavivosť, skôr než nasýti jeho brucho?

Naše katalógové číslo
1457635
Originálny názov
Books Aren’t for Eating
Počet strán
48
Väzba
pevná väzba
Rozmer
280×245 mm
Hmotnosť
396 g
ISBN
9788055183299
Rok vydania
2022
Vekové odporúčanie
3+
Ilustrácie
Vydanie
1
Štýl
dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty, zahraničný
Vydavateľstvo
Stonožka
Pre koho
pre deti
Ostatné
Krajina čitateľov
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu alebo škodlivý obsah

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,2 / 5
3
0
2
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Overený zákazník
27.10.2024
Knižočka je síce určená deťom od 3 rokov, ale zaujme podľa mňa skôr deti, ktoré už vedia čítať. Moju malú čitateľku dej veľmi nebavil. Od knižky odbiehala a ani obrázky pre ňu neboli pútavé.
reagovať
Overený zákazník
26.9.2024
Krásna kniha, pekne a poučne napísaná. Je prekrasne ilustrovaná. Vrelo odporúčam, dcéra je druháčka a prečítala ju za chvíľu chcela vedieť ako skončí.
reagovať
Overený zákazník
30.8.2022
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Hlavný hrdina, capko Leopold, je vášnivý knihomoľ. Vlastník starého kníhkupectva ,,Knihy u Leopolda“, ktorý každému vyberie knihu na mieru. A to ho hreje pri srdci. To a tie svetre s kozím vzorom, ktoré zbiera. A ešte šálka kávy. Horúca, ako inak.

Jedného dňa, keď sa vo dverách objaví iný capko, lebo väčšinu zákazníkov tvoria ľudia, žiari náš hlavný hrdina šťastím. Konečne niekto z jeho druhu. A má záujem o dobrú knihu. Nelení, beží do špeciálneho oddelenia kníhkupectva a podáva mu jednu, úžasnú knihu. O čo väčšie prekvapenie ho však čaká, keď namiesto čítania, začne tento zákazník knihu jesť.

A hoci sa Leopold snaží ako vie, aby vysvetlil capkovi, na čo knihy slúžia, skoro všetky, ktoré mu podá, putujú priamo do úst, ako keby sa nechumelilo. Leopold je z toho smutný, ani večera mu nechutí. Posťažuje sa manželke, a ako to už býva zvykom, tá mu vnukne riešenie. Keď sa na druhý deň, opäť zjaví vo dverách kníhkupectva capko, náš Leopold je už pripravený. Podá mu knihu, ktorú by ani on nedokázal zjesť, nakoľko je tak výnimočná. Heuréka! Capko nielenže túto knihu nezje, on ju celú prečíta. A nielen to, strávi v kníhkupectve čítaním celý deň.

Slovami autorky: ,,Niektoré knihy sú jednoducho pridobré na to, aby ste ich len tak zhltli.“
reagovať

Sme zrodení zo zeme, s láskou ju obrábame a ona nám na oplátku dáva všetko, čo potrebujeme. Keď zomrieme, vrátime sa do nej. Vlastne jej patríme.
Kniha: Brieždenie v Dženíne (Susan Abulhawová), 2013
Brieždenie v Dženíne
  • Susan Abulhawová