Motýliky - Medzi štyrmi očami
E-kniha

Nickova a Charlieho láska nebola nikdy silnejšia, no vzťahy sú aj o inom, než o motýlikoch v bruchu. Nick si všimol, že Charlieho trápi obrovský problém. Veľa neje a neustále ho... Čítať viac

4,6 54 hodnotení
4. diel série
Motýliky
Vydavateľstvo
CooBoo SK
Počet strán
384

Nickova a Charlieho láska nebola nikdy silnejšia, no vzťahy sú aj o inom, než o motýlikoch v bruchu. Nick si všimol, že Charlieho trápi obrovský problém. Veľa neje a neustále ho ovláda úzkosť. Nick je však odhodlaný spraviť všetko ... Čítať viac

  • PDF
  • Slovenčina

13,30 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
Srdcerváči 4 - Alice Oseman, CooBoo SK, 2021
PDF
Čeština, 2021
Ihneď na stiahnutie

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Nickova a Charlieho láska nebola nikdy silnejšia, no vzťahy sú aj o inom, než o motýlikoch v bruchu. Nick si všimol, že Charlieho trápi obrovský problém. Veľa neje a neustále ho ovláda úzkosť. Nick je však odhodlaný spraviť všetko pre to, aby sa Charlie cítil lepšie. Ustoja najväčšiu skúšku svojich mladých životov?
Čítať viac

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

54 hodnotení

43
7
0
1
3

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

Lukáš Ballay
Neoverený nákup
19.3.2024
Srdcerváči 4
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
kniha je perfektná ľahko sa číta a má nádherné ilustrácie. najviac sa mi páčil presný opis postáv a a okolitého sveta. Určite si odporúčam kúpiť ďalšie knihu Srdcerváči 5 ktorá na ňu nadväzuje. V knihe číslo 4 sa dozviete veľa o pokračovaní vzťahu Nicka a Charlieho. A taktiež sa dozviete aj to že Charlie ma poruchu príjmu potravy a ako sa ju rozhodne liečiť Čítať viac
17.7.2023
Motýliky sú komiksom, po ktorom siahnem vždy, keď mám chuť na niečo extrémne milé, pri čom sa budem usmievať ako idiot. A zakaždým to zaručene dostanem. Ani si neviete predstaviť, aké veľké bolo moje prekvapenie, keď som si pri štvrtom dieli takmer vyplakala oči. Táto kniha tne priamo do živého.

Príbeh už totiž nie je len o vzťahu medzi Nickom a Charliem. Hoci aj v predošlých dieloch riešia postavy závažné otázky, ako napríklad prijatie vlastnej sexuality, coming out, šikana, výber vysokej školy, priateľstvá, či komplikované vzťahy s rodičmi, v tomto dieli sa autorka zamerala najmä na poruchy príjmu potravy a s tým spojené psychické problémy. Ako sa cíti človek, ktorý si niečím takým prechádza, ako ho vníma okolie a ako mu môžu pomôcť jeho najbližší. Tento príbeh je o tom, že ani láska nie je univerzálnym riešením na všetky problémy. No tiež o tom, ako nám ľudia, ktorí nás milujú, môžu dodať silu potrebnú na ich prekonanie.

Milujem tento príbeh. Milujem Nicka a Charlieho, pretože mi ukazujú celú paletu svojich pocitov a tiež približujú fázy, ktorými si prechádza väčšina ľudí v romantických vzťahoch. A ja to s nimi vždy prežívam celé od začiatku do konca. A ešte dlho po prečítaní. Motýliky sú komiksová séria, ktorú budem navždy zo srdca odporúčať každému. Je to proste láska.
Čítať viac
16.6.2023
Po výbornom treťom dieli, v ktorom sa začali črtať aj vážnejšie problémy nám Alice pripravila ďalší, opäť lepší než ten predchádzajúci, grafický román v sérii Motýliky.

Charlie a Nick majú za sebou svoj coming out a viac-menej sa prestali zaoberať tým, kto si o nich, čo myslí. Po niekoľkých mesiacoch chodenia sa Charlie pripravuje, aby Nickovi po prvýkrát povedal, že ho ľúbi. Bohužiaľ, pre Charlieho, ktorý nad všetkým príliš premýšľa, to predstavuje veľký problém a je preňho čoraz náročnejšie sa vyrovnávať so svojou úzkosťou. Nick si všimol Charlieho problémy s jedením a po ničom netúži viac, než mu pomôcť. Uvedomuje si však, že pomoc, akú Charlie potrebuje mu nie je schopný poskytnúť, a preto sa snaží aspoň stáť vždy po jeho boku.

Po "ľahších" prvých troch dieloch sa pravdepodobne dostávame k vyvrcholeniu Charlieho psychických problémov. Alice naozaj vie, ako citlivo spracovať neuveriteľne ťažké témy a pri mnohých scénach som mala doslova zimomriavky. Jej knihy, aj tie mimo série Motýliky, majú vždy hlbší presah, ale zároveň všetko podáva veľmi jemne a dostupne. Veľmi by som si želala čítať všetky jej knihy v dospievajúcom veku a vedela by som si predstaviť, keby sú jej knihy zaradené aj ako povinné čítanie. Nielenže by to mohlo mnohým deťom a mladým dospelým pomôcť, ale zároveň by sa ku všetkým dostala toľko potrebná osveta tolerancie.

Motýliky 4 sú opäť dokonalé a vždy, keď dočítam ďalší diel, mám chuť ho začať opäť odznova. Myslím, že do premiéry druhej série seriálu ich stihnem "prelistovať" znova všetky a nejeden raz pozrieť aj prvú sériu, ktorú si pustím vždy, keď sa chcem ocitnúť v úžasnej, optimistickej, tolerantnej a bezpečnej bubline. Tento rok Alice potvrdila, že séria dostane ešte ďalšie dva diely, čo ma neuveriteľne potešilo. Milujem Charlieho a Nicka a veľmi im to obom prajem. Kľudne by som o nich čítala aj desiatky kníh o ich bežnom živote.
Čítať viac
35
Sexkomiks - Philippe Brenot, 2017
Práve čítam
Sexkomiks

Som knihomoľka, ktorá číta súčasne aj 5 kníh. Ako prvú knihu som prečítala Pána prsteňov a odvtedy milujem fantasy a čítam, čítam a čítam. Najviac milujem fantasy a non-fiction, ale čítam všetky žánre. Rôzne prečítam 120-160 kníh. Tak ako to ja hovorím, každá kniha má svojho čitateľa len si ho musí nájsť, preto píšem odporúčania, nie recenzie. Viac z môjho sveta nájdeš na Instagrame @denny_medziriadkami @_dennyto

Denisa Tomíková
Overený zákazník
22.5.2023
Odporúčam celú sériu Motýliky
Príbeh Nicka a Charlieho pokračuje. Táto časť naplno otvorila tému duševných chorôb a tým sa podľa mňa stala zaujímavou aj pre ďalších čitateľov. Pre mňa osobne bolo ťažké predstaviť si, ako sa človek cíti a čo prežíva, keď má poruchu príjmu potravy a poškodzuje sa. Čítaním a štúdiom sa to zlepšilo, ale tento komiks veľmi citlivo opisuje situáciu z pohľadu chorého aj z pohľadu jeho okolia. Ukazuje aká je liečba a podpora dôležitá. Ukazuje aké je to z oboch strán náročné. Ukazuje, že požiadať k pomoc je v poriadku. Ukazuje, že postupne a malými krokmi sa dá ísť vpred. Čítať viac
Adra
Neoverený nákup
2.1.2023
Koľko roztomilosti a ťažkých tém sa dá skombinovať do pár kníh?
Koľko len chcete a Heartstopper je toho dôkazom, že to vôbec nemusí byť silené a prehnané.
Nebudem klamať, že aj mňa dostala začínajúca láska Nicka a Charlieho. Pri veľa scénach som sa usmievala a neskutočne si priala, aby im všetko vyšlo. Neskôr som napäto čakala, ako to všetko zoberie ich okolie, priatelia, spolužiaci, rodina, ale najsilnejšia bola pre mňa posledná kniha.
Tá totiž obsahovala všetko. Zamilované kjut scény, coming out, neporozumenie rodičov, psychické problémy.
Za mňa Hearstopper patrí do knižnice každého mladého človeka, pretože o týchto témach by sa malo rozprávať.
Čítať viac
Viktoria Beňačková
Neoverený nákup
26.6.2021
Zbožňujem túto sériu
tak ako všetky knihy od Alice Oseman, aj táto bola úplne úžasná
jej knihy sú výnimočné a najmä séria Heartstopper
odporúčam ale až po prvých troch dieloch
okrem toho sa práve točí aj rovnomenný seriál aj s ďalšími postavami z tohoto univerza tak sa už neviem dočkať.
Čítať viac

Vydavateľstvo CooBoo SK

Čítať viac

„Jeden válečník. Jedna mysl. Jedno poslání.“

Cestou vlka - David Gemmell, 2005
Cestou vlka
David Gemmell