Harry Styles: Zrodenie modernej hviezdy - Malcolm Croft, Ikar, 2023

16,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Harry Styles: Zrodenie modernej hviezdy

Neoficiálny a neautorizovaný životopis

Keď sa HARRY STYLES prvý raz zúčastnil konkurzu do súťaže X Factor v roku 2010, sníval len o tom, ako sa stane speváckou hviezdou. Odvtedy prerazil na popové hudobné priečky s... Čítať viac

Vydavateľstvo
Ikar, 2023
176 strán
2-3 hodiny čítania

Keď sa HARRY STYLES prvý raz zúčastnil konkurzu do súťaže X Factor v roku 2010, sníval len o tom, ako sa stane speváckou hviezdou. Odvtedy prerazil na popové hudobné priečky s One Direction, venoval sa sólovej hudobnej aj hereckej kariére... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

16,90 €

Na sklade 2 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 6 knižniciach. Požičať v knižnici

Z kolekcie: Knihy pre odradených čitateľov a čitateľky

Naši škriatkovia odporúčajú

Šikmý kostel: Třetí díl - Karin Lednická, Bílá vrána, 2024

Viac o knihe

Výnimočný príbeh o umelcovi, ktorý mení nielen hudobný svet.

Keď sa HARRY STYLES prvý raz zúčastnil konkurzu do súťaže X Factor v roku 2010, sníval len o tom, ako sa stane speváckou hviezdou. Odvtedy prerazil na popové hudobné priečky s One Direction, venoval sa sólovej hudobnej aj hereckej kariére. Nakoniec Harry získal medzinárodné uznanie a srdcia fanúšikov na celom svete.

Táto kniha priblíži fenomén jedinečného muža a detailne preskúma jeho život a kariéru. Od začiatkov drzého a neznámeho tínedžera na televíznej obrazovke až po sebavedomého a všestranne talentovaného umelca, ktorý sa stal idolom dvadsiateho prvého storočia. Tento príbeh je o oceňovanom hudobníkovi, držiteľovi ceny Grammy, uznávanom hercovi a o módnej ikone, ktorá udáva súčasné trendy. Harry neprestáva prekračovať hranice – na obálku VOGUE si oblečie dámske šaty, aktívne prispieva na charitu či LGBTQ+ komunitu – a aj tak si dokáže udržať čaro osobnosti či pozitívny prístup k životu podľa motta Správaj sa k ľuďom láskavo (TPWK = Treat People With Kindness).

V knihe sa nachádza bohatý obrazový materiál, ktorý čitateľom umožní nahliadnuť do zákulisia pozoruhodného života HARRYHO STYLESA.
Čítať viac
Počet strán
176
Väzba
pevná väzba
Rozmer
185×237 mm
Hmotnosť
665 g
ISBN
9788055185637
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
1831049
Vydanie
1
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Ikar
Ostatné
Krajina čitateľov
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

2 hodnotenia

1
1
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Jana
Neoverený nákup
20.10.2023
HARRY STYLES
KNIHA je veľmi dobre spracovaná, a fanúšikom tohto speváka, zobrazuje veľa informácii z jeho života súkromného a pracovného a plus je doplnená mnohými zaujímavými fotografiami. Čítať viac
Jana
Neoverený nákup
29.5.2023
harry styles
veľmi zaujímavá kniha, pre Všetkých priaznivcov tohto výnimočného umelca, s množstvom fotografií , ktoré mapujú jeho doterajší súkromný a hudobný život. Čítať viac
Michaela Zamari
Neoverený nákup
31.3.2023
Jeden z troch najznámejších nositeľov mena Harry, ak nie úplne najznámejší, ktorý sa môže pýšiť množstvom ďalších prvenstiev celosvetového formátu vám určite čosi hovorí, alebo ste si už minimálne raz pohmkávali pri jeho megahitoch, hoci ste možno nevedeli, o koho ide a že bol pôvodne členom skupiny One Direction. Harry Styles, hudobná aj módna ikona 21. storočia so srdcom na pravom mieste.

Priznám sa, keď som si prečítala, že ide o neoficiálny a neautorizovaný životopis, zvažovala som, či knihe dám šancu. Trochu ma to odrádzalo. Nakoniec som však mávla rukou, že veď všetky info v knihe budem brať s rezervou, tak sem s ňou. A neľutujem. Nepatrila som medzi šialené fanynky skupiny One Direction, v ktorej sa Harry preslávil vďaka účinkovaniu v súťaži X Factor, ale keď som pred pár rokmi objavila ich playlisty, srdce mi zaplesalo a ich chytľavé songy sa dostali aj do playlistov pesničiek, pri ktorých som písala vlastné knihy.

Túto knihu síce nepísal sám Harry, no oceňujem, že autor o ňom rozpráva naozaj ľudsky, pekne a opiera sa o výroky iných ľudí. Možno preto mi to občas prišlo ako predĺžený novinový článok, zároveň som sa ale dozvedela množstvo informácií a mám pocit, že tento inšpiratívny umelec mi je akosi bližší, dokonca som si ho obľúbila.

"Mám pocit, že keď ľudia hovoria o niekom, že je slávny, uberajú mu veľa z toho, čo tvorí podstatu jeho osobnosti. V takom prípade si toho človeka nepamätajú preto, že bol vtipný alebo milý, alebo obetavý, ale iba preto, že bol slávny. A potom, nech robí čokoľvek... ak to nie je rovnako slávne alebo ešte slávnejšie, považuje sa to za zlyhanie. Čo je škoda, pretože to nemusí byť vždy zlyhanie."

Harry dobyl svet ako súčasť skupiny One Direction spolu s menami, ktoré dnes poznáme ako individuálnych spevákov - Niall Horan, Liam Payne, Harry Styles, Louis Tomlinson či Zayn Malik, preto sa v knihe veľa spomína práve toto úvodné obdobie jeho kariéry. Prekvapilo ma, že po Zaynovom odchode zo skupiny museli zriadiť linku pomoci pre sklamaných a deprimovaných fanúšikov. Istý čas pokračovali vo štvorici, potom si dali prestávku, ktorá v podstate trvá doteraz. A tam sa odkryli ďalšie Harryho talenty a obrovský potenciál.

"Vyzretejšími skladbami a množstvom odkazov na umelcov, ktorí predstavovali zlatý vek rocku a popu šesťdesiatych a sedemdesiatych rokov 20. storočia, je album Harry Styles zvuk súčasnosti. Zvukom, ktorým je a chce byť, nie ktorý od neho očakávajú iní."

Páči sa mi jeho inakosť, kreativita, úprimnosť, otvorenosť... a dosť si ma získal aj tým, že rád počúva svoju hudbu. "Nech to znie akokoľvek čudne, svoj vlastný album momentálne počúvam najradšej." Netušila som ani to, že je taký kamarát s Edom Sheeranom, ktorý aj napísal niekoľko skladieb ešte pre 1D. Vlastne som o ňom netušila veľa vecí, preto som rada, že som siahla po tejto knihe. Doplnenej aj množstvom fotografií. Kniha sa dá prečítať na jedno posedenie a ja som si pri ňom púšťala aj Harryho piesne, videá či trailery na filmy, v ktorých tento všestranný mladík hral. Za mňa príjemné knižné rande. Necháte sa ukecať aj vy?
Čítať viac

Vydavateľstvo Ikar

Čítať viac

„Možno mu pomohlo, že dostal nové meno, mohol sa tváriť, že je úplne iný človek.“

My verzus vy - Fredrik Backman, 2018
My verzus vy
Fredrik Backman