Vypni svoju myseľ
E-kniha

Zastav prúd neodbytných myšlienok a začni znovu žiť

Ustavične nad niečím premýšľate, dookola neprimerane analyzujete minulé situácie a máte pocit, že vám z toho vybuchne hlava? Prílišné premýšľanie vedie k zvýšenému stresu, ... Čítať viac

Vydavateľstvo
Grada
Počet strán
192

Ustavične nad niečím premýšľate, dookola neprimerane analyzujete minulé situácie a máte pocit, že vám z toho vybuchne hlava? Prílišné premýšľanie vedie k zvýšenému stresu, ... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

11,89 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
Zklidněte svou mysl - Nick Trenton, Grada, 2024
PDF EPUB MOBI
Čeština, 2024
Ihneď na stiahnutie

12,17 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Ustavične nad niečím premýšľate, dookola neprimerane analyzujete minulé situácie a máte pocit, že vám z toho vybuchne hlava?
Prílišné premýšľanie vedie k zvýšenému stresu, problémom so spánkom a spúšťa úzkosť. Môže byť dedičné, viac ním trpia ženy a spôsobuje ho aj životospráva alebo trauma.
Prestaňte sa trápiť minulosťou a snažiť sa predpovedať budúcnosť. Zostaňte vedome v prítomnosti a nemyslite na veci, ktoré by sa mohli stať, no nakoniec sa nikdy nestanú. Už žiadne bezsenné noci s neutíchajúcimi myšlienkami.

Osloboďte svoju myseľ od prílišného premýšľania, prelomte negatívne vzorce správania a cíťte sa konečne lepšie.
Čítať viac

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,7 / 5

9 hodnotení

2
4
1
2
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

35
Sexkomiks - Philippe Brenot, 2017
Práve čítam
Sexkomiks

Som knihomoľka, ktorá číta súčasne aj 5 kníh. Ako prvú knihu som prečítala Pána prsteňov a odvtedy milujem fantasy a čítam, čítam a čítam. Najviac milujem fantasy a non-fiction, ale čítam všetky žánre. Rôzne prečítam 120-160 kníh. Tak ako to ja hovorím, každá kniha má svojho čitateľa len si ho musí nájsť, preto píšem odporúčania, nie recenzie. Viac z môjho sveta nájdeš na Instagrame @denny_medziriadkami @_dennyto

Denisa Tomíková
Overený zákazník
25.6.2023
Moje hodnotenie tejto knihy je 2,5/5
Viem, že vo všeobecnosti bude mať vyššie hodnotenie. U mňa je problém s obsahom tejto knihy v tom, že niekoľkokrát som na prednáškach počula a v iných knihách čítala to, čo autor píše v tejto knihe. A autor nejde do hĺbky jednotlivých tém, keďže nie je odborník v psychológii. Ak sa však chceš naučiť #worklifebalance , princípy predaja alebo základy #timemanagement , toto je kniha pre teba.

Viem, že bude pre mnohých prínosom. Minimálne ti ukáže, ako si stanoviť ciele, postupne ich napĺňať a nepodliehat stresu.
Čítať viac
24

"Čo ma vie dostať je kniha, ktorú keď dočítate, tak si želáte, aby jej autor bol vaším najlepším priateľom, ktorému môžete zavolať, keď by ste chceli." (J. D. Salinger)

Mária Morosková
Overený zákazník
5.6.2023
Čím ďalej tým viac sa mi páčia takéto knihy o rozvoji, či motivácií. A inak to nebolo ani pri tejto.

Autor nám ponúka svoj pohľad na úzkosti, sebapodceňovanie, či prílišné premýšľanie (overthinking). Nemyslím, že doniesol niečo nové, čo nie je svetovo známe, ale je dobré mať poruke takúto knihu pre prípad, že sa ocitneme v situácií ktorú nám môže kniha pomôcť prekonať.

Aj v tejto knihe nájdete pár tipov, či techniky, ktoré sú užitočné v boji proti nadmernému premýšľaniu a ukazuje nám ako zmeniť svoje myšlienkové vzorce.
Je to skvelá príručka ako sa nezaoberať zbytočnosťami a zbytočne sa sami nestresovať.

Priznávam, ja som dosť veľký stresman a je jedno či ide o vystupovanie pred ľuďmi, skúšky v škole alebo len volanie lekárovi či podobne a z knihy som si zobrala pár tipov a určite to nie je posledný krát kedy som po knihe siahla.
Čítať viac
15.5.2023
Poslednú dobu ma veľmi bavia knihy, ktoré sa týkajú osobného rozvoja a motivácie. Hlavne, ak sú písané zaujímavo a nie ako učebnica. A táto kniha je presne taká, veľmi zaujímavá a podnetná. Žiaľ, patrím medzi ľudí, ktorí trpia úzkosťou, ktorých vystresuje naozaj veľmi veľa situácií (aj napriek tomu, že teraz nechodím do práce, ale som na MD, aj tak sú situácie, ktoré ma nesmierne stresujú a ovplyvňujú). Stále sa snažím na tom pracovať, a preto mi táto kniha padla veľmi vhod.
.
V knihe sa nachádza niekoľko tipov, ako odstaviť stres a úzkosť zo svojho života. Niektoré tipy ako napríklad autogénny tréning alebo techniku uzemnenia som poznala. Niektoré sa mi určite raz zídu, keď opäť nastúpim do práce, aby som si vedela zadeliť svoje úlohy a podľa toho ich riešiť (vtedy si knihu určite prečítam ešte raz) a niektoré už teraz môžem rovno zapracovať do svojho života a získať väčšiu kontrolu a pokoj nad svojím životom. Kniha tiež opisuje aj najnovšie prístupy, ako sa zbaviť stresu a tiež ako regulovať svoje emócie.
.
Čiže, ak ste ako ja a patríte medzi ľudí, ktorí prežívajú nadmerný stres, alebo trpíte úzkosťou, myslím, že vám táto kniha môže veľmi pomôcť a zmeniť váš prístup k sebe samému. Vypnúť neustále premýšľanie nad všetkým a vytváranie scenárov.
Čítať viac
23
Zátišie - Sarah Winman, 2023
Práve čítam
Zátišie

Som knihomoľka už od dôb, čo viem čítať. :) Počas detstva som prečítala najmä mnoho klasiky, ktorá ostala v mojom srdci až doteraz. V tínedžerskom veku som začala čítať aj modernú literatúru mnohých žánrov. :)

Mária Sadecká
Overený zákazník
8.5.2023
Vynikajúca!
Motivačné knihy, medzi ktoré by sme asi mohli zaradiť aj túto, mi často nedajú toľko, ako očakávam.
V tomto prípade som zažila veľké prekvapenie! Knižka je útla, ale obsahuje nespočet rád a pomôcok, ako zmeniť svoje myslenie.
Určite sa ku knižke budem vracať a odporúčam ju naozaj všetkým, ktorí majú záujem na sebe makať. :)
Čítať viac

Vydavateľstvo Grada

Čítať viac

„Keď som nemal čo stratiť, dostalo sa mi všetkého. Keď som prestal byť tým, kým som bol, našiel som sám seba. Keď som spoznal poníženie, a napriek tomu som kráčal ďalej, pochopil som, že si môžem slobodne vybrať osud.“

Záhir - Paulo Coelho, 2008
Záhir
Paulo Coelho