Vydaj sa na cestu knižnými svetmi
a vyhraj kopu kníh!

Továreň na nového človeka
E-kniha

Továreň na nového človeka možno čítať ako román dokumentujúci jedno obdobie ruských dejín alebo sociológiu sovietskeho Ruska, či celkom jednoducho ako príbeh o základnej ľudskej... Čítať viac

Vydavateľstvo
Premedia, 2017
272 strán
4-5 hodín čítania

Továreň na nového človeka možno čítať ako román dokumentujúci jedno obdobie ruských dejín alebo sociológiu sovietskeho Ruska, či celkom jednoducho ako príbeh o základnej ľudskej potrebe milovať a byť milovaný. V románe sa autorka... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

7,90 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Továreň na nového človeka možno čítať ako román dokumentujúci jedno obdobie ruských dejín alebo sociológiu sovietskeho Ruska, či celkom jednoducho ako príbeh o základnej ľudskej potrebe milovať a byť milovaný.
V románe sa autorka, ktorá sa preslávila svojimi denníkmi z čias boľševickej revolúcie, vracia do obdobia prvej päťročnice, do čias horúčkovitého budovania Sovietskeho zväzu, ktorému bolo podriadené všetko: politika, ekonomika, umenie, medziľudské vzťahy.
A aké boli následky tohto experimentu? Táňa s buržoáznym pôvodom uviazne v komplikovanom a zničujúcom vzťahu s vysokopostaveným čekistom. Mladučká Ňurka hľadá útočisko z bezútešnej životnej situácie v extrémnej náboženskej sekte. A Tamara zisťuje, že jej výchova a umelecké sklony sú jej v sivej realite nového Ruska nielen zbytočné, ale aj na príťaž. Životné osudy žien, mužov a detí, ktoré nám Rachmanovová ponúka, sa odvíjajú na pozadí industrializácie, kolektivizácie a čistiek. Na troskách starého režimu vzniká nový človek.
Čítať viac
Počet strán
272
Rok vydania
2017
Edícia
Tichá voda
Naše katalógové číslo
292443
Štýl
vojnový, historický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Premedia
Pre koho
pre mužov
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,2 / 5

13 hodnotení

8
2
1
1
1

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

12.4.2020
Publikácia čitateľovi ponúkne náhľad do diktátorského prostredia Ruska, kedy budovanie vlasti bolo dôležitejšie ako sloboda jednotlivca. Kniha je písaná ako román obdobie po 2.svetovej vojne - politiku, spoločnosť, vzťahy.. I tu autorka dostáva do kontrastu hlavnú postavu - ženu túžiacu po láske a slobode na jednej strane a vlasť na druhej.
Kniha je vhodným prostriedkom ako nazrieť do sveta rodiaceho sa socializmu, ktorý sa stáva továrňou na nového človeka, ktorý je nútený prispôsobiť sa novej ideologii a zanechať kus seba, aby žil a mohol žiť.
Čítať viac
Ľuba Hrivňáková
Neoverený nákup
14.6.2022
V knihe autorka píše o období po VOSR /20. - 30. roky/. 2. svetová vojna ani obdobie po nej nie je témou románu. Čítať viac
ANCA
Neoverený nákup
8.9.2019
dobré čítanie
Ako iné diela tejto autorky, aj táto kniha približuje realitu ruskej diktatúry, o ktorej nás v škole neučili. Mohli sme tušiť, ale tu opísaná realita neľudského režimu nazvaného diktatúra proletariátu. Táto autorka patrí do povinného čítania našej mládeže a vlastne všetkých, ktorí sa v dnešnej dobe obracajú k Rusku. Čítať viac

Aľa Rachmanovová

Čítať viac

Vydavateľstvo Premedia

Čítať viac

„Keby sa človek mohol pobaliť do neba, urobil by to presne tak. Všetkého by sa dotkol a nezobral by si nič... “

Nestrácajte vieru - Mitch Albom, 2010
Nestrácajte vieru
Mitch Albom