Muž z jamy a deti z lásky - Vanda Rozenbergová, Slovart, 2017

11,95 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Muž z jamy a deti z lásky

„Všetko je na mne,“ hovorí chlapec. Je viac ako chlapec, má za sebou prvých dvadsaťpäť rokov života a chcel by zabezpečiť rodinu bez matky, ustrážiť sestru, vychovať brata a... Čítať viac

Vydavateľstvo
Slovart, 2017
216 strán
3 hodiny čítania

„Všetko je na mne,“ hovorí chlapec. Je viac ako chlapec, má za sebou prvých dvadsaťpäť rokov života a chcel by zabezpečiť rodinu bez matky, ustrážiť sestru, vychovať brata a postarať sa aj o... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina

11,95 €

U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 5 dní

Dostupné v 48 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac z kolekcie

Finalisti Anasoft Litera 2018

Divadlo na Tomovom jazere - Ann Patchett, Tatran, 2024

Viac o knihe

Tento titul nájdete v našej ponuke aj s podpisom autora.

Humor, smútok a neobyčajnosť všedných dní. Nový román od finalistky ceny Anasoft litera.

„Všetko je na mne,“ hovorí chlapec. Je viac ako chlapec, má za sebou prvých dvadsaťpäť rokov života a chcel by zabezpečiť rodinu bez matky, ustrážiť sestru, vychovať brata a postarať sa aj o toho, kto žije v jame. Veľkolepý príbeh z Usranca, ktorý odkrýva táto útla knižka, je vyrozprávaný z troch perspektív. Hlavný, štvrťstoročný hrdina netrpí prebytkami radosti a nevyjednáva s realitou – najradšej by ju totiž celú zlikvidoval. Nevyjednáva ani so sestrou, ktorá možno bude filozofkou, ani so starou mamou, ktorú nemôže ani cítiť. Jeho potreba vydezinfikovať starý priestor a dať životu moderný a čistý vzhľad sa zmení v jedinú noc. Próza opisuje ľudské city nesentimentálnym, a predsa krehkým jazykom. Priamočiaro a samozrejme vrství humor, smútok a neobyčajnosť všedných vecí a dní. Keď sa to tak vezme, Muž z jamy a deti z lásky je vlastne príbehom o kuchyni.

Za svoju knihu Slobodu bažantom bola Vanda Rozenbergová nominovaná na cenu Anasoft litera.

Koho môže kniha zaujať: Milovníkov originálnych a kvalitných príbehov. Vanda Rozenbergová je zjavom slovenskej literatúry v najlepšom slova zmysle.

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Počet strán
216
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
130×210 mm
Hmotnosť
366 g
ISBN
9788055627656
Rok vydania
2017
Naše katalógové číslo
266321
Štýl
duchovný, filozofický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Slovart
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Muž z jamy a deti z lásky - Vanda Rozenbergová, Slovart, 2017
Slobodu bažantom - Vanda Rozenbergová, Slovart, 2015
23,90 €

Hodnotenia

4,3 / 5

15 hodnotení

10
2
2
0
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Nepatetická tragédia

Taký slano-trpký príbeh o troch deťoch bez mamy, otcom bez prstov a babičkou, ktorá je viac kuchynským spotrebičom, než aktívnou postavou. Zo začiatku svieže, nepatetické čítanie o tom, ako sa rodina snaží vyrovnať so stratou matky. Opisy, postavy a celkové ladenie príbehu je príjemne neošúchané. Neskôr tón knihy začne byť pohodlný, možno omrzí, prestane prekvapovať. Napriek tomu je to citlivé a dokonca aj úsmevné čítanie plné neočakávaných absurdností bežného života. Viacero rozprávačov dodáva komplexný pohľad na situáciu, čitateľ si môže spraviť obraz nezatienený len jedným názorom. Nie je to úplne ľahké čítanie, no určite podané s ľahkosťou.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

Monika Mošteňanová
Overený nákup
5.11.2019
Musím sa priznať, že som tejto knihe dosť dlho odolávala kvôli jej názvu Muž z jamy a deti z lásky ma ničím nepriťahoval, ba priam odrádzal od čítania, bola to však chyba, pretože ako sa zas raz ukázalo knižka je výborná. Je to ten druh knižky, ktorý by mohol mať aj 500 strán a stále by nebolo dosť.
Asi to bude tým, že som dávno zabudla na knihy s podobnými uletenými názvami ako Vedľajšie účinky chovu drobných hlodavcov a Slobodu bažantom. Už sa teším na Tri smrtky sa plavia.
Čítať viac
Moni
Neoverený nákup
5.1.2018
...zivot očami inych
Uz dávno som nečítala tak pekne napísanú knihu. Páči sa mi podanie autorky, ktorá nechá podávat príbeh z perspektívy rôznych osôb. Hoci sú všetci rodinny príslušníci, predsa sa autorke podarilo čitatela presniet do rôznych osôb a charakterov. Je velmi pekne vidiet, ze nikto s nas necíti a nerozmyšla rovnako ako ten druhy, hoci si to skoro vzdy myslíme. Čítať viac
Renata Cernayova
Overený zákazník
18.11.2017
kniha co odpalila dekel....
tento moj nazov recenzie je cast z toho, co o knizke povedal jeden moj znamy...
pre mna velmi dobre. ta monotonnost uz tu spominana presne vystihuje styl zivota danej rodiny, ale podla mna sposob akym ho autorka opisuje je sice jadrny ale ma istu dynamiku a tiez vtip. zdanlivo monotonny dej vsak v druhej polovici naberie necakany spad a vy nebudete vediet prestat citat a nakoniec pochopite, ze to necakane bolo vlastne uplne logicke ;) a tiez som sa velmi tesila zo zaveru knihy.
bola som pred par dnami na besede s autorkou a dozvedela som sa tiez, ze ilustracia na prebale, je jej vlastny - na skle malovany obraz.
na besede tiez citala uryvok z romanu, ktory prave dokoncuje a tak pri citaní tejto knizky, ktoru som si na besede aj kupila, som sa citila akoby mi ju citala sama autorka - pocula som v hlave jej hlas.
ked som knihu docitala, poslala som mojej dcere svoju fotografiu s knihou cez FB messenger a odpovedala otazkou, ci tie pretiahnute utvary v pozadi su Tardis budky... zasmiala som sa, ze v podstate asi ano.. bude si musiet knizku tiez precitat, dufam pochopi :)
Čítať viac
10

Som mamička a učiteľka slovenského a nemeckého jazyka. Už od detstva rada čítam a nikto šija ani inak ako s knihou v ruke nevie predstaviť. Svoj vzťah ku knihám som dlhšiu dobu prezentovala aj na svojom blogu, kam sa pri momentálnych povinnostiam veľmi ťažko dostanem (www.knihajemojalaska.blogspo.sk), no uverejňujem aj na instagrame pod @knihajemojalaska. Rada sa nechám inšpirovať aj od ostatných :)

Petra Holišová
Overený zákazník
1.8.2017
Nie pre čiteteľa obľubujúceho dejovosť
Keď prídete o blízkeho človeka, musíte sa s tým vysporiadať sami. Nepomôže vám nikto a nič. Ani tie psychologické nezmysly... Najviac zo všetkého sa mi ráta to, ako sa všetci snažia robiť vám spoločnosť a akože len v kruhu rodiny a priateľov to zvládnete. A čo, keď všetci spia a vy len civíte do stropu? Znova ste na to len sami, a preto každý s touto otrasnou, no nevyhnutnou skutočnosťou bojuje po svojom.

Nakoľko ide o tragickú udalosť, som vďačná za vybraný typ rozprávača, pretože vďaka nemu vnímam oveľa lepšie svet v knihe. Ide o môj najobľúbenejší typ rozprávača. Ja-rozprávanie v podaní priameho rozprávača mi vždy pomôže viac sa vcítiť do myslenia postáv. Mám vedy pocit, že všetko to prežívam s nimi. Nakoľko sa počas deja postavy v rozprávaní striedajú, vidíme viaceré situácie z rôznych uhlov, čo iste dobrý čitateľ ocení.





Aj postavy v tomto príbehu látajú rany na duši, ako len vládzu. Každý tak, aby sa cítil najlepšie, samozrejme, s ohľadom na okolnosti. Čitateľ zreteľne vidí, nakoľko smrť matky ovplyvnila členov jej malej rodiny. Autorka nás zavedie do situácií, ktoré môže zažiť ktokoľvek. Ja osobne v tomto príbehu rozoznávam niekoľko typov postáv a postojov. Uvidíme, či uhádnete, o koho z nich ide :)
1.Nechať život okolo mňa len tak plynúť a o nič sa nestarať je také pohodlné a mŕtve a človek má pocit, akoby bol pochovaný zaživa, len čistejšej a teplejšej kôpke.


2.Po odchode každej osoby musí niekto prevziať jej úlohy. Tu ale musíme popremýšľať, čo všetko na svoje plecia náhrada berie. Jedna z postáv prebrala zodpovednosť a tá druhá každodenné úlohy. Dokonca by sme mohli povedať, že dobrovoľne.
3.čo ak nie ste človek, ktorý dáva rád najavo svoje city? Vtedy sa snažíte ich ukryť a zaujímate sa tak o mnohé iné veci. Dievča sa obzvlášť snaží vyzerať silné a sebestačné. Ak nechce myslieť na smutné záležitosti života, zameria sa radšej na lásku.
4.Ste primalý resp. primladý na to, aby ste si uvedomovali to, že vás opustila matka. Viete len, že sa ten človek, ktorý sa o vás staral, už nevráti a aj to, že bez neho vám veľa vecí chýba. Že jednou a tou najdôležitejšou z nich je materinská láska, zistíte až neskôr.

Dej je absolútne nezáživný. Takže, ak ste milovníci dejovosti a dobrodružstva, budú vám retardačné prvky ako opisy a pocity postáv prekážať. Ide v podstate o monotónne podaný život jednej rodiny po tragickej udalosti v jeho každodennom kolobehu... V takomto prípade si knihu rozhodne nekupujte. No tieto spomenuté skutočnosti nie sú recenznému dielu na škodu, naopak, považujem za veľmi prínosné mnohé názory hlavného hrdinu a aj jeho odvážny a nekonvenčný krok v závere knihy (mimochodom, vedy sa tam konečne niečo deje...). To, ako chlapsky sa postavil situácii čelom po smrť tak vzácneho človeka, akým je mama, je neskutočne obdivuhodné a poučné pre každého čitateľa.


Ja ako sujetovo zameraný čitateľ hodnotím dielo priemernou známkou, čo ale nezodpovedá dôležitosti jeho odkazu a obsahu.Vďaka tejto knižke máte možnosť nazrieť do tajov ubolenej ľudskej duše.
Čítať viac
Peter Schotter
Neoverený nákup
14.7.2017
Názor čitateľa
Sújlasím s Renatou... Kniha ma veľmi príjemne prekvapila... Život rodiny opisovaný jednotlivými jej členmi, no najčastejšie najstarším bratom. Je to veľmi zábavné, zaujímavé a vierohodné. Až čitateľ uvažuje, že za ktorou osobou sa skrýva samotná autorka a o aké mesto tam ide (Prievidza ?).... Už som si vyhľadal a objednal ďalšiu knihu od Vandy. Čítať viac
Renata
Neoverený nákup
26.6.2017
Kniha pre " neštandardných " čitateľov
Mám veľmi rada túto spisovateľku, prečítané všetko čo publikovala. Ani tento posledný kúsok nesklamal. Realita bežného života s veľkým kusom humoru a nevšedných situácií niekedy pripomínal Storočného starčeka.... Nečakaný, otvorený záver ma nenechal zaspať. Odporúčam, vynikajúci jedno-hltový kúsok. Čítať viac

Vydavateľstvo Slovart

Čítať viac
Kúpte spolu
Muž z jamy a deti z lásky - Vanda Rozenbergová, Slovart, 2017
Slobodu bažantom - Vanda Rozenbergová, Slovart, 2015
23,90 €

„V živote nejde o to ako prežiť búrku, ale ako tancovať v daždi.“

Rychle a nespoutaně - Kristy Bromberg, 2016
Rychle a nespoutaně
Kristy Bromberg