Spolu to zvládneme - Miroslava Varáčková, CooBoo SK, 2022

11,99 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Spolu to zvládneme

Román Miroslavy Varáčkovej, držiteľky Panta Rhei Awards za mládežnícku knihu roku 2017! Spolu to zvládneme je príbeh o strate a hudbe, o láske rodičov a nezávislosti tínedžerov.... Čítať viac

4,5 37 hodnotení
Vek
12+
Vydavateľstvo
CooBoo SK, 2022
288 strán
4 hodiny čítania

Román Miroslavy Varáčkovej, držiteľky Panta Rhei Awards za mládežnícku knihu roku 2017! Spolu to zvládneme je príbeh o strate a hudbe, o láske rodičov a nezávislosti tínedžerov. Hrdinkou pätnásteho románu... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

11,99 €

U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 4 – 6 dní

Dostupné v piatich knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania (2)
Spolu to zvládneme - Miroslava Varáčková, CooBoo SK, 2018
Brožovaná väzba
Slovenčina, 2018
Vypredané

Spolu to zvládneme - Miroslava Varáčková, CooBoo CZ, 2020
Pevná väzba
Čeština, 2020
Do 4 – 6 dní

10,79 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Román Miroslavy Varáčkovej, držiteľky Panta Rhei Awards za mládežnícku knihu roku 2017! Spolu to zvládneme je príbeh o strate a hudbe, o láske rodičov a nezávislosti tínedžerov. Hrdinkou pätnásteho románu Mirky Varáčkovej je talentovaná Timea, ktorá túži hrať v rockovej kapele, no nadmieru starostliví rodičia ju držia nakrátko. Všetko sa zmení na školskom zájazde v Berlíne, ktorý si Timea úporne vyprosila, no na divokej párty je z mladučkej Timey ľahká korisť.
Čítať viac
Počet strán
288
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
130×185 mm
Hmotnosť
311 g
ISBN
9788056627167
Rok vydania
2022
Vekové odporúčanie
12+
Naše katalógové číslo
1433197
Štýl
romantický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
CooBoo SK
Pre koho
pre deti a mládež, young adult, pre dievčatá
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

37 hodnotení

28
4
3
0
2

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

28.12.2022
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Ďalšie dielo od Mirky Varáčkovej ktorý zlomil moje čitateľské knihomolske srdiečko
Timea ma uchvátila, ale ku koncu sa moje srdce zlomilo
Je neskutočne čo niektorí ľudia dokážu
S prepáčením také svine na světě by nemali čo robiť
Kto dokáže ?
Kto môže byť taký zlý?
Nechápem
A obdivujem Mirku že o tom píše
Čítať viac
23.9.2022
Spolu to zvládneme
Kniha ma veľmi zaujala zo začiatku na mňa pôsobila celkom klasicky , teenegerka ktorá má prísnych rodičov a kopu zákazov . No nakoniec ma veľmi milo prekvapila . Samotné písanie knihy sa mi páčilo + zápletka bola super :) veľmi odporúčam pri čítaní tejto knihy sa nudiť nebudete. Čítať viac
11
Priateľstvo - Silvia Avallone, 2022
Práve čítam
Priateľstvo

Som knihomoľka celým mojim srdcom. Milujem knihy a veľmi rada sa podelím o svoje pocity. Vždy sa teším do náhľadu iného sveta, ktorý mi rôzni spisovatelia ponúkajú. Buď ma to pohltí alebo naopak úplne zničí. Rada som, aj tak za obe.

Tamara Gubišová
Overený zákazník
25.10.2020
Spolu to zvládneme
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Toto je moja prvá kniha od Varáčkovej a musím povedať, že naozaj neľutujem. Znova sa mi potvrdilo, že slovenskí autori naozaj vedia zaujať čitateľa a držať ho v napätí až do konca. Timea (hl. postava) niekedy robila rozhodnutia, ktoré som nevedela pochopiť, ale nikdy som sa neocitla v jej situácií, preto som ju miestami nevedela pochopiť, ale je bláznivá, sympatická, čo som najviac ocenila. Je aj nesmierne talentovaná huslistka v kapele. Zbožňovala som jej kamaráta Adama. Správanie rodičov bolo podľa mňa prehnané. Ani si neviem predstaviť jej život bez toho aby mala zaracha. Najviac sa trápila s matematikou a s učiteľmi, čo mne prišlo vtipné. Výlet do Berlína nebola teda prechádza ružovou záhradou a mne osobne sa tá časť ťažko čítala, ale je potreba o tom hovoriť. Rebélia, ktorá sa u nej prejavila počas výletu bola dosť odvážna a za by som jej zatlieskala, ja by som to až tak vyhrotiť nedokázala. Braňo chlapec, do ktoré je Timea zaľúbená (ja som ho nechápala), ale neskôr som zistila aký vlastne je a neubránila som sa úsmevu. PO nehode sa začali rodičia o ňu viac zaujímať a ona im začala postupne plne dôverovať. Ja by som sa cez to nevedela, tak rýchlo preniesť. Čakala som takú priemernú knihu, ale veľmi veľmi milo ma prekvapila. Určite skúsim aj iné knihy od tejto autorky. S čistým svedomím môžem povedať, že všetky predsudky, ktoré som mala ohľadom slovenských autorov, sú nadobro preč :) Čítať viac
Lenka
Neoverený nákup
15.10.2020
Super kniha
Kniha je veľmi pútavo napísaná. Klasický život tínedžerky, príkazy a zákazy od rodičov, priateľstvo aj láska a na konci zvrat. Kniha sa mi páčila a odporučila by som ju všetkým, čo majú radi podobné knihy. Čítať viac
15

21 yo | bookstagram: @jankina.kniznicka ♡ | books: 2020: 58 | 2021: 80 | 2022: 47 | 2023: 22 | 2024:

Janka M.
Overený zákazník
18.8.2020
Spolu to zvládneme
Opäť sa mi potvrdilo, že aj slovenské knihy sú výnimočné. Inak to nebolo ani po dočítaní tejto, ktorá má nútila nad dejom neustále premýšľať. Asi aj preto som ju doslova zhltla za 2 dni. Téma z bežného života, rodičovský život, zákazy,... Síce som sa nikdy neocitla na mieste podobnom Timei, viem ako ju to zasiahlo a že jej chýbala voľnosť. Starostlivosť jej rodičov mi prišla prehnaná, na to, že má 17 rokov ale taký už raz život teenagerov je. Musia zápasiť so všetkým čo im vadí a zvyknúť si, že nie vždy budú voľní a slobodní. Knihu vrelo odporúčam, nebudete ľutovať. :) Čítať viac
4
Overený zákazník
25.4.2020
Krásna.
Knižky tejto slovenskej autorky vážne milujem. Túto knihu som už mala doma dlhšie a stále mi nejako nevydalo čas na jej prečítanie. Až teraz, konečne.
A Spolu to zvládneme ma vôbec nesklamala. Opäť je to krásny príbeh, napísaný veľmi dobrým štýlom, ktorý sa perfektne číta.
Hlavnú hrdinku Timeu som si hneď obľúbila chápala ju v jej rozhodnutiach, aj keď boli neuvážené. Jej rodičov som na jednu stranu chápala, ale na stranu druhú mi ich kontrola prišla prehnaná. To je však aj tým, že som si toto nezažila. Bola som úplne iná, čo je spôsobené mojím zrakovým hendikepom.
Vráťme sa však späť ku knihe.
Bola som do príbehu tak ponorená, že v istej časti som mala chuť kričať na Timeu: "NEVZDÁVAJ SA SVOJEJ SLOBODY!" Doslova som v duchu kričala. Sloboda je krásna, no samozrejme treba opatrnosť, ale slobody sa nikdy nevzdajme.
Mňa táto kniha ešte viac presvedčila o tom, že si chcem uchmatmúť svoj kúsok, aj keď maličký. Vlastne už si ho beriem, ale po tejto knihe sa ho nevzdám. A je jedno, že tá sloboda je pre mňa odchod na stredné Slovensko a na vysokú školu.
Zase som sa opustila. Kniha má skvelý príbeh aj v tom, že hovorí o veci, ktorá sa stáva mnohým dievčatám a treba o nej hovoriť. To považujem za skvelú súčasť knihy, ktorá môže čitateľom veľa dať.
A na záver odkaz pre Stakatku: "Nič, čo sa ti v živote stane, ťa nesmie zastaviť pri plnení svojich snov a nesmie ti to vziať slobodu. Aj keď by bola taká maličká ako tá moja."
Čítať viac

Miroslava Varáčková

Čítať viac

Vydavateľstvo CooBoo SK

Čítať viac

„Tak prečo máme ustavične ambíciu milovať? Pretože láska je bod, kde sa stretáva pravda s mágiou. “

Roviny života - Julian Barnes, 2014
Roviny života
Julian Barnes