Božské zlozvyky
E-kniha

- Kde bolo, tam bolo, vždy viac, než sa na prvý pohľad zdá. Na tvári pár očí, zakaždým hovoria pravdu, ale len zriedkavo ju aj vidia. Pod nosom ústa, na rozdiel od očí, úprimne... Čítať viac

Vydavateľstvo
Mikuláš Dömény
188 strán
3-4 hodiny čítania

- Kde bolo, tam bolo, vždy viac, než sa na prvý pohľad zdá. Na tvári pár očí, zakaždým hovoria pravdu, ale len zriedkavo ju aj vidia. Pod nosom ústa, na rozdiel od očí, úprimne rozprávajú skoro nikdy, ledaže sa opijú, alebo sa... Čítať viac

  • EPUB MOBI
  • Slovenčina

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Angie Argalášová:Skutočné prázdniny.Branislav Argaláš,2024

Viac o e-knihe

- Kde bolo, tam bolo, vždy viac, než sa na prvý pohľad zdá. Na tvári pár očí, zakaždým hovoria pravdu, ale len zriedkavo ju aj vidia.
Pod nosom ústa, na rozdiel od očí, úprimne rozprávajú skoro nikdy, ledaže sa opijú, alebo sa pomýlia. V tele pľúca, lapajúce po dychu, v tých najdôležitejších chvíľach a v hrudnom koši bijú srdcia, kým v ich kráľovských komorách, prebývajú Bohovia.
- Život je ťažký, to vie každý, ako samozrejmosť. Náročný, aj bez neprajúcej pozornosti, zlomyseľných hromovládcov. Ako a ako veľmi, musí vynikať človek, aby si zaslúžil ich záujem, ba dokonca závisť? Koľkej sile, musí podliehať jeho vôľa a odhodlanie, aby im čelil a aj dokázal vzdorovať? Akou mocou, najmocnejších zbraní ľudstva sa brániť, aby si zachoval srdce, na svojom mieste, bez praskliny, ba zlomenia?
- Význam života, alebo jeho povaha, na ceste od narodenia po smrť, alebo zo smrti do narodenia? Tanec časopriestoru, od počiatku až do dnes a teraz a teraz a stále. Pravda, či klamstvá, piatich zmyslov ľudského tela? Kolobeh, či slobodná vôľa? Príťažlivosť a odpudivosť živlov sveta, či ľudského srdca, od nevedomosti po pochopenie, od pochopenia po hnev, či strach?
- Naivný foxtrot, vášnivé flamengo, či viedenský valčík? Od bolesti, dlhými krokmi po dubovom parkete, po sladké zabudnutie, v doprovode huslí. Pretancovať obavu a výčitky, až sa na hudobných nástrojoch trhajú struny. Božská povaha, chtíč človeka a zvieracie pudy. Potlesk, poklona a koniec končiaci tam, kde všetky:

- „Smiem prosiť?“
Čítať viac
Počet strán
188
Naše katalógové číslo
539117
Štýl
filozofický, duchovný
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Mikuláš Dömény
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

2,2 / 5

4 hodnotenia

1
0
0
1
2

Ako sa páčila e-kniha vám?

„Dáme si poriadne raňajky. To je lepšie ako všetky reči dokopy.“