Vianoce
Knihy sú ten najobľúbenejší vianočný darček - Martinus, 2023
Knihkupectví na Bylinkovém náměstí - Eric de Kermel, Grada, 2019

12,89 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihkupectví na Bylinkovém náměstí - Eric de Kermel, Grada, 2019
Knihkupectví na Bylinkovém náměstí - Eric de Kermel, Grada, 2019

Knihkupectví na Bylinkovém náměstí

Iniciační cesta do země knih začíná… Natálie a Nathan vychovali dvě děti a ocitají se ve věku, kdy je důležité společně začít novou životní etapu, a tak se rozhodnou pro... Čítať viac

Vydavateľstvo
Grada, 2019
264 strán
4-5 hodín čítania

Iniciační cesta do země knih začíná… Natálie a Nathan vychovali dvě děti a ocitají se ve věku, kdy je důležité společně začít novou životní etapu, a tak se rozhodnou pro odvážný krok – opustí Paříž a zamíří... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Čeština

12,89 €

U dodávateľa 5 ks
Posielame do 4 – 7 dní
Stíhame do Vianoc

Dostupné v piatich knižniciach. Požičať v knižnici

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Súboj s láskou - Jana Pronská, Slovenský spisovateľ, 2023

Viac o knihe

Iniciační cesta do země knih začíná…

Natálie a Nathan vychovali dvě děti a ocitají se ve věku, kdy je důležité společně začít novou životní etapu, a tak se rozhodnou pro odvážný krok – opustí Paříž a zamíří do půvabného středověkého městečka Uzes na jihu Francie, kde Natálie, původně profesorka francouzštiny, koupí malé knihkupectví. Tím si splní svůj dávný sen – žít mezi knihami.

Se svou velkorysostí, empatií a životním elánem dokáže Natálie rychle porozumět všem, kdo vcházejí do dveří jejího obchůdku. Stává se jejich důvěrnou posluchačkou a svého druhu „apatykářkou“, která namísto léčivých bylin a čajů ordinuje svým „pacientům” knihy na míru.

Knihkupectví na Bylinkovém náměstí ožívá příběhy Natáliiných zákazníků – ať už to je mladá dívka Cloé s velmi přísnými rodiči, která si touží rozšířit literární i životní obzory, neúnavný cestovatel Filip nebo pošťák Arthur, který sní o životě herce… Majitelka knihkupectví v Uzes naslouchá citlivým příběhům plným něhy, humorným i smutným životním historkám a svým zákazníkům vždy ráda doporučí, která kniha je pro ně právě teď ta pravá. Z kouzelného knihkupectví na náměstí s platany na vás dýchne atmosféra půvabného jihofrancouzského městečka, kde z každé všední drobnosti čiší vyhlášené francouzské umění žít neboli „joie de vivre“.

Vyprávění Érica de Kermel je poctou knihám, čtenářům a knihkupcům. Knihy a vztahy k nim jsou součástí příběhu, který je plný odkazů na známé i méně známé knížky, mezi nimiž si určitě vyberete tu svou.
Čítať viac
Počet strán
264
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
129×206 mm
Hmotnosť
294 g
ISBN
9788076250598
Rok vydania
2019
Edícia
7lásky
Naše katalógové číslo
628733
Štýl
filozofický, humorný
Jazyk
čeština
Vydavateľstvo
Grada
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,3 / 5

7 hodnotení

5
1
0
0
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

10.3.2022
Toto bolo tak filozoficky náročné, že som ani nedokázala oceniť, že je to knižka o knižkách.

Popravde, už od samého začiatku som mala pocit, že je ten príbeh skrátka akýsi podivný a začítavalo sa mi doň veľmi ťažko. A keď už som sa ako tak začítala, absolútne som nemala tušenie, o čo v skutočnosti autorovi ide.

Veľmi ma hnevali postavy, ktoré v tomto príbehu vystupujú, keďže to boli priam nebesky dokonalé ľudské bytosti, ktoré zbožňujú ezoterické knižky, vedú siahodlhé filozofické úvahy o živote a sú si vedomí svojich predošlých hriechov, ktoré sa ale snažia napraviť konaním dobra pre tento svet. Znie to nádherne, však? Žiaľ, táto skutočnosť nie je priveľmi reálna.

Taktiež fakt, že sa dozviete veľa skutočných informácií o tom, čo všetko musí predavač kníh s novými knížkami robiť, čo to znamená, keď je knižka prijatá do komisie, ... ma rozčuľoval, keďže to nie je niečo, čo by som vo fiktívnom príbehu potrebovala vedieť a pre tých, ktorí ani nepracujú v kníhkupectvách, sú to veľmi zbytočné informácie.

Jediné, čo sa mi na celom tomto diele páčilo je, že je krátke a tak moje čitateľské utrpenie netrvalo príliš dlho. Taktiež celé to prostredie voňavého kníhkupectva iste rozbuší srdiečko nejedného knihomoľa a veru som našla aj zopár krásnych citátov.

Ako veľmi som dúfala, že budem môcť túto knižku odporučiť, pretože už len podľa názvu by si človek povedal, že ju v knižnici musí mať. Je to smutné, no naozaj nemusí.
Čítať viac
4.1.2021
Krásna
kniha pre každého, kto nehľadá taký ten klasický romantický príbeh plný dúhy, zakvitnutej lúky, motýlikov. Je tu veľa lásky- lásky ku knihám ( doslova sú tu odkazy na jednotlivé knihy) veľmi vkusne a nenásilne zakompované do deja, “lásky” k čítajúcim zákaznikom malého kníhkupectva, kde každý dostane radu, pomoc, vypočutie. Táto kniha je nádherne oddychová pre toho, kto si nechce “namáhať” mozog zápletkami, ale chce vypnúť a oddychovať Čítať viac
6

Básnikove srdce a strom Strom vrastený v srdci básnika človek, čo sám pred sebou uniká. Vytvára si umelý raj na Zemi kričí potichu hlasnými prosbami. Niekto, kto si myslí, že mu život uniká... Taký je pocit samotného básnika!

Laura Pajtinková
Overený nákup
30.3.2020
Kníhkupectvo
Počas čítania sa mi nechcelo veriť, že autorom tejto knihy je chlap. Pohlaď do ženskej duše na 100%. Romantiku za tým však nehľadajte. Príbeh sa odohráva na vidieku vo Francúzsku. Bývalá učiteľka Francúzštiny opúšťa zabehnuté koľaje. Ďaleko sa však nepoberie. Jej svetom sa stavajú knihy. Kupuje totiž kníhkupectvo pomocou ktorého lieči ľudské duše. V knihe sú aj odkazy na iné knihy. Je to citlivo vtkané do deja. Kniha sa číta ľahko a človek má pocit ako keby s hlavnou postavou pomáhal aj on sám. Krásna kniha keď si niekto potrebuje oddýchnuť od náročnej literatúry presne tak ako som mala potrebu ja. Čítať viac

Vydavateľstvo Grada

Čítať viac

„Keby z každej mojej myšlienky na teba vyrástol kvet, zem by sa stala ohromnou záhradou.“

Vymeňte kvetom vodu - Valérie Perrin, 2021
Vymeňte kvetom vodu
Valérie Perrin