Knihomoľský život Niny Hillovej
E-kniha

Introvertka Nina vedie život, o akom sníva nejeden knihomoľ: pracuje v kníhkupectve, súťaží v kvízovom tíme a o byt sa delí len s kocúrom Philom. Ak ju niekedy prepadne pocit,... Čítať viac

3,8 87 hodnotení
Vydavateľstvo
Lindeni, 2021
352 strán
5 hodín čítania

Introvertka Nina vedie život, o akom sníva nejeden knihomoľ: pracuje v kníhkupectve, súťaží v kvízovom tíme a o byt sa delí len s kocúrom Philom. Ak ju niekedy prepadne pocit, že v živote ide o viac než len o čítanie, jednoducho sa ... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

9,80 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Z kolekcie: Beletria

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Keď vám život hodí pod nohy kopu príbuzných, o ktorých ste doteraz netušili, a zároveň aj novú známosť, je to náročné. No čo robiť, ak ste k tomu aj introvert? Svieži a zábavný príbeh pre všetkých knihomoľov od autorky Záhrady nových začiatkov.Introvertka Nina vedie život, o akom sníva nejeden knihomoľ: pracuje v kníhkupectve, súťaží v kvízovom tíme a o byt sa delí len s kocúrom Philom. Ak ju niekedy prepadne pocit, že v živote ide o viac než len o čítanie, jednoducho sa otrasie… a vyberie si z police ďalšiu knihu. Po smrti otca, ktorého nikdy nestretla, s hrôzou zisťuje, že jej zanechal celú hŕbu súrodencov, synovcov a neterí – ktorí bývajú, čo by kameňom dohodil! Všetci – až na pár výnimiek – ju túžia spoznať a viesť siahodlhé rozhovory! A aby toho nebolo málo, jej kvízový rival Tom sa náhle ukáže neskutočne zlatý a vtipný, nehovoriac o tom, že ju chce lepšie spoznať. Hádam nevidí, aký je to hrozný nápad? Nina zvažuje svoje možnosti:Zmeniť si meno a celkový výzor. (Príliš drastické – a okrem toho, so svojimi vlasmi je spokojná.)Utiecť na opustený ostrov. (Čo bude ťažké – kvôli káve.)Utiahnuť sa do kútika vo svojom byte a hojdať sa vpred a vzad. (To už vlastne robí.)Je načase, aby vyliezla zo svojej komfortnej zóny. Ale je to vôbec možné?
Čítať viac
Originálny názov
The Bookish Life of Nina Hill
Počet strán
352
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
894917
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Lindeni
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,8 / 5

87 hodnotení

26
31
20
5
5

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie Martinusákov

22. júna 2021

Môže knihomoľka odolať knihe s takouto obálkou? No nemôže.
Dá sa čakať od takejto knihy nejaké intelektuálne čítanie? No nedá.
Dalo by sa jej mnohé vyčítať? – Že je to povrchné, občas klišéovité a písané akoby na objednávku, aby sa to páčilo každej modernej čitateľke? No dalo.
Vadí mi to? No nevadí.
Áno, hlavná postava Nina mi liezla trošku na nervy, pretože jej prejavy knihomoľstva naberali podľa mňa nezdravú mieru (a to hovorí tá, čo si číta aj v mori). Romantická linka, ktorá sa tiahne príbehom, sa mi zdala strašne naivná a pripomínala viac prvú lásku na strednej než nádejný vzťah 30-ročnej baby.
Ale malo to aj svetlé miesta: partiu, s ktorou Nina súťaží v barových kvízoch. Niektoré celkom vtipné dialógy najmä s kolegyňami v kníhkupectve, kde pracuje. Zápletka s novou rodinou, ktorú spozná až ako dospelá. Ale aj tienisté stránky života, ako prejavy úzkosti a panické záchvaty, ktoré trochu zreálňujú celú tú ňuňu atmosféru.
Je to jednoduché, zábavné, romantické a je tam asi milión odkazov na knihy. Ako oddychové čítanie na leto to odporúčam deviatim z 10 knihomoliek.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

29.3.2024
Toto.Bola.Dokonalosť!
Tak uvoľnenú, vtipnú a SKUTOČNÚ knihu som doteraz asi ani nečítala. V hlavnej hrdinke by sa isto našla každá jedna knihomoľka na svete. Nina je vtipná, šibnutá, organizovaná a často sa dokáže strápniť, čo mne veľmi inklinovalo.
Trochu mi vadil taký prirýchli a "pridokonalý" vývoj vzťahu Nina x Tom a Nina x jej rodina, kedy si ju všetci príliš rýchlo obľúbili a všetko sa vyvinulo dosť rýchlo. Koniec skončil rovnako prirýchlo, ale priniesol mi aspoň presne to, po čom som túžila a zanechal ma po dočítaní usmievať sa na čiarový kód na knihe, takže som nebola ani sklamaná a knihu hodnotím plným počtom !
Mám jediné odporúčania: Kúpte si domov vlastnú Ninu Hillovú - neoľutujete. Ja si tiež jednu zaobstarám!
Čítať viac
Timea
Neoverený nákup
3.9.2023
milá oddychovka
Mnohí píšu, že v knihe neboli žiadne extra zápletky. Mne sa na nej páčilo práve to. Bežné situácie zo života s milým inteligentným humorom, nepresladené, ľahko čítavé, nič sa v nej pridlho nenaťahovalo. Odporúčam, keď potrebujete vypnúť hlavu a pri čítaní sa usmievať. Čítať viac
28.6.2023
realita vs. očakávania
Požičala som si knihu z knižnice aj pre sľubné vyjadrenia na zadnej strane, ktoré hovorili o autorke ako o novodobej Jane Austenovej. No. Musím povedať, že to je značne prehnané. Kniha bola fajn, dobre sa čítala, odľahčená trochou irónie, ale od velikánky literatúry je to na hony vzdialené. Asi mi nemali nastaviť očakávania, lebo som zostala sklamaná.
Odhliadnuc od toho - príjemná oddychovka, nič náročné ani zapamätateľné.
Čítať viac
3.5.2023
Povedala som si, že skúsim konečne nejakú oddychovku aj ked ženské romány nie sú moja šálka kávy.Musím povedať, že som sa viac krát našla v Nine, keďže aj ja pracujem v kníhkupectve a svoju robotu milujem aj napriek niektorým zákazníkom...dosť som sa na tej knihe pobavila, ale aj zarazila a aj som mala slzu na krajíčku. niekedy mi jej život a zmýšľanie trošku vadili, prišli také naivné aj keď má 29rokov..ako keby žila niekedy život študentky...najmä hláška, že hoci sa za to hanbí, odsudzuje ľudí,ktorí nečítaju...aj ja milujem knihy ale ona ako keby žila len čítaním a nežila naozaj...trošku ma sklamal aj ten prvoplánový happy end na konci ale celkový dojem z knižky bol mily, príjemný, taká oddychovka. Čítať viac
Dorka
Neoverený nákup
3.4.2023
Veľmi pekná kniha
Zatiaľ najlepšia kniha, čo som kedy čítala. Milujem jej obsah a aj to, že sú v nej ilustrácie.Počas deja som sa nikdy nenudila a vždy som sa tešila na ďalšie stránky.Myslím že kniha nikoho neurazí.(ako darček) Čítať viac

Vydavateľstvo Lindeni

Čítať viac

„Úspech môžeme dosiahnuť buď tým, že sa usilujeme o naplnenie očakávaní, alebo tým, že meníme naše očakávania.“