Vianoce
Knihy sú ten najobľúbenejší vianočný darček - Martinus, 2023
Floriovci - Nekorunovaní králi Sicílie - Stefania Auci, Metafora, 2021

18,50 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Floriovci - Nekorunovaní králi Sicílie

Strhujúce rozprávanie o nekorunovaných kráľoch Sicílie sleduje tri generácie známej talianskej dynastie Floriovcov od ich skromných začiatkov, cez budovanie obchodného impéria... Čítať viac

4,4 48 hodnotení
1. diel série
Sága rodu Floriovcov
Vydavateľstvo
Metafora, 2021
400 strán
6-7 hodín čítania

Strhujúce rozprávanie o nekorunovaných kráľoch Sicílie sleduje tri generácie známej talianskej dynastie Floriovcov od ich skromných začiatkov, cez budovanie obchodného impéria až na vrchol prísnej hierarchie uzavretej sicílskej spoločnosti... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina
18,99 €

18,50 €

-3 %
U dodávateľa 5 ks
Posielame do 4 – 7 dní
Stíhame do Vianoc

Dostupné v 40 knižniciach. Požičať v knižnici

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Dážďovníky - Fernando Aramburu, Inaque, 2023
Nakúpte knižné darčeky do 22.12. na Martinus.sk alebo v našich kníhkupectvách a deň pred Vianocami vyhrá sedem z vás poukážku v hodnote 200 €. Sedem sviatočných hrdinov a hrdiniek žrebujeme 23. decembra 🎄

Viac informácií nájdete tu

Viac o knihe

Strhujúce rozprávanie o nekorunovaných kráľoch Sicílie sleduje tri generácie známej talianskej dynastie Floriovcov od ich skromných začiatkov, cez budovanie obchodného impéria až na vrchol prísnej hierarchie uzavretej sicílskej spoločnosti.

Paolo a Ignazio Floriovci odchádzajú po ničivom zemetrasení z Bagnary do Palerma s túžbou uskutočniť svoj sen o lepšom živote. V sicílskom mestečku si spolu otvoria obchodík s korením. Po Paolovej predčasnej smrti vedenie preberie Ignazio a v priebehu desiatich rokov dokáže strojnásobiť jeho hodnotu. Do tajov úspešného podnikania zaúča aj Paolovho syna Vincenza.
Od začiatku 19. storočia až do polovice 20.storočia prevzala postupne rodina Floriovcov vládu nad Sicíliou. Cieľavedomí, ambiciózni a dôvtipní Floriovci boli odhodlaní stať sa bohatšími a mocnejšími než ktokoľvek iný.
Príbeh o vizionárstve, obchodnom talente, dravosti, železnej vôli, ale aj neústupčivosti Floriovcov však odkrýva aj odvrátenú stranu úspechu: závisť, intrigy, frustráciu a obety v osobnom živote. Napriek všetkému sú však Floriovci odhodlaní prekonať všetky prekážky a dosiahnuť viac, než len to, čo im nadelil osud – nech to stojí čokoľvek.
Čítať viac
Originálny názov
I leoni di Sicilia - La saga dei Florio
Počet strán
400
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
145×205 mm
Hmotnosť
545 g
ISBN
9788080901653
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
853855
Štýl
historický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Taliansko
1. diel série
Sága rodu Floriovcov
Vydavateľstvo
Metafora
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Floriovci - Nekorunovaní králi Sicílie - Stefania Auci, Metafora, 2021
Úpadok rodu - Matteo Strukul, Slovart, 2020
31,45 €

Hodnotenia

4,4 / 5

48 hodnotení

29
12
6
1
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

11.6.2023
v knihe sa spájajú dve veci, ktoré mám asi najradšej Taliansko a história. obľúbila som si možnosť spooznávania krajiny, jej histórie práve cez knihy a miesta, ktoré by som chcela navštíviť pribúdajú. z Talianska mám zatiaľ odškrtnutý Rím a Toskánsko, ktoré je mojou srdcovkou a určite by som raz chcela navštíviť aj Sicíliu.

priznám sa, že o Floriovcoch som predtým nepočula, ale vďaka tejto knihe som si zase o niečo rozšírila moje obzory. kniha prináša náhľad do toho ako sa jedná malá rodina, ktorá nemá nič, len ambície a chtíč, dokáže z ničoho vypracovať na jednu z veľkých obchodníckych rodín v Taliansku.

kniha sa detailne zameriava na vzostup rodu Floriovcov, na to ako začínali ozaj od piky. a takmer z ničoho, len vďaka vlastným ambíciám dokázali vybudovať rodinné impérium a nadobudnúť bohatstvo. vedeli využiť príležitosti keď bolo treba, neboli otrokmi tradícií. obchodu dokázali obetovať všetko, aj vlastnú rodinu. snaha získať postavenie, rešpekt, meno sa skôr či neskôr objavila u každého člena rodiny. a práve tomu je venovaná veľká časť knihy, menej už vzťahom medzi členmi rodiny. niektorí členovia postupom času aj z príbehu akoby vymizli.

v prvej knihe sledujeme príbeh najmä skrz prvé dve generácie. ku koncu dostane priestor aj tá tretia, ktorá si svoje miesto ešte len hľadá. sledujeme ako každý z členov rodu si hľadá svoje miesto, úlohu. u mužských členov, je to jasné- pokračovať vo firme, zabezpečiť jej rozvoj. postavenie žien v tomto období nebolo práve priaznivé, aj napriek tomu, že myslením nezaostávali za mužmi, úlohu mali len jednu-starať sa o rodinu. žiadna z postáv nepôsobí ako dobrá či zlá, každá má svoje stránky, ktoré ju pod vplyvom času, udalostí a povinností formujú.

autorka sa v knihe opiera o reálne historické pramene a prázdne miesta dopĺňa svojou fantáziou. podarilo sa jej tak teda vytvoriť obraz dobovej Sicílie, Palerma. história na vás dýcha z každej strany. kniha je rozdelená, na viacej častí, z ktorých sa každá odohráva v istých rokoch a venovaná je jednej časti obchodu Casa Florio.
tu sa priznám, že som sa občas v tých časových obdobiach strácala, postavy mali na jednej strane taký vek a o pár strán už mali o pár rokov viac. to, v ktorom roku sa momentálne dej knihy nachádza sa dalo odpozorovať najmä skrz historické udalosti. na začiatku každej časti sa nachádza aj ich sumár, priebeh v danom období v celej krajine. následne sa dej zameriava na ich konkrétnu časť, prebiehala práve v oblasti Palerma. niektorým udalostiam, dejovým linkám je venovaný väčší priestor, iným menší. občas som teda mala pocit, akoby kniha po nich prešla akoby len po povrchu a nešla až tak do hĺbky.

Floriovci sú určite zaujímavým generačným románom, ktorý aj napriek menším chybičkám, je napísaný zaujímavým a pútavým spôsobom. už teraz som zvedavá čo si osud na tento rod pripravil ďalej.
Čítať viac
25.12.2022
Historický román, ktorý zavedie do prostredia talianskej Sicílie
Na románe sa mi veľmi páči, že opisuje skutočný historický príbeh rodiny, ktorá sa prepracovala z chudobnej rodinky na vizionárov a veľkých obchodníkov. Autorka vypichuje, čo rodine Floriovcov priniesla sláva a bohatstvo - opovrhovanie a intrigy. Ako milovníčke Talianska sa mi veľmi páči opis mestečka Palerma v knihe. Štýl autorkinho písania ma však nie úplne zaujal - miestami kniha naberala veľmi nudné dejstvo a vtedy knižka ležala opustená na stole niekoľko týždňov. Napriek tomu sa mi kniha páči, získala si svoje miesto v knižnici, no ďalšie diely z tejto série zatiaľ nepribudnú. Čítať viac
2.6.2022
Taliansko. Láska. Rodina. Bohatstvo. Podnikanie. Konkurencia. Intrigy. Faloš.

Zbohatnúť podnikaním v cudzom meste nie je jednoduché. Všetci Vám hádžu polená pod nohy, konkurencia Vám dáva zabrať a keď k tomu príde kríza a ľudia nemajú peniaze, nemáte ich ani Vy. No keď máte silu veriť a tvrdo pracovať tak z jedného malého obchodu vytvoríte niečo neuveriteľné, čím sa zapíšete do histórie.

Nemôžem povedať, že by to bol jeden z najlepších historických románov, aké som kedy prečítala. Samotná téma, krásne prostredie Talianska, historické fakty a životy postáv sa mi veľmi páčili, ale štýl písania autorky mne osobne nesadol. Pomalšie tempo ma občas nudilo a musela som sa nútiť k tomu, aby som ďalej čítala. Je pravda, že som knihu čítala aj v zlom období môjho života. Nemala som na ňu toľko času, koľko by som reálne chcela a preto je možné, že si raz dám re-reading aj s pokračovaním.

V každom prípade knihu odporúčam všetkým milovníkom historických románov s prvkami ekonomiky a podnikania z 19.storočia.
Čítať viac
Silvia Bazovská
Overený nákup
17.5.2022
Výborná voľba
Zaujíma ma Taliansko a taliančina. Kniha bola skvele napísaná. Opisuje ságu jednej rodiny, ako sa z obchodníka s korením stal vážený občan. Čo všetko musel on a jeho rodina obetovať aby bol úspešný a vážený. Určite zostane v mojej knižnici. Čítať viac
Zuzka
Neoverený nákup
7.5.2022
Hmmm
Priznám sa, že som sa v kníhkupectve "ulakomila" na krásnu obálku. Kniha sama osebe nie je zlá, ale nemohla som sa dočkať, kedy ju konečne dočítam. Dejovo veľké zázraky netreba čakať, je to v podstate trošku "nudnejšia" biografia jednej sicílskej rodiny.. Čítať viac
21.4.2022
Viacgeneračná rodinná sága je založená na osudoch skutočnej sicílskej rodiny Florio, ktorá vzišla zo skromných pomerov a stala sa úspešnou v mnohých podnikoch. Príbeh sa odohráva v na udalosti zaujímavom historickom období v prostredí Sicílie, ale autorka tento potenciál úplne nevyužila. Rekonštrukcia historických udalostí, prítomná na začiatku každej kapitoly, sa málo prelína a vkladá do vývoja života rodiny, písanie je nepresvedčivé, bez citu a so štvor-, päťslovnými vetami pôsobí dojmom zoznamu udalostí a akcií, zápletke chýba napätie, príbeh má nevyrovnaný rytmus a preskakovanie rokov je mätúce. Slabou stránkou románu je tiež vývoj a charakterizácia postáv a absencia hlbšieho ponorenia sa do mysle a psychiky za účelom pochopenia ich motivácie. Kniha sa zameriava len na najvýraznejšie momenty zo života protagonistov, čo vylučuje ich skutočné spoznanie.

Oceňujem však pohľad na spoločenskú hierarchiu, zvyklosti mužsko-ženských rolí tej doby, obchodné praktiky, taliansku politiku a ďalšie aspekty, ktoré tvoria pozadie života Floriovcov, ako aj tému lojality k rodine, odvahy, pokrokového zmýšľania, hľadania vlastného priestoru vo svete a potreby spoločenského uznania.
Čítať viac
15
Overený zákazník
15.4.2022
Jedinečné dielo
Veľkolepé dielo jednej slávnej rodiny, ktorá si cestu k vrcholnej sláve dláždila tvrdou prácou.

Teraz keď som do knihy mala možnosť nahliadnuť znovu, bolo to ako návrat na známe krásne miesto.

Opäť tá slaná príchuť mora, či neodolateľná a jedinečná vôňa korenín z ich domácej apatieky je ich prácou a obživou. Úspech, peniaze, úcta a moc kráčajú ruka v ruke s ťažkou prácou, stratou, bolesťou i obetou.

Príbeh mapuje tri generácie rodiny obchodníkov.
Keď vyhnaní z domoviny nachádzajú nové miesto na život v Palerme, ešte netušia, že tam sa začína ich slávna éra.
Húževnatosť a vľúdnosť Ignazzia, Paolova snaha za každú cenu pozdvihnúť meno rodiny a zarobiť peniaze a neskôr Viceho tvrdosť, vedomosti a dôvtip ich ženú vpred.
Ženy v tejto rodine hrajú dôležitú úlohu. Sú tmelom i rukou čo ťahá za nitky.
Neváhajte a nechajte sa vtiahnuť do tohto skvelého príbehu.
Jednoznačne si zaslúžili svoj originálny titul "Nekorunovaní králi Sicílie".
Pre mňa aj po druhom čítaní zastáva neochvejné prvenstvo medzi najlepšími príbehmi aké som mala možnosť čítať.
Čítať viac
14
Poškvrnená - Michaela Mihoková, 2017
Práve čítam
Poškvrnená

Knihy majú dosť veľký význam v mojom źivote. Knihy dodávajú ľuďom, teda tým, čo ich čítajú fantáziu, ktorú potrebuje každý človek. Veď, keď si predstavíme koľko fantázie má autor takej knihy. Vždy ma fascinovali knihy. Obdivovala som autorov pre ich fantáziu a predstavivosť. Začalo to rozprávkovými knihami v detstve, ktoré mi mamka čítala. V prvej triede, keď som sa naučila čítať, vzala som do ruky knihu sama. Iný význam kníh spočíva v tom, že nám, poskytujú bohatú slovnú zásobu. V knihách vidím tiež oddych od reálneho sveta. Niekedy som znechutená z celého dňa. Vtedy mi kniha poskytne pomocnú ruku a pohltí ma svojím dejom.

Terezia Horňáková
Overený zákazník
23.2.2022
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Historický román Stefanie Auci "Floriovci nekoruvaní králi Sicílie", ktorý som práve dočítala, ma veľmi upútal. Je to historický príbeh rodiny Paola a Ignazia zo sicílskej Bagnary. Mladí bratia vystrašení zo zemetrasenia sa rozhodli skúsiť šťastie v Palerme. Ich životný zápas je príbehom húževnatosti a pevnej vôle dosiahnuť bohatstvo a rešpekt rodiny.
Bratia začali najprv obchodovať s korením, neskôr svoje aktivity rozšírili aj na predaj farmaceutických produktov. Podnikanie, ktoré dedič Vincenzo rozšíril na ďalšie komodity, prinieslo veľa problémov nielen z dôvodu historických udalostí, kam patrí vojna sprevádzaná hospodárskou krízou alebo morovou epidémiou, ale aj z dôvodu závisti konkurentov. Dej sprevádzajú mnohé politické udalosti. Tento príbeh o vízii, obchodnom talente, bezohľadnosti, tvrdohlavosti, železnej vôli, ale aj neústupčivosti v podnikaní odkryl však aj druhú stránku úspechu. Podnikanie sa neobišlo tiež bez závisti, intríg, frustrácie a obetí v osobnom živote. Napriek všetkému bol Vincenzo odhodlaný prekonať všetky prekážky a dosiahnuť moc, bohatstvo a prestíž v spoločnosti za každú cenu.
Priznám sa, že veľmi rada čítam historické romány zasadené do Talianska. Vynikajúci historický román "Floriovci nekoruvaní králi Sicílie" sa odohráva v nádhernom prostredí Sicílie v Palerme, kde aj autorka románu Stefanie Auci žije. Predpokladám, že tento rodinný príbeh vzostupu a zápasu s cieľom dosiahnuť uznanie na spoločenskom rebríčku môže byť veľkým zážitkom pre každého čitateľa. Neuveriteľná podrobnosť prebiehajúcich udalostí ma zatiahla priamo do deja. Podrobná charakteristika postáv a popis snaženia „Floriovcov“ vybudovať firmu "Casa Florio" podnietili moju predstavivosť.
Je to cenné dielo. Takže tento román s potešením odporúčam. Teším sa na pokračovanie príbehu "Floriovci rozkvet impéria" s Vincenzovým synom Ignaziom.
Čítať viac
Dominika
Neoverený nákup
14.12.2021
Dominika
Pre mňa najlepšia kniha akú som kedy čítala. Dej je veľmi napínavý, nedokázala som sa od knihy odtrhnúť. Mysľou som utiekla do slnečného Talianska. Odporúčam všetkými desiatimi. Čítať viac
32

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
Overený zákazník
24.10.2021
Príjemná oddychovka
Po skvelých recenziách na túto knihu s krásnou obálkou som po nej siahla aj ja. Keď som zistila, že je na základe skutočných udalostí o rodine, o ktorej som ani netušila, tak som si ju musela prečítať. Historický román rodiny Floriovcov zo sicílskej Bagnary, ktorí po zemetrasení odišli do Palerma, je príbehom húževnatosti, pevnej vôle, nevzdávania sa poprepletaným dávkou temperamentu. Mladí bratia sa vydali na obchodnícku dráhu s korením, aby neskôr pretavili svoj biznis až do apotekárskej praxe, pričom mali počas podnikania množstvo problémov, či už kvôli historickým udalostiam, akými sú vojna sprevádzaná hospodárskou krízou, alebo to bolo hádzanie polien pod nohy od konkurencie. Dej sprevádzajú mnohé politické udalosti, pričom aj napriek nim sa rodina dokázala dostať na vrchol obchodníckeho rebríčka.
Veľmi príjemný oddychový príbeh mal od začiatku pekne našliapnuté, ale popravde ma príliš neohúril. Bolo to kvôli autorkinmu útržkovitému štýlu písania, na niektorých miestach, kde by to bolo žiadúce, urobila veľký skok a zrazu sme sa ocitli v príbehu ďaleko za niečím, čo by bolo potrebné rozpísať. Niekedy som mala pocit, že sa písaniu o rodine povenovala málo, pri pomalšom tempe ma príbeh niekedy aj nudil. Podľa mňa bol potenciál témy oveľa väčší, než ako bol využitý. Každopádne to bolo spestrenie medzi ťažšími témami, ktoré som čítala. Dozvedela som sa aspoň niečo o rodine Florio a prinútilo ma to si o nich aj niečo vyhľadať. Túto knihu aj napriek výtkam odporúčam, sadne hlavne romantickejším dušiam.
Čítať viac

Vydavateľstvo Metafora

Čítať viac
Kúpte spolu
Floriovci - Nekorunovaní králi Sicílie - Stefania Auci, Metafora, 2021
Úpadok rodu - Matteo Strukul, Slovart, 2020
31,45 €

„Kto nemá strach, nie je viac človekom. Nemusíš sa zaň hanbiť, ani skrývať ho. Človek, ktorý ukazuje svoj strach a slzy rovnako hrdo ako svoj smiech a veselé oči, si zaslúži obdiv.“

Pustovník: Muž s leopardom - Vladimír Štefanič, 2020
Pustovník: Muž s leopardom
Vladimír Štefanič